لیست وزن

 

قیمت شیت آجدار پرسی

تاریخ به روز رسانی :11:001401/11/10
کدشرحقیمتابعادحالتنوع ورقمحل بارگیریکارخانه
1ورق آجدار پرسی ضخامت 3 میلیمتر31,0002*1شیتپرسیکارخانهاصفهان
2ورق آجدار پرسی ضخامت 2.5 میلیمتر30,5002*1شیتپرسیکارخانهاصفهان
3ورق آجدار پرسی ضخامت 2.5 میلیمتر30,5002.50*1.25شیتپرسیکارخانهاصفهان
4ورق آجدار پرسی ضخامت 2 میلیمتر30,6002.50*1.25شیتپرسیکارخانهاصفهان
5ورق آجدار پرسی ضخامت 2 میلیمتر30,8002*1شیتپرسیکارخانهاصفهان
6ورق آجدار پرسی ضخامت 3 میلیمترتماس بگیرید2*1شیتپرسیبنگاه اصفهانفولاد مبارکه
7ورق آجدار پرسی ضخامت 3 میلیمترتماس بگیرید2.50*1.25شیتپرسیبنگاه اصفهانفولاد مبارکه
8ورق آجدار پرسی ضخامت 3 میلیمترتماس بگیرید2.50*1.25شیتپرسیکارخانهاصفهان
9ورق آجدار پرسی ضخامت 2 میلیمترتماس بگیرید2*1شیتپرسیبنگاه اصفهانفولاد مبارکه
10ورق آجدار پرسی ضخامت 2 میلیمترتماس بگیرید2.50*1.25شیتپرسیبنگاه اصفهانفولاد مبارکه
11ورق آجدار پرسی ضخامت 2.5 میلیمترتماس بگیرید2*1شیتپرسیبنگاه اصفهانفولاد مبارکه
12ورق آجدار پرسی ضخامت 2.5 میلیمترتماس بگیرید2.50*1.25شیتپرسیبنگاه اصفهانفولاد مبارکه


 ورق یا شیت آجدار پرسی ، تولید شده از ورق های فولادی ST37 ، ST52 – 3 ، و یا ST44 – 2 به روش نوردگرم است که به علت بافت یا آج های متنوع روی آنها که از سرخوردن و لغزش جلوگیری می نمایند بیشتر در سطوح شیب دار کاربرد دارند. برای نمونه اگر در زمان استفاده از پله های برقی به زیر پایتان نگاهی انداخته باشید حتماً یک نمونه از آنها را دیده اید. معمولاً به رنگ تیره هستند و آج های آنها کاملاً محسوس و قابل لمس هستند.

نحوه تولید شیت های آجدار پرسی

همانطور که گفته شد این ورق ها به طریقه نوردگرم تولید می شوند. شمش هائی که ساختار آنان ازقبل سفارش داده شده است در متراژهای 12 متری توسط جرثقیل های سقفی به داخل کوره ها وارد شده و آنقدر گرم می شوند که وقتی به طرف غلطک های نورد هدایت می شوند در اثر فشارهای تظیم شده به ضخامت های 10 – 5/1 میلیمتری می رسند. درمرحله بعد توسط پرس های قدرتمند آج ها و برجستگی های موردنظر بر روی آنها حک شده و دراندازه های استاندارد بریده می شوند. البته جنس تمامی ورق ها یا شیت های آجدار از جنس فولاد نیستند. بنابر سفارش از آلیاژهای آلومینیوم ، آهن ، استیل یا گالوانیزه هم تولید می گردند که مصارف خاص خود را دارند.

انواع شیت های آجدار پرسی

 • شیت آجدار آهنی : نسبت به ورق ها یا شیت های دیگر از قیمت پایین تری برخوردار هستند و از فولاد آلیاژی ST37 تولید می شوند.
 • شیت آجدار استیل : از گرانترین ورق های آجدار موجود هستند ، مقاومت بالائی دربرابر حرارت – خوردگی – مواد شیمیائی و زنگ زدگی دارند.
 • شیت آجدار گالوانیزه : از ورق های کم کربن با روکش آلیاژی روی ، تولید شده و دربرابر خوردگی مقاومت قابل قبولی از خودشان نشان می دهند.
 • شیت آجدار آلومینیوم : وزن شیت های آجدار پرسی از دیگر ورق ها سبک تر هستند و نیز بسیار قابل انعطاف می باشند. به دو شکل رنگی و بدون رنگ تولید می گردند و از جهت نوع ارائه به بازار به شکل های رول و شیت هستند.

انواع آج های شیت آجدار پرسی

نوع طرح و نقش آج ها بر روی سطح شیت ها باتوجه به نوع کارایی آنها متفاوت است که شامل این موارد است : شطرنجی ، بادامی ، لوزی ، عدسی ، قطره ای و الماسی که نقش و طرح آنها در میزان و شدت سرخوردگی و جلوگیری از لغزش تأثیرات فراوانی دارند.

انواع شیت های آجدار

شیت های آجدار به دو روش پرسی و فابریک تولید می شوند. تفاوت اصلی شیت های پرسی و فابریک بنابر نوع پوشش سطح روی ورق ها می باشد. در انواع فابریک یک لایه از آج های موردنظر به ورق اضافه می شود به همین جهت پشت آنها از سطحی صاف برخوردار هستند. ولی در شیت های پرسی پس از نورد شدن و رسیدن به ضخامت های موردنظر توسط دستگاه های پرس با اعمال ضربه ها و فشارهای لازم نقش آج بر روی آنها ایجاد می گردد و به همین دلیل است که اثری از نقش آج در پشت ورق ها نیز مشاهده می شود. از دیگر تفاوت های شیت های آجدار فابریک و پرسی وزن آنها در ضخامت و اندازه های مساوی است. ورق های فابریک چون یک لایه بر روی آنها پرس می شود از وزن بالاتری برخوردار هستند.

مزایای شیت آجدار پرسی

از مزایای این شیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • جلوگیری از اصطکاک و لغزش
 • استفاده از سطوح شفاف و زیبا
 • کاربری برای سطح های تزئینی
 • قابلیت جوشکاری بالا
 • مقاومت بالا دربرابر خوردگی ، رطوبت ، ضربه ، عمر بالا و زنگ زدگی

کاربری شیت های آجدار پرسی

 • به عنوان کف پوش در سطوح صاف و هموار
 • به عنوان ورق محافظ درمناطق و اماکن نظامی و امثال آنها
 • دیواره های آسانسور
 • پله های برقی و اضطراری
 • ایستگاه های اتوبوس
 • پله ها و پل های عابر پیاده
 • بدنه ماشین آلات صنعتی و ماشین های سنگین
 • کف اتاق کامیون ها و وانت بارها

خرید شیت های آجدار پرسی

وزن شیت های آجدار پرسی درشرایط مساوی نسبت به ورق های آجدار فابریک کمتراست که در دو نوع تولید داخلی و وارداتی از کشورهای روسیه ، چین ، ترکیه و کره جنوبی هستند. قیمت شیت های آجدار پرسی از هرنوعی که باشند براساس وزن ارائه محاسبه می شوند که به صورت روزانه در سایت های کارخانجات ، نمایندگی ها و فروشگاه های معتبر آورده می شوند.

         


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .