تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن ورق

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع ورق را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن ورق روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت ورق آجدار فابریک

تاریخ به روز رسانی :1403/04/0210:01
کدشرحقیمتضخامت(mm)ابعادحالتنوع ورقمحل بارگیریکارخانه
1ورق آجدار فابریک ضخامت 3 میلیمترتماس32.5*1.25شیتفابریکبنگاه اصفهانفولاد مبارکه
2ورق آجدار فابریک ضخامت 3 میلیمتر46,03632*1شیتفابریکبنگاه اصفهانفولاد مبارکه
3ورق آجدار فابریک ضخامت 4 میلیمترتماس41.25*6شیتفابریکبنگاه اصفهانفولاد مبارکه
4ورق آجدار فابریک ضخامت 4 میلیمتر46,03641.5*6شیتفابریکبنگاه اصفهانفولاد مبارکه
5ورق آجدار فابریک ضخامت 5 میلیمترتماس51.5*6شیتفابریکبنگاه اصفهانفولاد مبارکه
6ورق آجدار فابریک ضخامت 6 میلیمترتماس61.5*6شیتفابریکبنگاه اصفهانفولاد مبارکه


ورق آجدار فابریک نوع دیگری از ورق های فولادی است که به روش نورد گرم تولید می شوند و به منظور جلوگیری از سرخوردگی و لغزش ، لایه ای که به آنها آج یا گل ورق می گویند کشیده می شود.  در شیوه تولید نوردگرم شمش های آماده شده به درون کوره هایی که تا 1100 درجه حرارت دارند هدایت شده و پس از رسیدن به نقطه ذوب موردنظر ، به طرف غلطک های نورد هدایت شده و با عملیات رفت و برگشت به ضخامت های 5/1 تا 10 میلیمتر می رسند.

چگونه می توانیم ورق آجدار فابریک را از شیت آجدار پرسی تشخیص دهیم ؟ شکل آج ها در ورق آجدار فابریک با گوشه های تیز و شارپ است ، وزن ورق آجدار فابریک در اندازه های مساوی از نوع پرسی آن سنگین است. آج های موجود در سطح ورق های فابریک ضمن فرآیند تولید ایجاد می شوند ولی در ورق های آجدار پرسی پس از تولید پلیت یا ورق بوسیله دستگاه های پرس ایجاد می گردند. به تجربه ثابت گردیده ماندگاری آج ها بر روی محصولات فابریک بیشتر از ورق های پرسی است.

انواع ورق های آجدار فابریک

ورق های آجدار فابریک مانند ورق های آجدار پرسی از انواع گوناگونی هستند که عبارتند از :

  • ورق آجدار فابریک گالوانیزه : از ورق فولادی کم کربن ساخته شده اند که پس از تولید لایه ای از آلیاژ روی بر روی آنها کشیده می شود که این ماده باعث مقاوم شدن ورق دربرابر خوردگی و زنگ زدگی است.
  • ورق آجدار فابریک آلومینیوم : انعطاف و خم پذیری از مزایای این ورق است. دربرابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم است و برای کف پوش های تجاری و صنعتی کاربرد فراوان دارد و حتی جهت دیوارهای تزئینی بسیار قابل توجه هستند.
  • ورق آجدار فابریک فولادی : بیشتر با عنوان ورق های آهنی شناخته می شوند. از آلیاژ فولاد کم کربن هستند. استاندارد آنها ST52 – 3 ، ST37 – 2 و ST44 – 2 است . ورق اولیه آن را با نام ورق سیاه هم می شناسند و به همین دلیل از لحاظ قیمت از سایر ورق ها ارزان تر است.
  • ورق آجدار فابریک استیل : زیبایی بصری و عمربادوام از مزیت های این وررق است. دربرابر مواد شیمیائی و زنگ زدگی بسیار کارآمد هستند فقط نسبت به سایر ورق آجدار از بهای بالاتری برخوردارند.

کاربرد ورق آجدار فابریک

  • برای روکش ، پوشش سقف و کف انواع سازه
  • تصفیه خانه های فاضلاب
  • کف تریلرها و آمبولانس ها
  • سطوح داخلی یخچال ها و فریزرهای تجاری و صنعتی
  • پله ها ، راهروهای ساختمان های صنعتی و پل های عابر پیاده
  • کف پوش قطارها ، اتوبوس و کشتی ها

نکته ای در تولید ورق آجدار فابریک

اولین مرتبه در سال 1395 کارخانه فولاد مبارکه اقدام به تولید ورق آجدار فابریک نمود و آن را با ضخامت 2 میلیمتر تولید به بازار عرضه نمود. باتوجه به تولید محدود این کارخانه باتوجه به نیاز کشور ازطریق واردات از کشورهای روسیه ، چین ، کره جنوبی و ترکیه تأمین می شود.

یک موضوع محرمانه ورق آجدار فابریک

با بررسی هایی که در اینترنت صورت گرفت از چگونگی چسباندن لایه آجدار بر روی ورق های آماده شده اطلاعات کاملی به دست نیامد. ظاهراً تولیدکنندگان ورق های آجدار فابریک مایل به ارائه جزئیات نحوه تولید آنها درحال حاضر نیستند. انواع ورق های آجدار فابریک در ضخامت های 2 تا 6 میلیمتر و در ابعاد 1500X 100 میلیمتر و مطابق با استاندارد DIN 10051 تولید می شوند.

قیمت و خرید ورق آجدار فابریک

باتوجه به تغییر و نوسانات بازار که در قیمت ورق آجدار فابریک دخیل هستند نمی توان قیمت ثابتی را اعلام نمود. مطمئن ترین روش مراجعه به سایت رسمی کارخانه ، تلفن به بخش فروش و یا گرفتن اطلاعات از سایت نمایندگی ها و فروشندگان معتبر کارخانه است تا ضمن اخذ مشاوره ، از قیمت تمام شده و شرایط فروش اطلاع به دست آورید.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .