تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

قیمت فلنج گلودار

 

تاریخ به روز رسانی :-10:12
کدشرحقیمتسایزاستانداردضخامتجنسبرندانبار
1فلنج گلودار فولادی مشهدتماس1 1/2PN1615فولادیمشهدبنگاه تهران
2فلنج گلودار فولادی مشهدتماس2 1/2PN1620فولادیمشهدبنگاه تهران
3فلنج گلودار فولادی مشهدتماس1 1/4PN1612فولادیمشهدبنگاه تهران
4فلنج گلودار فولادی مشهدتماس1اینچPN1612فولادیمشهدبنگاه تهران
5فلنج گلودار فولادی مشهدتماس16اینچPN1635فولادیمشهدبنگاه تهران
6فلنج گلودار فولادی مشهدتماس3اینچPN1622فولادیمشهدبنگاه تهران
7فلنج گلودار فولادی مشهدتماس4اینچPN1622فولادیمشهدبنگاه تهران
8فلنج گلودار فولادی مشهدتماس5اینچPN1622فولادیمشهدبنگاه تهران
9فلنج گلودار فولادی مشهدتماس10اینچPN1628.6فولادیمشهدبنگاه تهران
10فلنج گلودار فولادی مشهدتماس12اینچPN1630فولادیمشهدبنگاه تهران
11فلنج گلودار فولادی مشهدتماس14اینچPN1633فولادیمشهدبنگاه تهران
12فلنج گلودار فولادی مشهدتماس18اینچPN1638فولادیمشهدبنگاه تهران
13فلنج گلودار فولادی مشهدتماس2اینچPN1618فولادیمشهدبنگاه تهران
14فلنج گلودار فولادی مشهدتماس6اینچPN1623.9فولادیمشهدبنگاه تهران


فلنج گلودار چیست؟

فلنج ها یکی از اتصال دهنده خطوط لوله کشی می باشند. فلنج گلودار مشهورترین، رایج ترین و کاربردی ترین نوع فلنج می باشد. فلنج یکی از ابزارها و تجهیزاتی است که برای اتصال لوله ، شیرآلات و سایر قطعات مصرف میشود. مزیت فلنج گلودار نسبت به سایر فلنج ها همان قسمت گردن آن ها است. زیرا این فلنج در برابر بار فشاری، ارتعاشی و برشی مقاوم باشند. همچنین باعث می شود در دمای بالا بسیار مقاوم باشند. دلیل این افزایش مقاومت در برابر دما و تنش ها بسیار ساده است، وجود این قسمت مخروطی موجب شده است تا دیسک فلنج از سایر تنش ها و بارهایی که در هنگام جوش کاری انجام می شود، فاصله داشته باشد.

قیمت فلنج گلودار

این نوع فلنج ها با استفاده از گسکت ها و واشرها می توانند آب بندی مناسبی ایجاد کنند که حتی باعث شده تا در برابر نفوذ هوا نیز مقاوم باشند. آب بندی مناسب و مقاومت در برابر دما و تنش موجب شده تا آن ها در بخش تهویه و سایر خطوط لوله ای که سیال عبوری از درون آن ها پرخطر یا قابل اشتعال باشد، کاربرد داشته باشند.

فلنج گلودار مطابق استاندارد ASM B16.5 یا ANSI B16.5 از 1/2اینچ  تا 24 اینچ در کلاس های 150,300,600,900,1500,2500 و یا یا بر اساس استاندارد DIN : PN16,PN25,PN40,.. تولید می شوند و برای  سایز 26 اینچ به بالا از استاندارد ASME B16.47 در کلاس های 150,300,600,900,1500,2500 تولید می گردد.

فلنج  مانند یک دیسک یا یک صفحه ی دایره ای شکل می باشد که بر روی محیط آن تعدادی سوراخ قرار داده شده است. سوراخ به فلنج این امکان را می دهد تا به کمک پیچ و مهره بتوانند به فلنج دیگر متصل شوند.

فلنج ها کاربرد راحت دارند و کاربران می توانند به راحتی فلنج ها را باز و بسته کنند و یک خط لوله را به راحتی به سایر اتصالات، شیرآلات یا یک خط لوله دیگر وصل کنند.

در صورتی که بخواهیم فلنج ها را دسته بندی کنیم، آن ها را می توانیم بر اساس قسمت انتهایی یا قسمت پیشانی تقسیم بندی کنیم. قسمت انتهایی، قسمتی از فلنج است که به لوله متصل می شود و قسمت پیشانی، قسمتی است که به اتصالات دیگر مانند شیرآلات و … متصل می شود.

فلنج گلودار گاهی با نام فلنج گلودار جوشی نامیده می شود. فلنج گلودار همان طور که از نامشان می توان برداشت کرد، دارای یک قسمت مخروطی شکل در قسمت انتهایی خود هستند. فلنج ها از قسمت مخروطی شکل یا گردن نامگذاری میشوند.

وجود این گردن مخروطی باعث شده است تا این فلنج از نظر ظاهری با سایر فلنج فرق داشته باشد و به راحتی بتوان آن ها را از فلنج های دیگر تمیز داد. برای اینکه بتوانیم فلنج های گلودار را به لوله ها متصل کنیم، قسمت گردن یا همان قسمت مخروطی شکل را در داخل لوله قرار می دهیم و با استفاده از جوش بات ولد  Butt Weld آن ها را به لوله جوش می دهیم.

قسمت گردن یا گلویی باید از نظر قطر و ضخامت با لوله یکسان باشد تا در مسیر حرکت جریان سیال مانعی وجود نداشته باشد و فشار به میزان یکسان در خط لوله تقسیم شود. همچنین یکسان بودن قطر لوله و گردن فلنج، باعث می شود تا تست هایی مانند تست رادیوگرافی به سادگی انجام شوند.

قیمت فلنج گلودار  

قیمت روز فلنج گلودار در سایز و ضخامت‌ ‌مختلف قابل دسترسی است. فلنج گلودار در انواع برندخارجی عبارتند از :

  • فد FAD
  • ملسی mellesi
  • فراری Ferrari
  • کرون crowen

برند ایرانی فلنج گلودار:

فلنج گلودار WELDING NECK FLANFE که بصورت W.N FLANGE تولید و به بازار عرضه می شود، بصورت لب به لب جوش داده میشوند وهمین امر باعث بالا رفتن مقاومت فلنج گلودار می‌شود. فلنج گلودار برای فشار بسیار بالا و معمولا دمای پائین در خطوط پایپینگ مورد استفاده می‌شود که در مقابل تنش موجود فلنج گلودار بسیار مقاوم می باشند .

راهنمای خرید فلنج گلودار  

کارشناسان فروش آهن آنیل، مشخصات و ویژگی فلنج گلودار اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل، قیمت هر واحد فلنج گلودار و همچنین تاریخ و ساعت آخرین به‌روزسانی را در لیست قیمت جمع آوری کرده اند. مطابق استاندارد ASME B16.5-ASME B16.47 و با جنس A105 می باشد. فلنج گلودار دارای یک گردن مخروطی است که شعاع این گردن در انتها با قطر لوله برابر و به آن جوش می شود. وجود این گردن باعث تقویت تحمل فلنج میگردد. فلنج گلودار برای تحمل فشار بالا و دماهای زیر صفر و همچنین بارهای نوسانی و ارتعاشی مناسب است.

جهت اتصال به اتصالات Butt Weld يا نازل تجهيزات و مخازن در دو نوع معمولي و بلند ساخته مي شود. به علت ضخامت كافي در جائي كه دما زياد و تنش برشي، فشاري و ارتعاشي وجود دارد بكار مي روند. فلنج گلودار در انتها داراي گردن بوده و مشخصات آن در قسمت انتهاي گردن با مشخصات لوله به آن جوش مي شود يكسان است .

فلنج گلودار داراي يك قسمت مخروطي Tapered Hub مي باشد كه ضخامت آن رفته رفته تا محل جوش لب به لب با لوله كم مي شود و اين قسمت مخروطي باعث تقويت فلنج شده و در موقع عمليات نظير تنش زدايي و امتحان جوش با اشعه ايكس و يا گاما صفحه فلنج گلودار را از قسمت گرم شده دور نگه مي دارد.

فلنج گلودار براي فشار بالا و دما زير صفر و يا بسيار زياد كاربرد دارد و براي تمام سرويس ها تا كلاس 2500 قابل استفاده است و بطور كلي نصب اين فلنج گلودار داراي كم ترين هزينه است و براي مكان هايي كه تنش ضربه اي ، ارتعاشي و برشي زياد است توصيه مي گردد. فلنج گلودار از متریال و جنس متفاوتی ساخته می شوند. مهم ترین نکته در انتخاب جنس فلنج گلودار، یکسان بودن جنس و متریالی که از آن ساخته شده اند با جنس لوله است.

فلنج گلودار تولیدشده در ایران معمولاً بر اساس استاندارد ASTM ساخته می شوند. رایج ترین متریال که در ساخت فلنج گلودار استفاده می شود کربن استیل و استنلس استیل است. معروف ترین فلنج گلودار عبارت اند از فلنج گلودار استنلس استیل 304، فلنج گلودار استنلس استیل 316، فلنج گلودار A105 و فلنج گلودار ST37 ، با توجه به نیاز کاربر متریال دیگری مانند تیتانیوم و آلومینیوم نیز در ساخت فلنج گلودار استفاده می شوند. به طور مثال زمانی که در خط لوله نیاز به استحکام بالا و وزن پایین داریم می توانیم از این دو متریال استفاده کنیم.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .