تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

قیمت خاموت

 

تاریخ به روز رسانی :1403/03/108:15
کدشرحقیمتآنالیزابعادواحدمحل بارگیری
1میلگرد خاموت سایز 827,935A240*40کیلوگرماصفهان


 

میلگرد خاموت، در بتن‌هایی که در ستون‌ها و تیرها، به‌ منظور جلوگیری از ترک‌خوردگی، حفظ شکل بتن و افزایش مقاومت، بکار می رود. استفاده از میلگرد 8 خاموت فولادی از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا که آخرین خط دفاعیِ سازه در مقابل زلزله میباشد و می‌تواند مانع ریزش سازه در اثر تغییر حالت ستون‌ها یا تیرهای بتنی شود، میلگرد مورد استفاده در آرماتوربندی به دو دسته تقسیم می‌شود. میلگرد طولی که در طول بتن قرار می‌گیرد و میلگرد عرضی که در فواصل مشخص در عرض بتن و به صورت عمودی یا مورب، دور میلگرد طولی قرار می‌گیرد. این است که میلگرد عرضی با نام خاموت شناخته شده است، میلگرد خاموت که در این فرآیند به کار برده می‌شود، به شکل مستطیل یا مربع، بسته به ابعاد ستون یا تیر می باشد.

 

میلگرد خاموت به چه نوع میلگردی گفته می شود؟

همان‌ طور که در مطلب انواع میلگرد گفته ‌شد، میلگردها سایزها و انواع مختلفی دارند. جنس میلگرد طولی از نوع A2 ،A3 و یا A4 است و جنس میلگرد عرضی از نوع A1 و A2 است که معمولاً در سایزهای 8 ، 10 و 12 است. به دلیل قابلیت انعطاف‌پذیری بالای میلگرد آجدار A2 نسبت به سایر میلگردها ، از آن در تولید خاموت استفاده می‌شود.

قیمت خاموت

انواع میلگرد خاموت چیست؟

با انواع این محصول فولادی و روش‌های استفاده از آن آشنا خواهیم شد.

میلگرد خاموت سلولار

میلگرد خاموت سلولار، جدیدترین و پیشرفته‌ترین نوع این محصول بوده و به ‌صورت حلقه‌های بسته است که بر اساس استاندارد PI_SYSTEM تولید می‌شود. استفاده از سلولار باعث استحکام بیشتر در بتن می‌شود. به نحوی که ضعف کششیِ میلگرد طولی را هنگام زلزله جبران کرده و از خمش آن‌ها جلوگیری می‌کند.

میلگرد خاموت ربات

میلگرد خاموت ربات، شباهت زیادی به خاموت مارپیچ دارد و با استفاده از دستگاه CNC ساخته می‌شود. از تفاوت‌ میلگرد با خاموت مارپیچ، می‌توان به وجود مربعی در گوشه‌ی آن اشاره کرد.

میلگرد خاموت  معمولی

خاموت معمولی را به دو روش می‌توان تولید کرد. روش اول با دست و استفاده از اهرم و روش دوم با کمک دستگاه تولید می‌باشد و در قالب‌ها و اندازه‌های مختلف تولید شده و در ساختمان‌سازی کاربرد دارد.

میلگرد خاموت سنتی

خاموت سنتی، یکی از مهمترین انواع این محصول است که در ساختمان‌ها و سازه‌ها کاربرد دارد. زاویه‌ی خم این محصول فولادی، 90 درجه است که ظاهر مربعی به خود می‌گیرد و روش ساخت آن به ‌صورت دستی و با اهرم است.

میلگرد خاموت  مارپیچ

مارپیج ها نوع دیگری از مقاطع فولادی هستند که با استفاده از دستگاه CNC و در قالب‌ها و اندازه‌های مختلفی تولید شده و برای اغلب سازه‌ها کاربرد دارد.

کاربرد میلگرد خاموت تنگ بسته

خاموت تنگ بسته برای مقاومت در برابر نیروی برشی و پیچشی بر اساس تعداد شاخه‌ها در قسمت‌هایی که فشار نیروی پیچشی زیادتر است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته‌ی حائز اهمیت این است که بخش انتهایی این محصول، برای مقاومت بیشتر در مقابل نیروهای وارده باید حداقل 135 درجه خم شود.

خاموت مهندسی و ساده چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

خاموت بر اساس نوع خمش به دو نوع  خاموت ساده و خاموت مهندسی تقسیم می‌شود.  بر این اساس، اگر زاویه‌ی خم میلگرد، 90 درجه باشد، به آن خاموت ساده و در صورتی که زاویه‌ی خم میلگرد، 45 یا 135 درجه باشد، به آن خاموت مهندسی گفته می‌شود.

نحوه استفاده از میلگرد خاموت ها در انواع سازه

خاموت‌ها به دو شکل رایج «تنگ باز» و «تنگ بسته» کاربرد دارند. بر این اساس، آرماتور عرضی تنگ باز، به سه دسته‌ی تک شاخه یا قلاب، دو شاخه یا رکابی و یا چند شاخه تقسیم بندی می‌شود. در قسمت‌های مختلف سازه، بر اساس نوع فشار می‌توان از اشکال مختلف این محصول فولادی استفاده کرد.

خرید میلگرد خاموت با قیمت روز

قیمت روز خاموت و همچنین خرید خاموت در ابعاد و وزن‌های مختلف، می‌توانید با شرکت آهن آنیل در تماس باشید. شرکت بازرگانی آهن آنیل با دیدگاهی متفاوت در صنعت آهن و فولاد کشور فعال است و به دلیل ارائه‌ی خدمات و محصولاتِ با کیفیت، به‌ عنوان یک منبع مطمئن، قابل اتکا و برتر در این عرصه، شناخته شده است. میلگرد خاموت با فراهم کردن بستری جدید و متفاوت در زمینه‌ی خرید و فروش آهن آلات جهت کسب رضایت مشتری به همکاری و تعامل مستمر و بلند مدت با مشتریان می‌اندیشد.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .