تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

قیمت سیم گالوانیزه

 

تاریخ به روز رسانی :1403/03/109:35
کدشرحقیمتضخامت(mm)حالتمحل بارگیری
1سیم گالوانیزه ضخامت 0.4 میلیمترتماس0.4کلافکارخانه تهران
2سیم گالوانیزه ضخامت 0.5 میلیمترتماس0.5کلافکارخانه تهران
3سیم گالوانیزه ضخامت 0.35 میلیمترتماس0.35کلافکارخانه تهران
4سیم گالوانیزه ضخامت 0.48 میلیمترتماس0.48کلافکارخانه تهران
5سیم گالوانیزه ضخامت 0.85 میلیمترتماس0.85کلافکارخانه تهران
6سیم گالوانیزه ضخامت 1.2 میلیمترتماس1.2کلافکارخانه تهران
7سیم گالوانیزه ضخامت 1.5 میلیمترتماس1.5کلافکارخانه تهران
8سیم گالوانیزه ضخامت 1.6 میلیمترتماس1.6کلافکارخانه تهران
9سیم گالوانیزه ضخامت 1.8 میلیمترتماس1.8کلافکارخانه تهران
10سیم گالوانیزه ضخامت 2 میلیمترتماس2کلافکارخانه تهران
11سیم گالوانیزه ضخامت 2.2 میلیمتر40,0002.2کلافکارخانه تهران
12سیم گالوانیزه ضخامت 2.5 میلیمتر40,0002.5کلافکارخانه تهران
13سیم گالوانیزه ضخامت 2.7 میلیمترتماس2.7کلافکارخانه تهران
14سیم گالوانیزه ضخامت 3 میلیمتر40,0003کلافکارخانه تهران


سیم گالوانیزه چیست؟

سیم گالوانیزه همان مفتول سفید می باشد که از گالوانیزه شدن مفتول سیاه تولید می شود. گالوانیزه شدن فرآیندی است که طی آن مفتول در برابر اکسید شدن و زنگ زدگی مقاوم می شود و مفتول را آماده استفاده در هر نوع آب و هوایی می کند. این فرآیند به دو روش گالوانیزاسیون گرم و گالوانیزاسیون سرد انجام می گیرد.

قیمت سیم گالوانیزه

در فرآیند گالوانیزه داغ ، سیم فولادی تک روکش نشده از حمام روی مذاب عبور داده می شود. سیمها پس از گذراندن یک فرآیند سختگیرانه تمیز کردن 7 مرحله ای از روی مذاب عبور می کنند. فرآیند تمیز کردن چسبندگی و اتصال بهتری را تضمین می کند. سپس سیم خنک می شود و روکشی از روی تشکیل می شود.

گالوانیزه گرم در برابر خوردگی مقاومت بسیار بهتری نسبت به الکترو گالوانیزه ایجاد می کند زیرا پوشش روی به طور معمول 5 تا 10 برابر ضخیم تر است. برای کاربردهای فضای باز یا سوزاننده که به مقاومت در برابر خوردگی نیاز است ، سیم گالوانیزه گرم انتخاب بهتری است.

سیم رابیتس بندی، سیم گالوانیزه با ضخامت 1.2 میلی متر است که به دلیل کاربرد آن برای رابیتس بندی به آن سیم رابیتس هم گفته می شود. سیم گالوانیزه نیز از نظر جنس و روش تولید تقسیم بندی می شود:

جنس سیم گالوانیزه : بر اساس جنس، به دو دسته نرم و سخت تقسیم می شوند. مقدار کربن موجود در مفتول مشخص کننده میزان سختی و نرمی مفتول است. به دین صورت هر چه مقدار کربن بالاتر باشد مفتول سخت تر و هرچه کربن آن کمتر باشد مفتول نرم تر است.

روش تولید سیم گالوانیزه : همانطور که پیش تر گفته شد به دو صورت گالوانیزاسیون گرم و گالوانیزاسیون سرد تولید می گردد که در ایران نوع گرم آن موجود است.

سیم اسکوپ به مفتول سفید با ضخامت 1.5 میلی متر گفته می شود که برای اسکوپ کردن پشت سنگ گرانیت استفاده می شود و به همین دلیل سیم اسکوپ شناخته می شود. در گالوانیزه کردن به روش گرم، فولادی که عاری از هر گونه زنگ زدگی است در حمام مذاب فلز روی غوطه ور می شود و در اثر واکنش بین روی و فلز، لایه ای از فلز روی، فولاد را می پوشاند. اینکار باعث بالا بردن مقاومت آن در برابر خوردگی و زنگ زدگی می شود. در این روش ضخامت پوشش روی بیشتر بوده و در نتیجه مقاومت بیشتری در برابر رطوبت دارا است. به مفتول تولید شده با این روش مفتول گرم گفته می شود.

در تولید به روش سرد، با روش الکترولیز، فلز روی zn را بر سطح آن می پوشانند. ضخامت فلز روی در این روش کمتر است و باعث کم شدن مقاومت آن نسبت نوع تولید شده به روش گالوانیزه گرم است. نوع سرد سیم گالوانیزه چینی بوده و نسبت به نوع گرم که ایرانی بوده دارای کیفیت و قیمت پایین تری است.

سیم گالوانیزه که در ضخامت 1.2 الی 4 میلی متر در شهر مفتول تولید می گردد، در تولید فنس، توری گابیون، توری مرغی، سیم خاردار خطی و سیم خاردار حلقوی جهت حصار کشی باغات و کشاورزی و در همچنین صنعت ساختمان ،قالب بندی و بسته بنــدی و صدها مورد دیگر استفاده می شود.

قیمت سیم گالوانیزه

قیمت دقیق سیم گالوانیزه و سیم رابیتس بندی به نوع گالوانیزاسیون و ضخامت فلز روی   zn بستگی دارد. همچنین سیم گالوانیزه نیز بر قیمت آن تاثیر گذار و هر چه ضخامت بیشتر باشد قیمت نیز بالاتر می رود. گالوانیزاسیون گرم به دلیل ضخامت بیشتر فلز روی و مراحل گالوانیزه کردن در مقایسه با گالوانیزه سرد دارای قیمت بالاتری است. قیمت سیم اسکوپ و قیمت رابیتس بندی بر این اساس متفاوت است.

راهنمای خرید سیم گالوانیزه

کارشناسان فروش آهن آنیل، مشخصات و ویژگی سیم گالوانیزه اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل، واحد، قیمت هر واحد و همچنین تاریخ و ساعت آخرین به ‌روزسانی را در لیست قیمت جمع آوری کرده اند.

خرید سیم گالوانیزه با توجه به نوع گالوانیزه و ضخامت آن انجام می گیرد. برای خرید لحظه ای سیم گالوانیزه باید به ضخامت مفتول توجه داشت و متناسب با نیازمان آن را تعیین کنیم  در حالت عادی مفتول ، بدون هیچ لایه و عایقی تولید میشود که در نهایت اگر در معرض هوا ، باران و آب از عمر آن میکاهد و موجب میشود از لایه رویی آن کاسته شود و در نهایت به شکستگی و پوسیدگی منجر شود.

در گذشته برای اینکه سیم گالوانیزه طول عمر بیشتری پیدا کند و از عمر آن کاسته نشود معمولا یا یک لایه رنگ یا محلول ضد زنگ روی مفتول زده میشود تا از عمر آن کاسته نشود. سیم گالوانیزه بعنوان یکی از مهمترین مصالح ساختمانی میباشد که در ساختمان سازی بسیار کاربرد دارد که برای مصارفی همچون برای آرماتور بندی ، قالب بندی مورد استفاده قرار میگیرد، اما سیم گالوانیزه بیشتر برای مصارفی که بیشتر در فضای بیرونی و مکان هایی که امکان ریزش برف، باران و رطوبت بیشتر است، مورد استفاده قرار میگیرد.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .