تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

قیمت سیم نجاری

 

تاریخ به روز رسانی :-8:10
کدشرحقیمتواحدمحل بارگیری
1سیم نجاری 3 کلافتماسکیلوگرمبنگاه تهران
2سیم نجاری 3 فابریکتماسکیلوگرمبنگاه تهران
3سیم نجاری 4 کلافتماسکیلوگرمبنگاه تهران


سیم نجاری چیست؟

سیم نجاری، معمولاً به صورت حلقه ای تولید شده و با ضخامت مختلف، کاربرد متفاوتی دارد. جنس سیم نجاری از فولاد سیاه بوده و عمده کاربرد سیم نجاری، در زمان اتصال چندین آرماتور یا میلگرد به همدیگر می باشد. در فنداسیون و مش بندیِ سیم نجاری ، در ساخت تیر و ستون ساختمان و ... کاربرد دارد. زمانی که میلگرد دارای ضخامت بالاتری است و نیاز به سیم با ضخامت و مقاومت بالایی دارد، از سیم نجاری استفاده می شود ولی در حالت عادی از سیم آرماتوربندی استفاده خواهد شد. در ساختمان سازی، کاربرد سیم نجاری بسیار کمتر از سیم آرماتوربندی می باشد.

قیمت سیم نجاری

زمانی که میلگرد بکار رفته، ضخامت بالایی نداشته باشند و سیم با مقاومت بالایی نیاز نباشد از سیم آرماتور بندی استفاده می شود و در غیر این صورت از سیم نجاری برای اتصال استفاده خواهد شد. به طور معمول، در ساختمان سازی، کاربرد سیم نجاری بسیار کمتر از سیم آرماتوربندی می باشد.

قبل از عملیات بتن ریزی ساختمان میلگرد باید بر اساس طراحی و محاسبات صورت گرفته به یکدیگر بسته و یکپارچه شوند تا از جابجا شدن آن ها هنگام عملیات بتن ریزی تا خود گیری بتن جلوگیری شود. براي بستن دو ميلگرد به يکديگر، عموما سیم مفتولی با قطر 1.5 ميلي متر استفاده می شود که به آن سیم نجاری می گویند و به عمل اتصال دو میلگرد توسط این نوع سیم اصطلاحا “گره زدن” مي گويند که باعث بالا رفتن استحکام سازه و مقاومت آن می شود. انواع گره زدن در ادامه توضیح داده شده است. سیم 1.5 ، سیم 2.5 ، سیم آرماتوربندی فابریک ، سیم قالب بندی یا نجاری از انواع مفتول سیاه است که به آن مفتول پخته شده یا آنیل شده نیز گفته می شود و روش تولید مفتول سیاه ، دلیل این نام گذاری است. برای تولید مفتول سیاه به روش آنیل ، میلگرد کلاف ساده سایز 5.5 تا 8 میلی متر توسط دستگاه کشش مفتول به صورت مفتول هایی با ضخامت 1.2 تا 6 میلی متر در می آیند و سپس در کوره در حرارت 800 تا 900 درجه سانتی گراد و شرایط خلا پخته می شوند و بعد از آن فرآیند سرد شدن به آهستگی باید صورت گیرد.

قیمت سیم نجاری

قیمت سیم نجاری و قیمت سیم آرماتوربندی یکسان است. هر دو قیمت روز این دو کالا  مانند سایر محصولات دیگر آهنی متأثر از قیمت روز آهن و فولاد است.  قیمت سیم نجاری نیز  باید برای برآورد هزینه پروژه ساختمانی خود از آن اطلاع داشته باشید. قیمت دقیق سیم نجاری روزانه در همین صفحه به روز رسانی می شود. شما عزیزان در کنار اطلاع از قیمت روز سیم نجاری باید اطلاعاتی در خصوص مشخصات فنی و وزن سیم آرماتوربندی داشته باشید، قیمت سیم نجاری به ضخامت و نوع آن وابسته است.

 

راهنمای خرید سیم نجاری

کارشناسان فروش آهن آنیل، مشخصات و ویژگی سیم نجاری اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل، واحد، قیمت هر واحد و همچنین تاریخ و ساعت آخرین به ‌روزسانی را در لیست قیمت جمع آوری کرده اند.

سیم نجاری 5/2 میلیمتر که عمدتاٌ در صنعت ساختمان کاربرد دارد، بستن قالب چوبی و نگه داشتن قالب فلزی در قالب بندی ساختمان  بتنی استفاده می گردد. سیم نجاری که در بازار به سیم قالب بندی هم معروف است علاوه بر بستن قالبها به یکدیگر ،جهت تثبیت قالب ها و همچنین بستن قالبها به میلگردها و جهت تثبیت موقعیت قالب نیز  به کار میرود.به همین جهت سیم نجاری به عنوان سیم قالب بندی نیز شناخته میشود.

هنگام خرید سیم نجاری 1.5 و 2.5 دو معیار وزن و انعطاف پذیری کلاف برای مشتریان دارای اهمیت بالایی است بدین صورت که هر چه کلاف کوچکتر و نرم تر باشد بهتر است. کاربرد سیم نجاری در موارد زیر کاربرد دارد که عبارتند از:

  • کاربرد سیم نجاری در مصارف صنعتی
  • استفاده از سیم نجاری در مجسمه سازی

مقاومت کششی بالا در سیم نجاری مهم ترین ویژگی است که باید در این محصول وجود داشته باشد. چراکه سیم نجاری را برای گره زدن آرماتور مورد استفاده قرار می دهد و باید حداکثر میزان کشش را تاب بیاورد.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .