تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن لوله

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع لوله را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن لوله روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت لوله آلومینیوم

 

تاریخ به روز رسانی :-8:19
کدشرحقیمتقطرضخامتحالت آلیاژبرندمحل بارگیری
1لوله آلومینیوم قطر خارجی 1/25 اینچ ضخامت 5 میلتماس1.255شاخهسری 6000متفرقهبنگاه تهران
2لوله آلومینیوم قطر خارجی 3 اینچ ضخامت ۴ میلتماس34شاخهسری 6000متفرقهبنگاه تهران
3لوله آلومینیوم قطر خارجی 4 اینچ ضخامت ۴ میلتماس44شاخهسری 6000متفرقهبنگاه تهران
4لوله آلومینیوم قطر خارجی 16 ضخامت 1 میلتماس161شاخهسری 6000متفرقهبنگاه تهران
5لوله آلومینیوم قطر خارجی 18 ضخامت 2 میلتماس182شاخهسری 6000متفرقهبنگاه تهران
6لوله آلومینیوم قطر خارجی 20 ضخامت 2 میلتماس202شاخهسری 6000متفرقهبنگاه تهران
7لوله آلومینیوم قطر خارجی 22 ضخامت 2 میلتماس222شاخهسری 6000متفرقهبنگاه تهران
8لوله آلومینیوم قطر خارجی ۲۵ ضخامت 2 میلتماس252شاخهسری 6000متفرقهبنگاه تهران
9لوله آلومینیوم قطر خارجی ۲۵ ضخامت ۴ میلتماس254شاخهسری 6000متفرقهبنگاه تهران
10لوله آلومینیوم قطر خارجی ۲8 ضخامت 3 میلتماس283شاخهسری 6000متفرقهبنگاه تهران


لوله آلومینیوم چیست؟

لوله آلومینیوم ، یکی از لوله های پر کاربرد در صنعت میباشد. لوله آلومینیوم از لوله‌ فلزی با پایه غیر آهنی به شمار می رود. لوله آلومینیوم فاقد عنصر آهن می باشند. لوله آلومینیوم وزن کم، استحکام و مقاومت به خوردگی بالایی دارند. لوله آلومینیوم آلیاژهایش به طور کلی به دو دسته ریخته گری و کارپذیر تقسیم می ‌شوند، همچنین دسته کارپذیر آلیاژ آلومینیوم که برای ساخت لوله آلومینیوم مورد استفاده قرار می گیرد به هشت گروه اصلی از گروه 1000 تا 8000 تقسیم بندی می شوند. این گروه ها از عناصر آلیاژی مختلفی تشکیل شده اند و خواص مختلفی دارند. برای ساخت لوله آلومینیوم معمولا از آلیاژهای گروه 6000 استفاده می شود که قابلیت شکل پذیری بالایی دارند.

پر کاربرد ترین آلیاژهای سری 6000 که برای لوله آلومینیوم مناسب هستند و در ساخت لوله آلومینیوم به کار می روند آلیاژهای 6061، 6063 و همچنین آلیاژ 6101 می باشند. لوله آلومینیومی 6061 از پر استفاده ترین آلیاژهای آلومینیوم به شمار می رود که دارای مقاومت خوب در برابر خوردگی و انعطاف پذیری بالاست. به طور کلی آلومینیوم یک فلز نرم و انعطاف پذیر و چکش‌ خوار با چگالی ۲.۷ کیلوگرم بر متر مکعب است. رنگ این فلز نقره ای، خاکستری و منبع استخراج آن سنگ بوکسیت است.

لوله آلومینیوم براي سوخت رساني وانتقال روغن درموتور هواپيما بدليل سبك بودن وهمچنين درواحدهاي صنايع شيميايي و درمحيط کارخانه گازهايي مثل آلروآمونياك يا انيدريدسولفورو ورسانيدن هواي خشك به دستگاههاي ابزاردقيق کاربرد دارد. لوله آلومینیوم بر حسب کاربرد و مصارف آن در صنايع مختلف ، در سايز ها ، ضخامت ها و آلياژهاي مختلف توليد و عرضه ميگردند. در انتخاب هر يک از موارد فوق اعم از سايز ، ضخامت و آلياژ لوله آلومینیوم ، توجه به کارکرد و کاربري مقطع از اهميت بسزايي برخوردار است چراکه هر يک تاثير متفاوتي بر رفتار مقاطع آلومينيومي خواهد داشت.

لوله آلومینیوم در صنایع مختلفی از جمله  صنعت برودتی و حرارتی ، صنعت نظامی، صنعت ساختمان، صنعت هوا فضا و دیگر صنایع کاربرد های فراوانی دارد.

قیمت لوله آلومینیوم

قیمت لوله آلومینیوم

قیمت لوله آلومینیوم به عوامل مختلفی مانند نوع ورق استفاده شده لوله آلومینیوم در ضخامت و سازهای مختلف قیمت لوله آلومینیوم به عنوان یکی از پرکاربردترین تجهیزات در صنعت کاربرد فراوان دارد.

قیمت لوله آلومینیوم در ضخامت و آلیاژهای مختلف مشاهده کنید. لوله آلومینیوم در قطرهای مختلف به صورت شاخه عرضه می‌شود. کلیه خدمات و قبول کلیه سفارشات تولید در سایز ها و آلیاژ مختلف طبق سفارش مشتری انجام می‌شود. سایز و ضخامت لوله آلومینیوم تقریبی میباشد، جهت اطلاع از سایز و ضخامت دقیق با کارشناسان تماس حاصل فرمایید.  قیمت لوله آلومینیوم، به پارامترهای گوناگونی بستگی دارد. در یک دسته بندی کلی می‌توان عوامل را در دو گروه جای داد: عوامل و مشخصات فیزیکی مؤثر بر قیمت لوله‌های آلومینیومی، پارامترهایی مثل ابعاد و طول لوله، ضخامت و قطر لوله، جنس آلیاژ آلومینیوم و ترکیبات عناصر موجود در آن عوامل و تصمیم‌های سیاسی و اقتصادی در سطح کشوری و بین المللی مؤثر بر قیمت روز لوله آلومینیوم، منظور از عوامل سیاسی و اقتصادی، نرخ و ارزش دلار، تعرفه گمرک، تعرفه خدمات و صنایع وابسته، قیمت نفت، برق و انرژی‌های دیگر، وضع بازار و موارد مشابه می‌باشد.

راهنمای خرید لوله آلومینیوم

کارشناسان فروش آهن آنیل، مشخصات و ویژگی‌ لوله آلومینیوم، اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل، واحد، قیمت هر واحد و همچنین تاریخ و ساعت آخرین به‌روزسانی را در لیست قیمت‌ها جمع آوری کرده اند. اگر قصد خرید لوله آلومینیوم را دارید، کارشناسان فروش در زمینه انتخاب محصول مناسب در خدمت شما خواهند بود.

لوله آلومینیوم با آلیاژ 6061 قابلیت جوشکاری دارد. از این آلیاژ لوله آلومینیوم عموما برای کارهایی همچون قفسه بندی و ستون استفاده می شود. عنصرهای اصلی لوله آلومینیوم آلیاژ 6061 منیزیم و سیلیسیم هستند.

لوله آلومینیوم با آلیاژ 6063 به عنوان یک آلیاژ ساختمانی شناخته می شود و معمولا برای تولید درب و پنجره و اتصالات از آن استفاده می شود. این لوله آلومینیوم با آلیاژ دارای قابلیت جوش پذیری خوب، مقاومت در برابر خوردگی می باشد و همچنین می تواند به راحتی آنودایز شود.

آلیاژ 3003 به دلیل چگالی پایین، تنوع رنگ، سطح صیقلی، جوش پذیری و شکل پذیری خوب و همچنین مقاومت در برابر خوردگی به طور گسترده ای در صنعت حمل و نقل و خودروسازی به عنوان لوله سیستم های خنک کننده و سیستم های هیدرولیک، صنعت برق و الکترونیک، هوافضا و همچنین در ساخت قوطی های نوشیدنی و غیره کاربرد دارند. این آلیاژ از ترکیب آلومینیوم و منگنز تولید می شود.

قطر خارجی لوله آلومینیوم در ابعاد 16 تا 65 میلی متر در گروه های متنوعی دارد. بیشترین ضخامت مورد استفاده برای لوله آلومینیوم ضخامت های 1 تا 4 میلی متر بوده و شاخه ها 6 متری هستند. قطر داخلی لوله آلومینیوم برابر است با اختلاف قطر خارجی لوله با دو برابر ضخامت لوله. چگالی آلومینیوم در حدود 2.7 گرم بر سانتی متر مکعب بوده و به همین دلیل جزء آلیاژ های سبک محسوب می شود.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .