تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

قیمت مسوار

تاریخ به روز رسانی :1403/03/249:30
کدشرحقیمتقطر(mm)حالتوزن (گرم)محل بارگیری
1مفتول مسوار قطر 2 میلیمتر36,7002شاخه یک متری24.5انبار تهران
2مفتول مسوار قطر 2.5 میلیمتر36,2002.5شاخه یک متری38انبار تهران
3مفتول مسوار قطر 3 میلیمتر35,7003شاخه یک متری55انبار تهران
4مفتول مسوار قطر 3.5 میلیمتر35,7003.5شاخه یک متری75انبار تهران
5مفتول مسوار قطر 4 میلیمتر35,7004شاخه یک متری98انبار تهران
6مفتول مسوار قطر 4.5 میلیمتر35,7004.5شاخه یک متری124انبار تهران
7مفتول مسوار قطر 5 میلیمتر35,7005شاخه یک متری153انبار تهران
8مفتول مسوار قطر 5.5 میلیمتر35,7005.5شاخه یک متری185انبار تهران
9مفتول مسوار قطر 6 میلیمتر35,7006شاخه یک متری220انبار تهران
10مفتول مسوار قطر 6.5 میلیمتر35,7006.5شاخه یک متری258انبار تهران
11مفتول مسوار قطر 7 میلیمتر35,7007شاخه یک متری300انبار تهران
12مفتول مسوار قطر 7.5 میلیمتر35,7007.5شاخه یک متری344انبار تهران


مسوار چیست؟

مسوار، مس فلزی پرکاربرد و شناخته شده است، از جمله ویژگی‌ مسوار مثل رسانای الکتریکی و حرارتی یا مقاومت به خوردگی در صنایع زیادی می باشد. مسوار وقتی با فلزات دیگر ترکیب می‌شود آلیاژ متنوعی تولید می‌کند که برای مصارف مختلف کاربرد دارد. برنج و برنز از این دسته آلیاژ می باشند. برای ساخت مسوار در ابتدا مفتول آهنی را اسید شویی می کنند تا آلودگی از سطح آن پاک شده و مفتول آهنی تمیز شود. سپس مفتول اسید شویی شده به وان سولفات مس وارد میشود ، و در آخرین مرحله هم ، عمل کشش و جمع آوری انجام شده و مفتول مسوار تولید می شود.

قیمت مسوار

آلیاژ مسوار یکی از انواع این آلیاژ است، مسوار خاصیت انعطاف پذیری و چکش خواری بالایی دارد. در ساختار مسوار از ۵ تا ۱۰ درصد آنتیموآن ، ۲ درصد مس، ۸۵ تا ۹۹ درصد قلع و در برخی موارد، از نقره و یا بیسموت استفاده می شود.  

اگر در مرحله ی چربی زدایی و اسید شویی کار به درستی صورت نپذیرد و ناخالصی به شکل کلرید، سولفات، سولفور و همچنین زنگ زدگی عمیق بر روی محصول باقی خواهد ماند، در نتیجه مفتول مسوار تولید شده دارای لکه های سیاه مانند بر روی سطح خود خواهد بود که این لکه های سیاه، نشان از ناقص و درست نبودن آبکاری داشته و در هنگام استفاده و آبکاری در صنایع مختلف، مشکل به وجود می آورند.

وجود آنتیموان و مس، باعث سختی بیشتر این نوع از مفتول می شود و بر مقاومت و دوام این نوع از مفتول می افزاید. نقطه ذوب فلز مسوار پایین است و معمولاً بین ۱۷۰ تا ۲۳۰ درجه سانتی گراد متغیر است که این متغیر بودن نقطه ی ذوب ، به دلیل ترکیبات و مواد تشکیل دهنده ی این نوع از مفتول ها است. استفاده از فلز مسوار ، از قرون وسطی تا به حال ادامه داشته و رومی ها و مصری ها ، اولین کسانی بودند که از این آلیاژ استفاده می ‌کردند. فلز مسوار ، بعد از پلاتین ، طلا و نقره ، در جایگاه چهارم قرار دارد و فلزی با ارزش و گران بها محسوب می شود.

مفتول مسوار ، غالباً به سه شکل کلاف ، قرقره و شاخه با قطر متغیر بین ۱ تا ۹ میلی متر تولید شده و در بازار یافت می شوند. یکی از کاربرد های خاص و مهم مفتول مسوار ، جوش فلزات است. مفتول مسوار ، همان مفتول آهن است ، اما بعد از رسیدن به سایز مورد نظر و انجام آخرین مرحله کشش ، برای آبکاری ، وارد دو وان متفاوت میشوند یکی مفتول مسوار میشود و دیگری مفتول آهن.

قیمت مفتول مسوار

قیمت مسوار بسیار مناسب‌ می باشد. همین عامل نیز باعث کاربرد گسترده‌تر و محبوبیت زیاد آن در بین مصرف‌کنندگان شده است. عواملی که در قیمت لحظه ای مسوار موثر است مشخصات فنی آن می‌باشد که پیش‌تر برای شما شرح دادیم. هر چه وزن مسوار بیش‌تر باشد، به طبع قیمت روز مسوار نیز بالاتر خواهد رفت. مسوار در لغت به معنی شبیه مس می باشد. مسوار همان طور که در بالا گفته شد یکی از فلزات گرانبها به شمار می‌رود از ترکیب ۸۵ درصد قلع، ۱۰ درصد آنتیموان، ۲ درصد مس و مقداری بیسموت و در مواقعی نقره ساخته می‌شود.

مس و آنتیموان در مسوار نقش سخت کننده را ایفا می‌کنند تا این فلز مقاومت خوبی پیدا کند. البته نقطه ذوب مسوار پایین می باشد ، از این رو بیشتر برای مصارف تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مسوار ویژگی هایی ویژه ای دارد مثلا رنگ آن به مرور کدر نمی‌شود اما با قرار گرفتن در معرض هوا و رطوبت به آرامی اکسید می‌شود. مسوار در ساخت وسایل و ابزار آشپزخانه و لوازم تزیینی کاربرد دارد. قیمت دقیق مسوار با توجه به عوامل بسیاری تعیین می‌گردد . برای تعیین قیمت مسوار معمولا سه عامل اصلی وجود دارند که به صورت مستقیم بر قیمت آن تاثیر می‌گذارند. ضخامت مسوار، ضخامت روکش مسی و نوع بسته‌بندی این عوامل هستند.

راهنمای خرید مسوار

کارشناسان فروش آهن آنیل، مشخصات و ویژگی‌ مسوار اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل، واحد، قیمت هر واحد و همچنین تاریخ و ساعت آخرین به‌روزسانی را در لیست قیمت جمع آوری کرده اند. مسوار فلزی پرکاربرد است ،اگر وسایلی ساخته شده از این فلز در خانه دارید بهتر است آنها را در مجاورت حرارت بالا قرار ندهید و همچنین بهتر است بدون فشار شسته شوند و بعد از هربار شستشو خوب رطوبت آنها گرفته شود.

مسوار برای صنایع مختلف مورد استفاده می باشد، برخی از آن ها بر این قرار است: ساخت چوب لباسی، قفسه آشپزخانه، تولید باکس فلزی مختلف، صنعت خودروسازی و تولید قطعات فلزی، ساخت موتور، تولید انواع پین، ساخت چمدان، کیف سازی، تولید زیورآلات، قطعه سازی، و برق کاری و صنایع الکتریکی. نام دیگر مفتول مسوار، مفتول پیوتر است و قرقره ها و یا ورقه های این مفتول در بازار، به صورت مسی رنگ رنگی بین زرد و قرمز و با ظاهر براق وجود دارد. راهنمای خرید مسوار، دو عامل را برای تعیین قیمت خرید مسوار بر می شمارد؛ عامل اول، ضخامت مفتول مسوار است و عامل دیگر شیوه جمع آوری آن که بسته به این که کلافه ای یا شاخه شاخه باشد، قیمت متفاوتی خواهد داشت.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .