تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن میلگرد

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به میلگرد را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن میلگرد روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت میلگرد حرارتی

 

تاریخ به روز رسانی :1403/04/288:16
کدشرحقیمتسایزحالتمحل بارگیری


میلگرد حرارتی چیست؟

میلگرد حرارتی از تنش های ناشی از جمع شدگی و حرارت بتن جلوگیری میکند و به همین دلیل نیز آرماتور حرارتی نامیده می شوند. پس از بتن ریزی سقف جهت جلوگیری از ترک خوردن بتن، از میلگردهای افت و حرارت استفاده می گردد . آرماتور حرارتی از انبساط و انقباض بتن و ایجاد ترک جلوگیری کرده و در نتیجه سبب کاهش عرض ترک ها می گردد. در خصوص استفاده از میلگرد حرارتی دیدگاه متفاوتی وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی میکنیم.

قیمت میلگرد حرارتی

نحوه کار میلگرد حرارتی

علاوه بر آرماتور داخلی تیرچه، تعدادی آرماتور تحت عنوان آرماتور حرارتی، عمود بر تیرچه ها قرار داده می شوند که به خوبی با ترک حرارتی بتن و جمع شدگی آن مقابله می نمایند ، میلگرد حرارتی به صورت چپ و راست بر روی سقف قرار می گیرند و در زمانی که بتن با افت حرارت مواجه می شود از ترک خوردن آن جلوگیری می کند. بهترین مکان قرارگیری این میلگردها یک سوم بالای ضخامت دال بتنی می باشد.

دیدگاههای میلگرد حرارتی

جهت استفاده از میلگرد حرارتی دیدگاه های متفاوتی میان مهندسان سازه وجود دارد که در ادامه به ذکر برخی از آن ها می پردازیم.

  • دیدگاه مثبت میلگرد حرارتی

با توجه به این که در ساعت ابتدایی گیرش بتن تمایل به انبساط و انقباض داشته به میلگرد حرارتی جهت جلوگیری از این ترک ها نیاز است. این میلگرد با بتن درگیر می شوند و از انبساط و انقباض آن ها جلوگیری می نمایند.

برخی از مهندسین اعتقاد دارند که استفاده از این آرماتور جهت جلوگیری از خوردگی بتن الزامی بوده تا جایی که آیین نامه نیز بر لزوم استفاده از میلگردحرارتی تاکید کرده است. در این خصوص به ذکر چند نکته از مزایای استفاده از این میلگردها طبق نظر مهندسان سازه خواهیم پرداخت.

به اعتقاد برخی از مهندسین این میلگردها علاوه بر نقش حرارتی ، نقش باربری نیز دارند. چنانچه از میلگرد حرارتی استفاده نشود فاصله 70 سانتی متری روی یونولیت ها تنها یک لایه 5 سانتی متری بتن است که اصولی نخواهد بود. چنانچه از میلگردهای حرارتی در اجرای سقف استفاده نشود، ترک های عرضی در بتن ایجاد شده که سبب نفوذ آب و سولفات ها شده و در نهایت منجر به خوردگی میلگردهای اصلی می گردد.

  • دیدگاه منفی میلگرد حرارتی

این در حالی است که به اعتقاد برخی دیگر استفاده از این میلگردها کاری بیهوده و اتلاف سرمایه است. به عقیده این دسته از مهندسین بسیاری از سقف ها حتی با وجود میلگرد حرارتی ترک خورده اند. آن ها به جای استفاده از میلگردهای افت و حرارت روش های دیگری را برای جلوگیری از ترک خوردگی بتن پیشنهاد می کنند. از جمله روش های پیشنهادی جایگزین میلگرد حرارتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سه روش جایگزین میلگرد حرارتی
  • استفاده از بتن الیافی
  • کم کردن نسبت آب به سیمان

قیمت میلگرد حرارتی

لازم به ذکر است که استفاده از آرماتور سایز 8 در این مورد نسبت به سایز 6 ترجیح داده می شود زیرا در اجرا این آرماتورها به کف یونولیت ها چسبیده و داخل بتن رویه قرار نمی گیرند و در نهایت سبب ترک خوردگی بتن می گردند بنابراین بهتر است از سایز 8 آرماتور حرارتی استفاده کنید.

میلگرد حرارتی علاوه بر اینکه در ساعات اولیه گیرش سبب ایجاد مقاومت بتن در برابر ترک خوردگی می شود، در روزهای بعد نیز سبب محافظت بتن در برابر انبساط و انقباض می گردد. میلگرد حرارتی سبب یکپارچه عمل نمودن سقف در برابر نیروهای وارده می شود و تیرچه ها را به یکدیگر متصل می نماید. بنابراین این دسته از مهندسان طبق موارد ذکر شده در بالا استفاده از میلگرد حرارتی را امری ضروری می دانند.

قطر میلگرد حرارتی معمولا در محدوده ۶٫۵-۶ می باشد و در برخی موارد از سایز ۸ آن ها نیز استفاده می گردد.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .