تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن لوله

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع لوله را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن لوله روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت لوله گوشتدار

 

تاریخ به روز رسانی :1403/01/298:42
کدشرحقیمتقطر واحدبرندمحل بارگیری
1لوله گوشتدار 20 83*43 چین 6متری بنگاه تهران70,91043*83کیلوگرمچینبنگاه تهران
2لوله گوشتدار 25 90*40 چین 6متری بنگاه تهران70,91040*90کیلوگرمچینبنگاه تهران
3لوله گوشتدار 30 120*60 چین 6متری بنگاه تهران70,91030کیلوگرمچینبنگاه تهران
4لوله گوشتدار 30 140*80 چین 6متری بنگاه تهران70,91030کیلوگرمچینبنگاه تهران
5لوله گوشتدار 35 140*70 چین 6متری بنگاه تهران70,91035کیلوگرمچینبنگاه تهران
6لوله گوشتدار 35 133*63 چین 6متری بنگاه تهران70,91035کیلوگرمچینبنگاه تهران
7لوله گوشتدار 35 150*80 چین 6متری بنگاه تهران70,91035کیلوگرمچینبنگاه تهران


لوله گوشتدار چیست؟

لوله‌ گوشتدار از دسته‌ی لوله‌ فولادی است که به دلیل ضخامت زیاد لوله گوشتدار و شباهتش با گوشت، به این نام، نام‌گذاری شده است. لوله گوشتدار چون ضخیم هستند قابلیت جوش ندارند و به همین دلیل برای تولید لوله‌ گوشتدار، باید فرآیند مثل لوله‌های بدون درز (مانیسمان) طی شود. پس لوله‌ گوشتدار در حقیقت جزیی از لوله‌ بدون درز (مانیسمان) است.

قیمت لوله گوشتدار

لوله‌ گوشتدار، عناصر مختلف در ترکیب آن بکارگرفته شده است. وجود نیکل در لوله‌ گوشتدار ، باعث می‌شود چقرمگی و سختی لوله بالا برود. یا کروم، عنصری است که از لوله‌ گوشتدار در برابر خوردگی و دمای خیلی بالا مقاومت می‌کند. سیلیکون، منگنز و مولیبدن، مانند نیکل، سختی لوله‌ گوشتدار را افزایش می‌دهند. عنصر تیتانیوم، از زنگ زدگی و هم‌چنین رسوب گیری در لوله جلوگیری می‌کند و تنگستن، مقاومت لوله‌ گوشتدار را در برابر دمای بالا، افزایش می‌دهد.

لوله‌ گوشتدار را بر اساس قطر خارجی و قطر داخلی معرفی و سایزبندی می‌کنند. واضح است که نصف اختلاف بین این دو عدد، ضخامت گوشت لوله را نشان می‌دهد. از آن‌جایی که لوله‌ گوشتدار ضخیم هستند، پس انتظار می‌رود که وزن بالاتری نسبت به لوله‌ با سایز مشابه خود داشته باشند. همین امر سبب شده است که قیمت لوله‌ گوشتدار از انواع دیگر لوله‌ها گران‌تر باشد.

لوله‌ گوشتدار عمدتا بصورت اندازه قطر خارجی ( بیرونی ) و قطر داخلی ( درونی ) معرفی و سایزبندی می شوند. لوله‌ گوشتدار با قطر خارجی ۱۴۰ میلیمتر و قطر داخلی ۱۰۰ میلمتر ، دارای ضخامت ۲۰ میلیمتر می باشد را لوله گوشتدار ۲۰ میل می نامند. یعنی، قطر بیرونی منهای قطر درونی برابر است با سایز لوله. عمده مصارف لوله گوشت دار در صنعت می باشد. تمام لوله ها لوله ضخیم بار گوشت دار دارند برای مثال میتوان به لوله مانیسمان گوشتدار یا لوله صنعتی گوشتدار اشاره نمود .

 

قیمت لوله گوشتدار

قیمت لوله گوشتدار در قطر داخلی و خارجی مختلف موجود میباشد. لوله گوشتدار با ضخامت بالا برای مصارف هیدرولیک و پنوماتیک عرضه می‌شود. قیمت لوله‌ گوشتدار چین و وارداتی به صورت 6 متری عرضه می‌شود. برای این‌که نرخ و قیمت روز لوله‌ گوشتدار را بدانیم، باید به نرخ و قیمت روز مواد اولیه‌ی آن فکر کنیم. از آن‌جایی که مواد اولیه‌ی اصلی تولید لوله‌ گوشتدار ، آهن‌آلات و فولاد می‌باشد، نرخ لوله‌ گوشتدار ، با نرخ آهن و فولاد، متغیر خواهد بود.

قیمت برای کیفیت متفاوت لوله‌ گوشتدار ، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال مسلم است که قیمت لوله‌ گوشتدار که از ضخامت بیش‌تری برخوردار است، بالاتر خواهد بود. هم‌چنین اوضاع بازار از نظر میزان عرضه و تقاضا نیز بر روی قیمت نهایی کالا مؤثر خواهد بود. قابل ذکر است که نرخ کالا با میزان تقاضا رابطه‌ی مستقیم و با میزان عرضه رابطه‌ی معکوس دارد.

شما می‌توانید قیمت روز لوله‌ گوشتدار را در جداول قیمت مشاهده کنید. در این قسمت محصولاتی که هر روز در بازار بورس در دسته‌ی آهن‌آلات به فروش می‌رسند، برای شما نمایش داده خواهد شد. معمولا در بازار بورس، محصولات آهنی مثل انواع تیرآهن‌ها، میلگرد، نبشی، انواع لوله و پروفیل، انواع ورق‌ها عرضه می‌شوند.

قیمت لوله صنعتی گوشتدار به قیمت فولاد و از آنجایی که فولاد یک آلیاژ است، قیمت فولاد به قیمت آهن و قیمت آهن به قیمت سنگ آهن وابسته است. قیمت سنگ آهن نیز به نرخ روز دلار، نفت و بسیاری موارد دیگر وابسته است. اگر نیاز بازار به صورت کامل توسط تولیدات داخلی تأمین شده و نیازی به واردات لوله صنعتی گوشتدار از خارج از کشور نباشد، به دلیل عدم خروج ارز از کشور و حتی امکان ارز آوری در خصوص صادرات لوله‌ گوشتدار ، شاهد کاهش قیمت آن خواهیم بود. رشد تولید داخلی و افزایش صادرات و کاهش واردات یک کالای خاص، از وابستگی قیمت کالاها به ارز می‌کاهد.

راهنمای خرید لوله گوشتدار

کارشناسان فروش آهن آنیل، مشخصات و ویژگی‌ لوله‌ گوشتدار ، اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل، واحد، قیمت هر واحد و همچنین تاریخ و ساعت آخرین به‌روزسانی را در لیست قیمت‌ها جمع آوری کرده اند. اگر قصد خرید لوله‌ گوشتدار را دارید، کارشناسان فروش در زمینه انتخاب محصول مناسب در خدمت شما خواهند بود.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .