تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

قیمت کارتن پلاست

 Ξ قیمت کارتن پلاست رول

تاریخ به روز رسانی:1403/01/299:19
کدشرحقیمتضخامت(mm)طولرنگواحد
1رول کارتن پلاست 300 گرمی21,000250درخواستییک متر مربع
2رول کارتن پلاست 320 گرمیتماس250درخواستییک متر مربع
3رول کارتن پلاست 450 گرمی31,500350درخواستییک متر مربع


 Ξ قیمت کارتن پلاست شیت

تاریخ به روز رسانی:1403/01/299:20
کدشرحقیمتضخامت(mm)طولوزن(gr)رنگواحد
1شیت کارتن پلاست 4 میلیمتر49,00042700درخواستییک متر مربع
2شیت کارتن پلاست 5 میلیمتر63,00052900درخواستییک متر مربع
3شیت کارتن پلاست 6 میلیمتر77,000621100درخواستییک متر مربع
4شیت کارتن پلاست 8 میلیمتر112,000821600درخواستییک متر مربع
5شیت کارتن پلاست 10 میلیمتر126,6001021800درخواستییک متر مربع


 Ξ قیمت کارتن پلاست uv

تاریخ به روز رسانی:1403/01/299:18
کدشرحقیمتضخامت(mm)طولوزن(gr)رنگواحد
1 کارتن پلاست 3 درصد uv38,500250350درخواستییک متر مربع
2 کارتن پلاست 5 درصد uv40,250250350درخواستییک متر مربع
3 کارتن پلاست 3 درصد uv55,000350500درخواستییک متر مربع
4 کارتن پلاست 5 درصد uv47,500350500درخواستییک متر مربع
5 کارتن پلاست 3 درصد uv77,00043700درخواستییک متر مربع
6 کارتن پلاست 5 درصد uv80,50043700درخواستییک متر مربع
7 کارتن پلاست 3 درصد uv103,50053900درخواستییک متر مربع
8 کارتن پلاست 5 درصد uv99,00053900درخواستییک متر مربع
9 کارتن پلاست 3 درصد uv121,000631100درخواستییک متر مربع


کارتن پلاست یکی از محصولاتی است که امروزه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوه تولید کارتون پلاست به صورتی رقم می‌خورد که قابل بازیافت باشد و به طبیعت و محیط زیست، آسیب نزند؛ به همین دلیل اغلب افرادی که طرفدار محیط زیست هستند از این کالا استقبال می‌کنند. از انواع کارتن پلاست در صنایع مختلف بسیار از بسته بندی مواد غذایی گرفته تا طراحی دکوراسیون استفاده می‌شود. یکی از دلایلی که استفاده این کالا را بین صنایع متنوع محبوب کرده است، تنوع رنگ، قیمت مناسب، استحکام بالا و سبک بودن آن است. خرید انواع کارتون پلاست با آخرین قیمت‌های روز از طریق سایت آهن آنیل برای کاربران و مشتریان گرامی فراهم شده است.

کارتن پلاست چیست؟

قرار گرفتن دو ورق مسطح خارجی بر روی یکدیگر که از مقاومت فوق العاده ای برخوردار می باشد را کارتن پلاست می گوییم. همچنین لازم به ذکر است مواد اولیه ای همچون پلی پروپیلن محصولی نهایی را تولید می کند که به آن کارتن پلاست می گویند. نکته قابل توجه این است که این محصول را به دلیل دوام و مقاومت بسیار بالایی که دارد می توان در صنایع مختلف تبلیغات، کشاورزی، ساختمان، بسته بندی و … مورد استفاده قرار داد. جنس کارتن پلاست از پلاست شیت یا هالوشیت بوده و به علت اینکه محصولی مدرن است اغلب برای همگان ناشناخته و مبهم می باشد. این محصول از کاربردهای بسیار زیادی برخوردار است به گونه ای که ضد آب است و در برابر نور مستقیم خورشید مقاوم می باشد. تغییرات موجود در آب و هوا هیچگونه تغییری در این محصول ایجاد نخواهد کرد. این محصول مقاومت خود را در تمامی شرایط حفظ می کند. یکی از بارزترین ویژگی های این محصول این است که قابلیت چاپ را دارد و میتوان آن را به صورت اشکال و طرح های مختلف درآورد.

کارتن پلاست به گونه ای ساخته می شود که وزن آن بسیار کم است و در برابر ضربه هایی که به آن وارد میشود میتواند مقاومت خود را حفظ نماید. افراد همواره و در تمام زمینه ها به دنبال خرید محصولاتی با قیمت های کم می باشند از این رو می توانند در خرید کارتن پلاست نیز محصولاتی زیبا را با صرف هزینه های بسیار کم به دست آورند و نیاز خود را با استفاده از آن برطرف نمایند. در واقع کارتن پلاست به  محصولات و ورق های پلاستیکی گفته می شود که از پلی پروپیلن ساخته می شود و زمانی که استفاده اولیه خود را از دست دهند به صورت مجدد می توان کارتون پلاست را بازیافت نمود و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار داد. کارتون پلاست به روش اکستروژن تولید شده و شامل دو ورقه مسطح می باشد که بر روی یکدیگر قرار گرفته اند و به گونه ای به یکدیگر متصل شده که امکان تفکیک آنها دشوار می باشد و از چنان مقاومتی برخوردار می باشد که برای امور صعب و دشوار از آنها استفاده می شود.

نحوه ی تولید کارتن پلاست

کارتن پلاست از جنس پلاست شیت میباشد که ماده ی اولیه ی آن پروپیلن است ،این ماده وارد دستگاه های اکسترودر شده سپس به کمک غلتک های مخصوص وارد محوطه ی سردکننده شده و غالب زده می شوند سپس عملیات سرد کنده روی آن انجام می شود؛ ورقه های به وجود آمده را در اندازه ها وضخامت های مختلفی برش می زنند و بسته بندی می کنند.

برخی از مواد لازم در تولید کارتن پلاست :

1-پلی پروپیل به دلیل PH خنثی که میتواند در برابر مواد شیمیایی مقاوم باشد.

2- پلی اتیلن به دلیل داشتن خاصیت ضد ضربگی.

3- پلی کربنات به میزان کم.

4- pvc ، pet

کاربرد کارتن پلاست

از مهم ترین کاربرد های کارتن پلاست که آن را به محصولی پرطرفدار در صنایع شیمیایی، کشاورزی، تبلیغاتی، بسته بندی و ساختمان سازی تبدیل می کند، مقاومت بالای آن در مقابل گرما، فشار و ضربه است. همچنین شیت پلاست از دوام بالایی نسبت به مواد شیمیایی برخوردار است. از دیگر نکات مثبت در خصوص این محصول می توان به ضد اشتعال بودن آن اشاره کرد. کارتن پلاست حتی در مقابل حرارت مستقیم آتش نمی گیرد بلکه ذوب می شود. البته باید این نکته را در نظر داشت که شیت پلاست هایی که از جنس پلی پروپیلن هستند مقاومت خوبی در برابر گرما دارند. علاوه بر مقاوم بودن در برابر تغییر شکل و ظاهر، کارتن پلاست قابلیت متصل شدن به سایر اشیا را به وسیله ی منگنه، مفتول، چسب چوب و چسب حرارتی دارد. کارتن پلاست به دلیل سبک بودن به راحتی قابل حمل در مقادیر بالا می باشد و به همین دلیل کاربرد فراوانی در ساختمان سازی و دیزاین دکوراسیون دارد. دلیل دیگری که این محصول را به یک گزینه ی مناسب برای استفاده در دکوراسیون خانه یا دفتر تبدیل می کند بی بو بودن این محصول و عدم جذب بو از محیط اطراف است. از دیگر مزایای کارتن پلاست که باعث پرطرفدار بودن این محصول برای ساخت و ساز و دکور می شود عایق بودن این ماده است. شیت پلاست در برابر گرما، سرما، آب و نور مستقیم خورشید از استحکام بالایی برخوردار است. در این دوره ی زمانی که پیشرفت صنعت مساوی با نابودی طبیعت قرار گرفته است کارتن پلاست پیشرفت چشمگیری به نظر می رسد؛ چرا که در تولید آن از هیچ ماده ی سمی استفاده نمی شود و محصول نهایی قابل بازیافت برای استفاده ی دوباره است و نیازی به دور ریختن آن و آلوده کردن محیط زیست وجود ندارد.

معایب کارتن پلاست

1-قابلیت ساییده شدن

2- در برابر ضربات شدید سوراخ شده ومی شکند

3- عبور نور از آن

4- مقاومت آن نسبت به سایر محصولات عایقی پایین تر است

5- قرار گرفتن زیر نور آفتاب به مدت طولانی اثرات منفی روی کارتن پلاست می گذارد(در صورت نبود عایق یووی).

مزایای کارتن پلاست

1-دارای وزن سبک وحمل ونقل آسان

2- قابلیت تولید در رنگ های مختلف

3- دارای انعطاف پذیری بالا

4- تحمل فشار بالا

5- قابلیت شست وشو با آب و مواد شوینده

6- بدون بو و غیر سمی بودن کارتن پلاست

7- قبلیت هرگونه چاپ روی کارتن پلاست

(چاپ کارتن پلاست در رنگ ها وطرح های مختلف به روش سیلک اسکرین انجام می گیرد که باعث افزایش طول عمر وماندگاری بالای چاپ روی آن می شود.)

8- قابلیت برش آسان

(برش یا لیزر کارتن پلاست می تواند به روش دایکات یا تیغ های ساده انجام بگیرد و برای متصل کردن آن ها به یکدیگر از منگنه،جوش های پلاستیکی یا از چسب های هات ملت استفاده می کنند.)

9- غیر قابل اشتعال بودن

10- مقاومت بالا در برابر ضربات وخوردگی

11- عایق بودن در برابر گرما،سرما،رطوبت وصدا

12- امکان لوله شدن در گرماژ پایین

13- عایق یووی

14- قابلیت بازیافت شدن

انواع کارتن پلاست

کارتن پلاست بر اساس ظاهر و کاربرد استفاده، انواع متفاوتی دارد. در این بخش با شکل های مختلف شیت پلاست آشنا می شوید تا برای انتخاب محصول مورد نظر و مناسب خود دچار مشکل نشوید.

⦁ کارتن پلاست ورقه ای یا ساده

این نوع از کارتن پلاست که قدیمی ترین و ساده ترین نوع موجود در بازار است شباهت بسیاری به بافت کاغذ کارتن سازی دارد. برای ساخت این نمونه همان طور که در قبل توضیح داده شد دو لایه ی پلاستیکی یک لایه ی پلاستیکی چین دار را پوشش می دهند و یک ورق دو جداره شکل می دهند.

در این روش به جای استفاده از چسب، لایه ها به وسیله ی گرما و حرارت به هم وصل می شوند. از دیگر نمونه های این مدل، می توان به کارتن پلاستی اشاره کرد که در آن به جای قرار دادن لایه ی دندانه دار، یک لایه ی پلاستیکی صاف به لایه ی چین دار متصل می شود و نیازی به لایه ی دیگر نیست. این مدل از نمونه ی قبلی انعطاف پذیر تر است و راحت تر خم می شود یا به شکل لوله در می آید. این نمونه از جنس پلی اتین ساخته می شود. شیت پلاست های ساخته شده از پلی اتین در مقابل سرما از استقامت بیشتری برخوردارند.

⦁ کارتن پلاست عمودی

این نمونه را می توان به راحتی از قطر 2 میلی متری تا 25 میلی متری در بازار پیدا کرد. برای ساخت این مدل پس از طی شدن یک فرایند خاص، ورقه های کارتن پلاست را با یک دستگاه مخصوص برش می دهند که باعث می شود این مدل بر خلاف نمونه های ساده دندانه دار و چین دار نباشد، در عوض در حاشیه ی ورقه های آن خانه های صاف و عمودی مشاهده می شوند. این مدل از کارتن پلاست را می توان از هر دو جنس پلی اتین و پلی پروپیلن ساخت. یک کارتن پلاست از جنس پلی اتین، مقاومت کمتری در برابر حرارت دارد و زودتر و راحت تر ذوب می شود.

⦁ کارتن پلاست کندویی یا حبابی

امروزه جدید ترین مدل کارتن پلاست در بازار، نمونه ی حبابی یا کندویی است. این مدل از پلی پروپیلن ساخته می شود که باعث می شود در مقابل مواد شیمیایی مقاومت بالاتری از خود نشان دهد. همچنین استفاده از پلی پروپلین در ساخت این نوع از کارتن پلاست باعث ضد خش بودن و سبک تر شدن محصول نهایی می شود.

ارتباط قیمت کارتن پلاست با نوع جنس ورق آن

با توجه به تغییرات مداوم محصولات در صنایع پتروشیمی و امثال آن، قیمت این محصول به طور دائم در حال تغییر است. طبیعتا قیمت هر متر مربع از مدل کارتن پلاست دلخواه و مورد نیاز شما، با توجه به شرایط درخواستی تغییر می یابد. در حالت عادی ساده ترین نوع کارتن پلاست را می توان از قیمت هر متر مربع پنج هزار تومان تا هر متر مربع پنجاه هزار تومان خریداری کرد. با افزایش قطر ورقه ی کارتن پلاست، قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند. شیت پلاست های مخصوص مکان های خاص مانند گلخانه نیز به نسبت سایر ورقه ها از قیمت بالاتری برخوردار هستند. ابعاد رایج ورقه های کوچک موجود در بازار نیز معمولا با عرض یک متر در طول دو متر قابل دریافت هستند و برای ساخت و ساز و استفاده های تبلیغاتی می توان آن ها را در ابعاد بزرگ تر و دلخواه نیز سفارش داد.

رول کارتن پلاست چیست؟

رول کارتن پلاست به رول هایی گفته می شود که در واحدطول 50 متر و عرض آن دو متر و گاهی نیز عرض آن 1 متر و طول آن 100 متر می باشد که این امر به سفارش مشتری بستگی دارد . همچنین به موارد استفاده آن برای مشتری؛ رنگ های موجود برای کارتن پلاست رولی غالبا سفید، نارنجی، بنفش، زرد، آبی، کرم، مشکی و … می باشد و در ضخامت های خاص تولید و عرضه می شوند.

نکته قابل توجه این است رول کارتن پلاست بستگی به ابعاد و اندازه های آن متغیر و متفاوت می باشد. جنس این محصول، پلی پروپیلن می باشد که در ضخامت 2 میلیمتر تا نهایتا 4 میلیمتر تولید می شود. ابعاد و اندازه رول 100 متر مربع می باشد و همچنین وزن هر متر مربع ما بین 200 تا 400 گرم است. یکی از مهمترین موضوعات پیرامون کاربرد رول کارتن پلاست این است برای سوله ها، کارخانجات، پوشش دادن به سقف مرغداری ها و گاوداری ها مورد استفاده قرار میگیرد.

این محصول به دلیل دوام و مقاومت فیزیکی ضد آب و مایعات و در تمامی محیط ها دارای رطوبت بالا و مقاومت در برابر مواد پاک کننده، اسیدها، مواد شیمیایی و تحمل نوسانات حرارتی دسته وسیعی از درجه حرارت ۲۰- تا ۸۰+ عمدتا در صنایع بندی، تبلیغات، کشاورزی، ساختمان، سوله سازی، خودرو، لوازم خانگی، ساخت لوستر و دکوراسیون، قابلیت کاربرد در بسته بندی ایمن و مجهز از کالاها،  انواع تابلوهای راهنمایی رانندگی که نیاز به ماندگاری طولانی دارد و… قابل استفاده است.

با پیشرفت علوم و تکنولوژی در جنبه های مختلف زندگی امروزی که صنایع مختلف با تنوع در تولید کالاها یا جایگزینی کالاهای موجود با نسل و نوع جدیدتر آن همراه بوده، کارآفرینان عرصه اقتصادی را بر آن داشت تا با صنایع بسته بندی کارتن پلاست گامی موثر در رفع و از بین بردن  کمبودهای صنایع بسته بندی و تبلیغات برداشته و از شیوه مدرن برای این کار استفاده شود.

امروزه با استفاده از جدیدترین دستگاه های همگام با تکنولوژی و فناوری روز اروپا و همچنین با بهره برداری از بزرگترين کارخانه  های تولید کارتن پلاست در خاورميانه به ظرفيت توليد بسیار بالایی دست یافته و توانسته رقابت کالاهای ایرانی را در بازارهای مختلف و به ویژه بین الملل فراهم آورند.

قیمت کارتن پلاست

متاسفانه کارتن پلاست قیمت ثابتی ندارد و تحت تاثیر عوامل مختلف دچار نوسان قیمت می‌شود. آهن آنیل، لیست قیمت کارتن پلاست را با توجه به ویژگی، ضخامت و ابعاد به صورت روزانه در سایت خود بروز رسانی می‌کند. از آنجایی که کارتن پلاست ویژگی‌های متنوعی دارد، دسترسی به لیست دقیق قیمت برای تصمیم گیری کمک بزرگی خواهد بود. توجه داشته باشید که رنگ محصول در این لیست درج نشده است و در زمان خرید با توجه به نیاز شما انتخاب خواهد شد. این محصول را می‌توانید در رنگ‌های آبی، قرمز، سفید، مشکی، زرد و … سفارش بدهید.

قیمت کارتن پلاست همانند بسیاری از محصولات به صورت روزانه باید بررسی شود، چرا که قیمت این محصول با توجه به نوسانات بازار، دستخوش تغییر خواهد شد. یکی دیگر از مسائلی که می‌تواند روی قیمت کارتن پلاست تاثیر بگذارد، وزن هر متر مربع و نوع کارتن پلاست است. برای مثال مقدار مشخصی از قیمت کارتن پلاست Uv با قیمت کارتن پلاست 5 میل، متفاوت است. حتی درصد uv بالا می‌تواند قیمت را افزایش دهد و یا برعکس آن نیز صادق است.

کارخانه تولید کننده و کیفیت مواد اولیه نیز می‌توانند قیمت را تحت تاثیر قرار دهند. از دیگر فاکتورهای موثر در قیمت، ابعاد و مقدار آن است، مشخص است که قیمت تمام شده برای فروش خرده کارتن پلاست، نسبت به ابعاد وسیع، گرانتر تمام خواهد شد. برای اینکه به طور دقیق، قیمت کارتن پلاست اصفهان را در روز خرید استعلام نمایید، می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت آهن آنیل تماس گرفته و پس از دریافت مشاوره رایگان برای خرید اقدام کنید. به این نکته توجه داشته باشید که تکمیل پروسه خرید، تنها با آخرین قیمت‌های روز امکان پذیر است.

خرید کارتن پلاست

اگر از دسته افرادی هستید که به کارتن پلاست در صنعت یا پروژه خود نیاز دارید، برای خرید بهترین کارتن پلاست از طریق سایت آهن آنیل و شماره‌های این مجموعه اقدام کنید. امکان خرید این کالا در ضخامت 2 الی 12 mm برای شما فراهم شده است. قیمت کارتن پلاست بدون در نظر گرفتن ارزش افزوده در سایت قرار داده شده است که این میزان در زمان تکمیل خرید به فاکتور شما اضافه خواهد شد. در صورتی که نیازمند پیش فاکتور هستید، پس از تماس با کارشناسان، درخواست خود را مطرح کرده و در اسرع وقت پیش فاکتور مربوط به خرید کارتن پلاست را از مجموعه آهن آنیل دریافت کنید.

ضایعات کارتن پلاست

طراحی و تولید سازه‌های مختلفی که از ورق کارتن پلاست ساخته می‌شوند معمولا همراه با مقداری ضایعات است که پس از مرحله برش پدید می‌آیند. با یک جست‌وجوی ساده درخواهید یافت که خرید و فروش ضایعات ورق کارتن پلاست رایج است زیرا برخی تولیدکنندگان ممکن است از این ضایعات برای تولیداتی دیگر استفاده کنند. با این حال باید تأکید کرد کیفیتی که محصولات ساخته شده از ضایعات کارتن پلاست دارند، هرگز به کیفیت محصولات و سازه‌های دست اول نیست.

کارتن پلاست از کجا بخرم؟

برای خرید ورق کارتن پلاست یا همان شیت پلاست ها می توانید به صورت حضوری به فروشگاه آهن آنیل مراجعه کنید و یا اینکه جهت خرید غیر حضوری با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و کارشناسان ما شما را راهنمایی می کنند. رول کارتن پلاست در متراژ های بالا و با ضخامت های 2 میلیمتری تا 10 میلیمتری در بازار موجود است و می توانید در رنگ های مختلفی تهیه کنید.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .