تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

قیمت مهره

Ξ قیمت بولت و مهره 20 میلیمتر

تاریخ به روز رسانی :1403/04/028:55
کدشرحقیمتسایزمحل بارگیریواحد


Ξ قیمت بولت و مهره 22 میلیمتر

تاریخ به روز رسانی :1403/04/028:56
کدشرحقیمتسایزمحل بارگیریواحد


Ξ قیمت بولت و مهره 25 میلیمتر

تاریخ به روز رسانی :1403/04/028:57
کدشرحقیمتسایزمحل بارگیریواحد


پیچ و مهره ها به عنوان پرکاربردترین لوازم جانبی، نوعی اتصال دهنده هستند که داخل آن ها به صورت تمام رزوه ساخته شده است. مهره ها به صورت گرد یا چند ضلعی ساخته می‌شوند و برای اتصال هرچه محکم تر و ایمن تر قطعات به کمک پیچ ها می آیند. پیچ و مهره به حالت نر و مادگی به یکدیگر برای اتصال قطعات چفت می‌شوند. مهره ها با حالت و نیروی چرخشی به دور پیچ باز و بسته می‌شوند.  با توجه به نیاز جامعه و نوع کاربرد، اندازه و مدل های مختلفی از مهره ها تولید و روانه‌ی بازار شده اند. برخی از مهره ها بدون ابزار خاصی قابلیت باز و بسته کردن دارند و برخی دیگر برای باز و بسته شدن و جلوگیری از شل شدن پیچ ها با ابزار و دستگاه های مخصوصی باز و بسته می‌شوند. خرید مهره معمولا همراه با پیچ صورت می گیرد. 

خرید پیچ و مهره

برای خرید یک مهره به پشت سر گذاشتن فرایند پیچیده ای نیاز ندارید، چرا که به سبب پر تقاضا بودن این محصول اکثر فروشگاه های این حوزه پیچ و انواع مهره را در سبد محصولات خود گنجانده اند.
ممکن است عضوی همچون پیچ در نگاه اول قطعه ای جزئی و کم اهمیت به نظر برسد، در حالی که عدم کارکرد صحیح همین عضو ساده می تواند کارکرد و استحکام یک سازه را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهد.
پس بهتر است یک مهره با کیفیت را از طریق مراجعه به فروشگاهی مطمئن خریداری کنید، فروشگاه بزرگ آهن آنیل یک مجموعه برتر است که برای عرضه انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی و همچنین  پیچ، مهره، واشر و اقلامی از این دست دایر شده است، به همین خاطر خرید مهره از آهن آنیل می تواند مزیت هایی را به دنبال داشته باشد.

 خرید مهره

مهره آهنی یکی از پراستفاده ترین قطعات در صنایع مییاشد. مهره شش گوش آهنی اما دارای مقاومت بسیار بالایی نمیباشد!  مهره ها برای بستن و مهار کردن اتصالهای پیچی بکار می روند. جنس مهره باید متناسب با جنس پیچ انتخاب شود. نوع دنده مهره و پیچ نباید یکسان باشد و برای پیچ هایی که به مهره نیاز دارند همراه با خود مهره عرضه می شوند. مهره ها اکثراً به فرم شش گوش ساخته می شوند و فرم چهار گوش آن نیز در مهره های کوچک و ساده متداول می باشد . علاوه بر دو فرم شش گوش در صورت لزوم ممکن است مهره ها دو پهن و یا هشت گوش نیز ساخته شوند .

مهره ها بسته به کاربردشان، در انواع مختلفی تولید شده اند که عبارتند از:

مهره با DIN 934–اين مهره پر مصرفترين مهره در تمام صنايع ميباشد . شش گوش بوده و در انواع كلاسها معرفي شده است .

مهره با DIN 315 - اين مهره به نام مهره خروسكي به دليل شكل ظاهري خود معرفي شده است .

‌مهره باريك با DIN 439 -اين مهره شش گوش بوده ولي قطر آن نسبت به مهره هاي معمولي كمتر ميباشد كه به آن مهره باريك ميگويند .

مهره با DIN 555–اين مهره شش گوش بوده و با كلاس 5.4 معرفي شده است .

‌مهره با DIN 557–اين نوع مهره چهار گوش ميباشد .

مهره با DIN 582–اين مهره به نام مهره چشمي يا مهره قلابي معروف ميباشد .

مهره با DIN 798–اين مهره چهار گوش و با ارتفاع زياد ميباشد

مهره با DIN 917–اين نوع مهره يك طرف آن سر بسته ميباشد .

مهره با DIN 928 , 929–اين مهره با نام مهره جوش معروف است . اين مهره در دو شكل چهار گوش و ششگوش معرفي شده و به دليل 3 زائده كه بر روي يك طرف مهره موجود ميباشد براي جوش دادن اين مهره بر روي قطعات خاص استفاده ميشود .

‌مهره با DIN 935-اين مهره به نام مهره تاجدار يا چاكدار معروف ميباشد . به دليل شكل ظاهري در 2 تيپ A, B   معرفي ميگردد .يك طرف اين مهره شيارهايي دارد كه بعد از بسته شده مهره ميتوان از بين شيار ها يك نوع پين به نام اشپيل را عبور داد .

مهره با DIN 936–اين مهره يك نوع مهره با ارتفاع كم يا همان باريك ميباشد .

مهره با DIN 937–اين مهره همان مهره تاجدار يا چاكدار با DIN 935 ميباشد ولي ارتفاع اين مهره كوتاه ميباشد .كه اصطلاحاً آن رامهره چاكدار باريك ميگويند .

مهره با DIN 980 -اين مهره از نوع قفلي ميباشد . اين مهره به دليل شكل ظاهري و عملي كه بر روي اين مهره به هنگام توليد انجام ميشود هنگام بسته شدن بايد با آچار محكم شود كه بعد از بسته شده به سختي باز ميشود .

مهره با DIN 982–اين مهره نيز يك نوع مهره قفلي ميباشد كه در يك طرف آن يك نوع تفلون قرار داده شده كه هنگام بسته شدن به سختي بسته و بعد از بسته شدن به سختي باز ميگردد .

مهره با DIN 986–اين مهره يك طرف آن بسته بوده و شبيه به يك گنبد ميباشد .

مهره‌ها نوعی اتصال دهنده سخت افزاری با سوراخ رزوه‌ای هستند. مهره از فلزات مختلف از جمله استیل یا فولاد ضد زنگ، فولاد کربنی و سایر آلیاژها ساخته می‌شود. مهره‌ها در اندازه‌های مختلفی تولید و برای کاربردهای متفاوت پرداخت می‌شوند. پرداخت مهره معمولا با روکش روی، گالوانیزه و پوشش اکسید سیاه است. مهره‌ها برای محکم کردن پیچ و سایر اتصالات رزوه ای، در کاربردهای مختلف از صنعت خودروسازی گرفته تا ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرند. توصیه می‎شود برای خرید مهره استیل به برخی از نکات کلیدی، توجه بیشتری شود.

ویژگی‌های مهره استیل

مقاومت در برابر خوردگی: مهره‌های استیل در برابر خوردگی و زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند. در نتیجه به آن‌ها اجازه داده می‌شود در محیط‌های مختلف

بیرونی و مرطوب استفاده شوند.

دوام: مهره استیل بسیار با دوام است و می‌تواند سطوح بالایی از بارهای ناشی از فشار را تحمل کند.

تطبیق پذیری: مهره‌های استیل در طیف وسیعی از اندازه و اشکال موجود و برای کاربردهای مختلف مناسب هستند.

مقاومت در برابر حرارت: مهره‌های استیل بسیار مقاوم در برابر حرارت هستند. از این رو خرید مهره صنعتی برای بسیاری از کاربرد‌های سخت، همچون

وسایل نقلیه مناسب است.

استحکام بالا: مهره‌های جنس استیل فوق‌العاده قوی هستند و می‌توانند بست‌های ایمن را برای کاربردهای مختلف فراهم کنند. استحکام بالا به آن‌ها اجازه

می‌دهد در کاربرد‌های سنگین نیز استفاده شوند.

مقرون به صرفه: مهره‌های استیل به عنوان بست‌های ایمن، بسیار مقرون به صرفه هستند و برای کاربردهای اتصال دهنده، گزینه ایده آل برای بسیاری از

پروژه‌ها به شمار می‌آیند.

استحکام کششی بالا: مهره ‏های استیل صنعتی برای مقاومت در برابر تنش بالا طراحی شده اند. آنها به انتخاب ایده آل برای کاربردهایی که به استحکام و امنیت نیاز دارند، تبدیل شده اند.

مواد تشکیل دهنده مهره استیل

انواع مختلف مهره‎ها، برای برآوردن نیازهای متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. کارخانه‌های تولید کننده محصولات فولادی همواره در تلاش هستند تا محصولات خود از جمله مهره‌های استیل را با کیفیت بالا تولید کنند. از مواد تشکیل دهنده مهره‌های استیل می‌توان به کربن، منگنز، آهن، کروم، تیتانیوم، مولیبدن، سیلیکون، فسفر، نیتروژن، گوگرد، آلومینیوم و سلنیوم اشاره کرد. هر یک از این مواد با توجه به کاربرد خاص مهره، می‌توانند کم یا زیاد باشند.

در خرید مهره استیل دقت داشته باشید، برخی از مهره‌ها حاوی عناصر آلیاژی اضافی همچون کبالت، مس و وانادیوم هستند تا استحکام و دوام مهره را افزایش دهند و برای کاربردهای مختلف استفاده شوند. کارخانه‌های معتبر با اجرای فرمول‌های دقیق و استاندارد، مواد اولیه مرغوب و بهره مندی از تجهیزات پیشرفته، مهره‌های استیل را با درجه کیفیت بالا تولید می‌کنند.

کاربرد انواع مهره

قبل از هرچیزی باید به این نکته توجه داشته باشید که مهره ها به تنهایی کاربرد ندارند و باید در کنار پیچ ها به کار گرفته شوند. مهره ها بر اساس کاربردی که دارند، از مواد مختلفی مانند فولاد، تیتانیوم، مس، برنج، استیل و ... ساخته می‌شوند. زوج پیچ و مهره کاربردهای عمومی و صنعتی بسیار زیادی دارند.
اگر کمی به اطرافتان دقت کنید، می بینید که در ساختمان تمامی وسایل، در انواع ساخت و سازها و در صنایع مختلف، پیچ و مهره‌، نقشی اساسی را ایفا می‌کنند. ساخت پل، ماشین، کشتی، ماشین ها و وسایل نقلیه، منسوجات چوبی و انواع کابردهای عمومی دیگر نمونه های کوچکی از کاربردهای پیچ و مهره ها هستند.

مشخصات پیچ و مهره شش گوش

مهره شش گوش 10 میلی متری، به ترتیب دارای ضخامت، قطر داخلی و قطر خارجی 8، 9 و 17 میلی متر می باشد

این محصول در سه کلاس متفاوت با جنس، آهن (5.6)، فولاد خشکه (8.8) و فولاد خشکه (10.9)، (آبکاری سفید – آبکاری سیاه) یافت می شود.

این نوع از مهره ها، در خانواده مهره های شش گوش به حساب می آیند.

جنس این ابزار از آهن (گالوانیزه) ساخته شده است.

مهره شش گوش 10 میلی متری، 10 گرم می باشد.

این محصول توسط کشور ایران ساخته شده است.

کاربردی ترین استفاده از مهره شش گوش 10 میلی متری، استحکام بخشیدن به پیچ برای بستن آن است.

مواد تشکیل دهنده پیچ و مهره

مهره ها بنا بر کاربرد و خاصیتی که در ساختار خود جای داده اند، به واسطه اقلام متفاوتی تهیه و تولید می شوند، برخی از این اقلام عبارت است از:

  • فولاد ضد زنگ
  • تیتانیوم
  • استیل
  • فولاد
  • پلاستیک
  • آلیاژ مس
  • برنج
  • آلومینیوم

جنس پیچ و مهره ها

عموما جنس مهره از فولاد ، آهن و یا دیگر فلزات می باشد و به صورت چند ضلعی ساخته می شود.البته مهره های پلاستیکی نیز جهت بست پیچ های پلاستیکی در برخی قطعات نیز ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد. پس می توان گفت در تولید پیچ و مهره این دو قطعه می بایست هم جنس باشد تا بتوانند مقاومت مناسبی را ایجاد نمایند. به طور مثال چنانچه پیچ انکر بولت بر اساس جنس خاصی ساخته شود ، مهره مورد استفاده برای این انکر بولت نیز می بایست با همان متریال باشد.از انواع مهره از نظر جنس می توان به مهره آلومینیوم ، فولاد ضد زنگ ، پلاتینیوم ، برنج ، مس ، استیل و... اشاره کرد که با توجه به مقاومت مختلف هریک از این مواد می توان از آن در صنایع مختلف استفاده نمود.

مراحل ساخت پیچ و مهره

یک مهره صنعتی معمولا به روش فورج گرم تولید می شود، در این شیوه ابتدا مفتول ها با طی کردن آزمایشات بخصوصی آماده شده و سپس به صورت قطعات کوچکی تکه تکه می شوند.
در گام بعدی این مفتول ها به واسطه تجهیزات گرما دهنده حرارت دیده، و با کمک چکش های هیدرولیکی شکل داده می شوند، در نهایت با پرس کردن اجزایی در درون قطعات، حفره مهره ایجاد می شود‌.

انواع بولت و مهره

بولت و مهره در جنس‌های متنوعی همچون جنس‌های فولادی، زنگ نزن، تیتانیومی و سوپرآلیاژ تولید می‌شوند. هم‎‌‌چنین آن‌ها در هندسه‌های مختلفی ارائه می‌شوند، بولت شش پر، بولت آسانسور، بولت ماشینی و بولت چوب از انواع هندسه‌های بولت و مهره می‌باشد. ایجاد رزوه‌های بیرونی و درونی یکی از مراحل مهم تولید بولت و مهره می‌باشد، بولت‌ها در دو حالت نیم رزوه بودن یا تمام رزوه بودن عرضه می‌شوند. هندسه‌های مختلفی در رزوه‌ها قابل تولید هستند که هر کدام خواص ویژه‌ای ارائه می‌دهند، از انواع رزوه‌ها می‌توان رزوه مثلثی 60 درجه، رزوه تخت، رزوه مربعی، رزوه ذوزنقه‌ای، رزوه گرد، رزوه اره‌ای و... را معرفی کرد. 
بولت شش پر با سایزهای اینچی و متریک متفاوتی قابل تامین و تولید می‌باشد که در سایزهای 20 تا 25 بیشترین کاربرد را دارد که نشان دهنده قطر آن می‌باشد. از پرکاربردترین آن‌ها می‌توان بولت ساده 20، بولت رزوه 22 و بولت ساده 25 را نام برد. این اتصالات در مراکز صنعتی و کارگاه‌های بزرگ و کوچکی درون کشور تولید و به بازار وارد می‌شوند و قیمت بولت و مهره در سایز مختلف بر‌حسب کیلوگرم انجام می‌شود و به‌عنوان یک محصول مفتولی، به قیمت میلگرد وابستگی دارد.

قیمت پیچ و مهره

عوامل گوناگونی در نرخ مهره‌ها تاثیرگذار هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سایز و جنس مهره اشاره کرد. جنس مهره‌ها (Nut) از جنس استنلس استیل، آلومینیوم، برنج، مس، پلاتین یا فلزات دیگر است و به شکل چند ضلعی تولید می‌شوند. 

در خرید مهره صنعتی، از عوامل مؤثر بر قیمت مهره استیل، قیمت مواد اولیه است. مواد اولیه نقش تعیین‌کننده‌ای در قیمت مهره‌های فولادی صنعتی دارند. دسترس بودن و قیمت تمام شده مواد اولیه، می‌توانند به طور مستقیم در قیمت نهایی مهره‌ها تاثیرگذار باشند.

اکنون که از خرید خود مطمئن شده‌اید می‌توانید به یک شرکت یا مغازه تجهیزات پیچ و مهره فروشی رفته و خرید خود را انجام دهید. آنچه در این میان اهمیت پیدا می‌کند نحوه خرید و قیمت پیچ‌ و مهره‌ می‌باشد. یکی از رایج‌ترین نوع قیمت‌گذاری بر اساس وزن‌ آن‌ها انجام می‌شود. به این صورت که شرکت‌ها پیچ و مهره‌ را وزن کرده و با توجه به مقدار درخواستی توسط خریداران هزینه آن را دریافت می‌کنند. به این محصولات پیچ و مهره کیلویی گفته می‌شود.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .