تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن نبشی و ناودانی

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع نبشی و ناودانی را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن نبشی و ناودانی روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت نبشی کرنربید

  

تاریخ به روز رسانی:1403/04/289:00
کدشرحقیمتطول(m)محل بارگیری
1استاد گالوانیزه C 50108,0003بنگاه تهران
2استاد گالوانیزه C 70135,3203بنگاه تهران
3استاد گالوانیزه C 100161,4603بنگاه تهران
4کرنربید (25*25)58,0003بنگاه تهران
5کرنربید (31*31)تماس3بنگاه تهران
6رانر گالوانیزه UH3682,0004بنگاه تهران
7رانر گالوانیزه U50116,0004بنگاه تهران
8نبشی گالوانیزه L2558,0004بنگاه تهران


نبشی کرنربید یکی از پروفیل‌های مورداستفاده در پروژه‌های عمرانی به‌ویژه ساختمان‌سازی است و بر اساس کاربردی که دارد، در انواع مختلف تولید می‌شود. این محصول وظیفه محافظت از ستون، دیوارها و سقف‌های کاذب را در کنج 90 درجه‌ای دارد. چنانچه اصول نصب این محصول رعایت نشود می‌تواند تأثیر خود را از دست بدهد. در واقع نبشی پروفیلی است که از دو ضلع عمود بر هم ساخته می‌ شود و بر اساس نوع کاربردش انواع مختلفی دارد. امروزه از این پروفیل ساختمانی مهم چه به‌ صورت مرکب و چه به‌ صورت منفرد در بسیاری از پروژه‌ های عمرانی، صنعتی و ساختمانی استفاده می‌ شود. 

نبشی کرنربید چیست؟

این نوع از نبشی در بیشتر پروژه های ساخت و ساز به عنوان درای وال کناف مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهم ترین قسمت های اجرای کناف نبشی کرنربید می باشد.

تولید کرنربیدها با ضخامت ۰/۲ الی ۰/۳ انجام می شود. کرنربیدها برای سقف، دیوار یا ستون به عنوان محافظ در کنج های ۹۰ درجه مورد استفاده قرار می گیرند. نحوه اجرای کرنربید یا کناف اهمیت زیادی دارد چون اگر به درستی اجرا نشود عملکرد خوبی ندارد.

 

انواع نبشی کرنربید از نظر کاربرد

انواع نبشی کناف از نظر کاربردی که دارد، به دسته های مختلفی تقسیم می‌شود. در زیر به ذکر انواع نبشی‌های کرنربید پرداخته و به توضیح در مورد آن‌ها می‌پردازیم.

 • نبشی کرنربید L25

نبشی L25 یکی از نبشی‌های مهم کرنربید است که دارای سطح مقطع به شکل L است. این نبشی کاربردهای اساسی و با اهمیتی در جهت مقاوم‌سازی ساختمان دارد. از نبشی L25 به‌عنوان عایق صدا، جهت تراز سقف، کد حریق و تعمیر سقف‌های شکسته استفاده می‌شود.

 • نبشی کرنربید C شکل

بشی C شکل، یکی دیگر از نبشی‌های کرنربید است که بر اساس استانداردهای DIN و NF ساخته می‌شود. این نوع نبشی اغلب به صورت عمودی و در فاصله‌های 30، 40 و 60 به کار می‌رود. نبشی C شکل همچنین دارای عمق‌های 50، 70، 75 و 100 میلی‌متر است.

 • نبشی کرنربید UD28

این نوع از انواع نبشی کناف جهت تراز سقف و بخش مشترک بین سقف و دیوار استفاده می‌شود. از نبشی UD28 به دلیل ویژگی‌هایی که دارد جهت عایق‌بندی صدا نیز استفاده می‌شود. نقش اصلی این نبشی، تکیه‌گاه گوشه سقف است ازاین‌رو از آن در جهت جلوگیری از ترک سقف استفاده می‌کنند.

 • نبشی کرنربید سقفی

نبشی کرنر بید سقفی دارای دو نوع F47 و CD60 است. از این نبشی جهت زیرسازی سقف‌های کاذب استفاده می‌شود. نبشی‌های سقفی معمولا نقش باربر را ایفا می‌کنند و در استحکام سقف‌های کاذب موثر هستند.

 • نبشی کرنربید U شکل

این نوع نبشی کرنربید کناف که به آن، نبشی رانر نیز گفته می‌شود، برخلاف نبشی C شکل به صورت افقی مورداستفاده قرار می‌گیرد. نقش اصلی این کرنربید، هدایت نیرو در سقف و کف است بنابراین جهت کاربردهایی مانند ساختار قاب‌های فولادی بسیار مناسب است.

 • نبشی ‌کرنربید تراز

نقش اصلی این نبشی تراز کردن است ازاین‌رو جهت اتصال دیوار به سقف از آن استفاده می‌شود. این کرنر بید همچنین با تحمل نیروهایی که به سقف وارد می‌شود باعث افزایش مقاومت سازه خواهد شد. از نبشی تراز همانند نبشی L25 در ساختمان‌هایی که قصد عایقبندی صدا و کد حریق ساختمان را دارند، استفاده می‌شود.

قیمت نبشی کرنربید

 

 

کاربرد نبشی کرنربید در اجرای کناف

این نوع از نبشی در اجرای کناف دو وظیفه اصلی دارد که عبارت است از:

 1. این نبشی ابتدا باید بتواند در برابر ضربه ها و آسیب های احتمالی محافظت کند.
 2. باید بتواند ظاهری زیبا برای کناف به وجود آورد.

همچنین مواقعی که کارفرما می خواهند کناره های سقف ها بسیار دقیق و تمیز با گوشه های تیز باشد از این نبشی ها استفاده می شود. از نظر فنی کرنربیدها از گوشه های سازه نهایی محافظت می کند و از نظر معماری گوشه هایی به تیزی چاقو و دقیق و بسیار زیبا به وجود می آورد.

مزایای نبشی کرنربید

استفاده از نبشی کرنربید، از مزایای بالایی برخوردار است. مزیت های استفاده از نبشی کرنربید به صورت زیر است:

 • به عمر ساختمان می افزاید و از استحکام بالایی برخوردار است.
 • در مصرف انرژی بسیار صرفه جویی می کند.
 • در برابر خوردگی و هجوم حشرات و خوردگی بسیار مقاومت می کند.
 • هزینه ها را کم می نماید.
 • سازه ها را سبک سازی می کند.

نصب کرنربید کناف

اگر بخواهیم نصب کرنربید را به خوبی در کناف اجرا کنیم لازم است چند کار انجام شود.

سطح مقطع با مواد خاصی که خاصیت چربی زدایی دارند کاملا تمیز شوند سپس لازم است کناف برای قرارگیری کرنربیدها آماده شود. کرنربیدهای آماده شده را در کنج دیوار به صورت دقیق قرار گرفته و با یک چکش لاستیکی مقاوم و یا دستگاه مخصوص کاشت کرنربید نصب شود.

با استفاده از وسیله هایی مانند لیسه یا ماله استیل یک لایه بتونه با عرض ۲۰ سانتیمتر و ضخامت مناسب در دو طرف کنج دیوار روی کرنربید کشیده می شود. ضخامت بتونه لازم است در حدی باشد که کرنربید نصب شده اصلا مشخص نباشد، سپس صبر می کنیم تا بتونه انجام شده به طور کامل خشک شود.

در نهایت بعد از خشک شدن به وسیله ماله سطح بتونه توسط استاد کار پرداخت می‌ شود و کار برای مرحله بعدی یعنی اجرای لایه آماده‌ سازی مهیا می گردد.

مزایای نبشی کرنربید در ساختمان

 • افزایش مقاومت و استحکام سازه در برابر حوادث طبیعی مانند طوفان، زلزله

 • افزایش طول عمر سازه

 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها و مصرف انرژی

 • مقاوم‌سازی در برابر رطوبت، خوردگی و حمله حشرات

 • سبک‌سازی سازه

نبشی کرنربید یکی از انواع پروفیل و محصولات فولادی است که در دسته سازه‌های کوچک قرار می‌گیرد. این محصول علاوه بر زیباسازی اجرای کناف به ساختمان در تحمل نیروها و بارهای جانبی کمک نموده و مقاومت سازه را افزایش می‌دهند. کرنربید بر اساس جنس و نوع سازه مورداستفاده در انواع مختلف تولید و عرضه می‌شود.

بسته‌ بندی و حمل نبشی کرنربید

برای بسته بندی نبشی کرنربید بهتر است به صورت بسته های کوچک توزیع شوند چراکه با بسته بندی های بزرگ وزن آن ها بالا می رود و ممکن است تسمه ها پاره شوند. . همچنین باید در هنگام برش از دستکش مخصوص برای جلوگیری از آسیب ‌دیدن، استفاده کنید.

نحوه نصب کرنربید چگونه است؟

نصب نبشی کرنربید در کناف، طی چند مرحله صورت می‌گیرد؛ ابتدا سطح مقطع کرنربید را می‌بایست با مواد خاص چربی زدا کاملاً تمیز کنید. سپس کرنربیدهایی که آماده کرده‌اید را در کنج دیوار به‌صورت کاملاً دقیق قرار دهید و از یک چکش لاستیکی مقاوم که مخصوص کاشت کرنربید است، کمک بگیرید. با کمک یک ماله استیل، یک‌لایه بتونه 20 سانتی‌متری را در 2 طرف کنج دیوار روی کرنربید بکشید.

قیمت نبشی کرنربید

قیمت نبشی کرنربید در اصفهان بر اساس سایز، ضخامت، استاندار و نوع سازه تعیین میشود. بر اساس کاربرد های این نبشی، قیمت نبشی کرنربید بسیار مقرون به صرفه است. شما می توانید با تماس با شماره های مندرج در سایت قیمت نبشی کرنربید و کاربرد آن را از کارشناسان ارشد فروش و خرید نبشی بپرسید.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .