لیست وزن

   

  قیمت سیم آرماتوربندی

   

  تاریخ به روز رسانی :9:361402/03/11
  کدشرحقیمتسایز (mm)حالتمحل بارگیری
  1سیم فابریک 1.532,2901.5کلافکارخانه تهران
  2سیم تسمه 1.5تماس بگیرید1.5کلافکارخانه تهران
  3سیم فابریک 2.532,2902.5کلافکارخانه تهران
  4سیم تسمه 2.5تماس بگیرید2.5کلافکارخانه تهران
  5سیم آرماتور سایز 332,2903کلافکارخانه تهران


  سیم آرماتوربندی چیست؟

  سیم آرماتوربندی، معمولاً به صورت حلقه ای تولید و با ضخامت مختلف، کاربرد متفاوت دارد. جنس سیم آرماتوربندی از فولاد سیاه بوده و عمده کاربرد آن، در بخش آرماتور بندی و هر جا که نیاز است چندین آرماتور یا میلگرد را به هم متصل کنند کاربرد دارد. در فنداسیون و مش بندیِ آن، در ساخت تیر و ستون های ساختمان و ... کاربرد دارد.

  قیمت سیم آرماتوربندی

  زمانی که میلگرد بکار رفته، ضخامت بالایی نداشته باشند و سیم با مقاومت بالایی نیاز نباشد از سیم آرماتور بندی استفاده می شود و در غیر این صورت از سیم نجاری برای اتصال استفاده خواهد شد. به طور معمول، در ساختمان سازی، کاربرد سیم نجاری بسیار کمتر از سیم آرماتوربندی می باشد.

  قبل از عملیات بتن ریزی ساختمان میلگرد باید بر اساس طراحی و محاسبات صورت گرفته به یکدیگر بسته و یکپارچه شوند تا از جابجا شدن آن ها هنگام عملیات بتن ریزی تا خود گیری بتن جلوگیری شود. براي بستن دو ميلگرد به يکديگر، عموما سیم مفتولی با قطر 1.5 ميلي متر استفاده می شود که به آن سیم آرماتور بندی نرم می گویند و به عمل اتصال دو میلگرد توسط این نوع سیم اصطلاحا “گره زدن” مي گويند که باعث بالا رفتن استحکام سازه و مقاومت آن می شود. انواع گره زدن در ادامه توضیح داده شده است. سیم 1.5 ، سیم 2.5 ، سیم آرماتوربندی فابریک ، سیم قالب بندی یا نجاری از انواع مفتول سیاه است که به آن مفتول پخته شده یا آنیل شده نیز گفته می شود و روش تولید مفتول سیاه ، دلیل این نام گذاری است. برای تولید مفتول سیاه به روش آنیل ، میلگرد کلاف ساده سایز 5.5 تا 8 میلی متر توسط دستگاه کشش مفتول به صورت مفتول هایی با ضخامت 1.2 تا 6 میلی متر در می آیند و سپس در کوره در حرارت 800 تا 900 درجه سانتی گراد و شرایط خلا پخته می شوند و بعد از آن فرآیند سرد شدن به آهستگی باید صورت گیرد.

  قیمت سیم آرماتور بندی

  قیمت سیم آرماتوربندی از دیگر مواردی است که باید برای برآورد هزینه های پروژه ساختمانی خود از آن اطلاع داشته باشید. قیمت سیم آرماتوربندی روزانه در همین صفحه به روز رسانی می شود. شما عزیزان در کنار اطلاع از قیمت روز سیم آرماتوربندی باید اطلاعاتی در خصوص مشخصات فنی و وزن سیم آرماتوربندی داشته باشید، قیمت سیم آرماتوربندی به ضخامت و نوع آن وابسته است. ضخامت های متفاوت سیم آرماتوربندی برای کاربرد خاصی تولید می شوند و هر یک با نام متناسب با کاربرد خود متداول شده اند، سیم آرماتوربندی سایز 1.5 میلی متر نرم بیشتر برای آرماتوربندی و سیم سایز 2.5 میلی متر نرم برای بستن قالب فلزی کاربرد دارد که به ترتیب به سیم آرماتور بندی و مفتول قالب بندی معروف است.

  سیم آرماتوربندی در سایز 3 و 4 میلی متر نیز تولید می شود که در صنایع چوبی و بسته بندی ، نجاری و …. کاربرد دارد که به آن سیم نجاری گفته می شود . سیم آرماتوربندی ایرانی به دو صورت فابریک و غیرفابریک تولید می شوند. سیم آرماتوربندی فابریک از کشیدن و نازک کردن میلگرد  ساده سایز 6.5 به دست می آید، در حالی که نوع غیر فابریک، از تسمه فلزی تولید می شود که قیمت پایین تری از سیم فابریک دارد.

  راهنمای خرید سیم آرماتوربندی

  کارشناسان فروش آهن آنیل، مشخصات و ویژگی سیم آرماتوربندی اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل، واحد، قیمت هر واحد و همچنین تاریخ و ساعت آخرین به ‌روزسانی را در لیست قیمت جمع آوری کرده اند.

  به هنگام خرید سیم آرماتوربندی نرم 1.5 و 2.5 دو معیار وزن و انعطاف پذیری کلاف برای مشتریان دارای اهمیت بالایی است بدین صورت که هر چه کلاف کوچکتر و نرم تر باشد بهتر است. کاربرد سیم آرماتوربندی در موارد زیر کاربرد دارد که عبارتند از:

  • کاربرد سیم آرماتوربندی در مصارف صنعتی
  • استفاده از سیم آرماتوربندی در مجسمه سازی
  • کاربرد سیم آرماتوربندی در پل سازی و سد سازی
  • استفاده از سیم آرماتوربندی در صنعت بسته بندی ، قالب بندی
  • کاربرد سیم آرماتوربندی در در ساختمان سازی برای متصل کردن میلگردها به هم

  مقاومت کششی بالا در سیم آرماتوربندی مهم ترین ویژگی است که باید در این محصول وجود داشته باشد. چراکه سیم آرماتوربندی را برای گره زدن آرماتور مورد استفاده قرار می دهد و باید حداکثر میزان کشش را تاب بیاورد. مرغوب بودن مواد اولیه تولید سیم آرماتوربندی خریداری شده و از انجام مراحل صحیح آنیل کردن اطمینان حاصل کنید. علاوه بر آن به دلیل تولید این مفتول ها در ضخامت های متفاوت لازم است ضخامت سیم آرماتوربندی را متناسب با کاربرد خود انتخاب کنید. در ادامه به صورت مجزا کاربرد هر یک از ضخامت های مفتول را آورده ایم:

  • سیم آرماتوربندی به ضخامت 4 میلیمتر انتخاب بهتری جهت بسته بندی می باشد. این نوع از سیم ها از قیمت بالاتری برخوردارند.
  • سیم آرماتوربندی با ضخامت 3 میل در صنعت نجاری انتخاب بسیار خوبی است. این نوع در کلاف 50 کیلوگرمی تولید و بسته بندی و به بازار عرضه می شود.
  • سیم آرماتور بندی 2.5 میل را می توانید برای قالب بندی خریداری نمائید که در بسته بندی های 30 کیلوگرمی موجود می باشد.
  • سیم آرماتوربندی با ضخامت 1.5 میلیمتر از پر فروش ترین انواع مفتول بوده و در آرماتوربندی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. این ضخامت در بسته بندی های 30 کیلویی وجود دارد.

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .