لیست وزن

 

قیمت ورق آلوزینک

 

 قیمت ورق آلوزینک هفت الماس

تاریخ به روز رسانی :9:38-
کدشرحقیمتضخامتحالتابعادمحل بارگیریبرند
1آلوزینک 0/5 هفت الماس تماس بگیرید 0/5رول1250بنگاه تهرانهفت الماس
2آلوزینک 0/5 هفت الماس تماس بگیرید 0/5رول1000بنگاه تهرانهفت الماس
3آلوزینک 0/6 هفت الماس تماس بگیرید 0/6رول1000بنگاه تهرانهفت الماس
4آلوزینک 0/6 هفت الماس تماس بگیرید 0/6رول1250بنگاه تهرانهفت الماس
5آلوزینک 0/7 هفت الماس تماس بگیرید 0/7رول1000بنگاه تهرانهفت الماس
6آلوزینک 0/7 هفت الماس تماس بگیرید 0/7رول1250بنگاه تهرانهفت الماس


ورق آلوزینک چیست؟

ورق آلوزینک در ضخامت و ابعاد مختلف تولید و به بازار عرضه می شود. ورق آلوزینک به صورت رول بسته بندی می شود، انواع خدمات شامل رنگ، برش، نواربری، تسمه و قبول سفارش تولید ضخامت یا عرض خاص، انجام می‌شود.

ورق آلوزینک تشکیل شده از ترکیب دو فلز آلومینیم و روی می باشد که آلیاژی فوق‌العاده قوی در برابر شرایط محیطی مانند رطوبت است. ورق آلوزینک با رنگ‌ متنوع در بازار موجودند. برای ایجاد چسبندگی بیشتر در این نوع ورق، پوششی با ضخامت 25 میکرون از جنس سوپر پلی‌استر کوره روی سطح بیرونی و لایه از رنگ پرایمر کوره‌ای با ضخامت 7 میکرون روی سطح داخلی در محل اتصال ورق با فوم قرار می‌گیرد. ورق آلوزینک بیشتر در محیط‌هایی مورداستفاده قرار می‌گیرد که اسیدیته بالایی دارند. همچنین در ساخت انواع ساندویچ پانل، سقف و فلاشینگ، روکش دیوار، زه کشی و لوله‌کشی، نرده، درب گاراژ، اگزوز ماشین، دیگ بخار، کابینت آشپزخانه، کانال کولر و سایبان باغ از ورق آلوزینک استفاده می‌شود.

ابزار و وسایلی که از فلزات مختلف برای ساختن آن‌ها استفاده می‌شود را، «آهن آلات» می‌نامند. به عبارت بهتر، آهن آلات به هر چیز آهنی (آهن مادر تمام فلزات است.) گفته می‌شود. جنس این وسایل، می‌تواند از هر نوع فلزی مثل آلومینیوم، آهن، مس، استیل، فولاد، برنج و … انتخاب شود. این‌که چه جنس فلزی را برای ساخت هر وسیله انتخاب کنیم، بستگی به این امر دارد که چه خواص و ویژگی‌هایی را ابزار فلزی مورد نظر، انتظار داریم. به عنوان نمونه این امر کاملاً معقول به نظر می‌رسد که هیچ وقت از فلز آهن خام یا نقره برای ساختن قابلمه به منظور آشپزی و پخت و پز استفاده نشود. چرا که آهن فلزی است که در مجاورت رطوبت (که در آشپزی فراوان است.) زنگ زده و هم‌چنین فلز نقره برای چنین منظوری بسیار گران قیمت خواهد بود.

قیمت ورق آلوزینک

ابزارهای گروه آهن آلات و وسایل آهنی را در انواع و اقسام مدل‌ها و شکل‌های گوناگون می‌سازند. به عنوان مثال در بازار خرید و فروش آهن آلات، آهن به صورت ورق رول یا شیت، لوله توپر یا میله و توخالی، توری، پروفیل و … یافت خواهد شد. لازم به ذکر است که هر کدام از انواع آهن، خود در انواع و زیرگروه‌های بسیار زیاد و متنوعی یافت می‌شوند. آلوزینک که محور اصلی بحث در این مطلب است، یکی از مقاطع فولادی است که در ساخت و ساز و صنایع گوناگونی استفاده می‌شود. پیش از این‌که در رابطه با این محصول توضیح بیش‌تری دهیم، می‌خواهیم مفاهیمی را برای شناخت بهتر فلز فولاد بیان کنیم.

اگر سری به وب سایت‌های فعال در زمینه‌ی آهن آلات بزنید، می‌بینید که یکی از پرمصرف‌ترین فلزاتی که با هدف ساختن مصالح آهنی به کار برده می‌شود، فلز فولاد می‌باشد. آلیاژ فولاد از ترکیب عناصری مثل آهن، کربن و نیز نیکل و کبالت و … به وجود آمده است. حالا باید در نظر گرفت که این عناصر با یک درصد یا میزان خاصی در آلیاژ فولاد موجود هستند.

مطابق با آن‌چه که پیش‌تر بیان شد، افزودن یا کاستن شدت حضور این عناصر در ترکیب آلیاژ امکان پذیر است. با این ترفند می‌توان ویژگی‌ها و رفتارهای جدیدی را از انواع آلیاژهای مختلف به دست آمده از فولاد، را ایجاد نمود. اگر در ترکیبات این عناصر در آلیاژ فولاد، به این صورت دستکاری شود که درصد کروم را بالاتر ببریم، خاصیت خوردگی در آلیاژ یاد شده را کاهش داده و آلیاژ جدیدی که فولاد ضد زنگ نامیده می‌شود، تولید خواهد گشت. یا این‌که به طور نمونه اگر در ترکیبات عناصر آلیاژ این فلز فولاد دستکاری شود و با افزایش درصد عنصر کربن، مقاومت آن بالا برده شود، آلیاژی از فلز فولاد که همان فولاد مستحکم است، تولید می‌شود. ورق آلوزینک یک آلیاژ فلزی بوده که ویژگی‌های آن ترکیبی از خواص آلومینیوم و روی است:

  • انعطاف‌پذیری
  • قابلیت جوشکاری
  • رنگ‌پذیری آسان
  • مقاوم در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی
  • دوام طولانی
  • وزن سبک

ورق آلوزینک با ضخامت 0.4 میلی‌متر به بالا با عرض 1.5 متر در بازار عرضه می‌شود. در حال حاضر کارخانه هفت الماس تنها تولیدکننده ورق آلوزینک در ایران است. البته این ورق از کشورهایی مانند کره نیز به داخل کشور وارد می‌گردد.

قیمت ورق آلوزینک

قیمت روزانه آلوزینک در ضخامت و ابعاد مختلف مشاهده کنید. ورق آلوزینک به صورت رول موجود می‌باشد. انواع خدمات شامل رنگ، برش، نواربری، تسمه و قبول سفارش تولید ضخامت یا عرض خاص، انجام می‌شود. به طورکلی قیمت ورق آلوزینک به موارد زیر بستگی دارد:

  • ابعاد
  • ضخامت
  • قیمت مواد اولیه

قیمت ورق آلوزینک به ابعاد، ضخامت و قیمت مواد اولیه آن بستگی دارد. مانند خیلی از محصولات، آلوزینک نیز محدودیت‌هایی برای استفاده دارد. چرا که در برخی از محیط‌ها و در مجاورت و ترکیب با برخی مواد خاص ناسازگار بوده و سبب ایجاد خسارت یا آسیب می‌شود.

توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید از ورق آلوزینک استفاده کنید، هرگز آن را در تماس مستقیم با فلزاتی مانند مس یا سرب قرار ندهید. چون این کار باعث خوردگی ورق خواهد شد. هرگز و به هیچ وجه از ورق آلوزینک در ساختمان و اطراف محل نگاهداری حیوانات اهلی نباید استفاده کرد. زیرا گاز آمونیاک ایجاد شده بر اثر تماس مستقیم ورق آلوزینک با مدفوع حیوانات، می‌باشد که گازی به شدت سمی و خطرناک می باشد.

استفاده از آلوزینک در محیط‌هایی با شرایط جوی بسیار مرطوب مثل شهرها و بنادر ساحلی را به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم. فراموش نکنید که ورق آلوزینک، در محیط‌های فوق العاده مرطوب به سرعت دچار زنگ زدگی و خوردگی می‌شوند. از به کار گرفتن ورق آلوزینک در محیط‌ قلیایی نیز پرهیز کنید.

راهنمای خرید ورق آلوزینک

کارشناسان فروش آهن آنیل، مشخصات و ویژگی‌ ورق آلوزینک اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل، واحد، قیمت هر واحد و همچنین تاریخ و ساعت آخرین به‌روزسانی را در لیست قیمت‌ جمع آوری کرده اند. ورق آلوزینک زیر مجموعه ی ورق های سرد و پوشش دار قرار می گیرد. روش های نوآورانه و تکنیک های تولید ، فولاد را به سطوح جدیدی از مقاومت ، شکل پذیری و قابلیت انعطاف پذیری رسانده است. دوام و عمر مفید فولاد تحت پوشش حتی بیشتر هم می گردد.

ورق آلوزینک با فرایند منحصر به فرد و کارآمدی تولید می شود که به موجب آن فولاد نورد دائماً درون آلیاژ 55٪ آلومینیوم ، 43.5٪ روی و 1.5٪ آلیاژ سیلیسیم فرو می رود. از این رو به آن ورق زینکالیوم زینک و آلومینیوم و یا ورق گالوالوم نیز می گویند. پوشش این متریال در قیاس با ورق گالوانیزه تا 6 برابر مقاوم تر می باشد. تفاوت کلیدی ورق Aluzinc با ورق Galvanize در آلیاژ سیلیکون می باشد که ورق گالوالوم را بسیار مستحکم تر کرده است.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .