تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن تیرآهن

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع تیرآهن را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن تیرآهن روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت تیرآهن IPE ذوب آهن اصفهان

تاریخ به روز رسانی :1403/04/029:01
کدشرحقیمتسایزحالتواحداستانداردمحل بارگیری
1تیرآهن 12 ذوب آهن اصفهان29,8201212متریکیلوگرمIPEکارخانه
2تیرآهن 14 ذوب آهن اصفهان28,3651412متریکیلوگرمIPEکارخانه
3تیرآهن 16 ذوب آهن اصفهان26,8201612متریکیلوگرمIPEکارخانه
4تیرآهن 18 ذوب آهن اصفهان30,7251812متریکیلوگرمIPEکارخانه
5تیرآهن 20 ذوب آهن اصفهان30,0002012متریکیلوگرمIPEکارخانه
6تیرآهن 22 ذوب آهن اصفهان28,6552212متریکیلوگرمIPEکارخانه
7تیرآهن 24 ذوب آهن اصفهان29,2702412متریکیلوگرمIPEکارخانه
8تیرآهن 27 ذوب آهن اصفهان28,2702712متریکیلوگرمIPEکارخانه


تیر آهن IPE  ذوب آهن اصفهان

در ابتدا بهتر است بدانید که تمامی محصولات ساخته شده در کارخانه ذوب آهن اصفهان وزنی بسیار نزدیک به جدول استاندارد ها دارند و به همین دلیل از محصولات ذوب آهن اصفهان برای سنجیدن میزان کیفیت دیگر محصولات استفاده می کنند. کارخانه ذوب آهن اصفهان یکی از بزرگترین کارخانه های تولید کننده فولاد در کشور می باشد که بهترین و مرغوب ترین تیرآهن های IPE را تولید می کند.

تیرآهن ها از جمله مهم ترین محصولات ساختمانی هستند که در سه دسته بال نیم پهن موازی، بال پهن موازی و تیرآهن بال باریک شیبدار تقسیم می شوند. تمامی تیرآهن های ساخته شده در کارخانه ذوب آهن اصفهان از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و همه آن ها از فولادهای گرید ۳۷، ۴۴ و ۵۲ ساخته می‌شوند در ادامه بیشتر با تیرآهن IPE ذوب آهن اصفهان آشنا می شویم.

تیر آهنIPE  یا تیر آهن بال نیم پهن موازی

تیرآهن های بال نیم پهن موازی که در کارخانه ذوب آهن اصفهان ساخته می شوند همان تیر آهن های معمولی هستند که در بین سایزهای ۱۲ تا ۳۰ ساخته شده و بر اساس تمامی استانداردهای لازم در بازار ارائه می‌شوند. ابعاد، جرم و اندازه های این تیرآهن ها بر اساس استانداردهای آلمان بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است.

گرید فولاد برای ساخت تیر اهن ذوب آهن اصفهان

 برای ساخت این تیرآهن ها از فولاد با سه گرید متفاوت شامل:

  • فولاد ۳۷
  • فولاد ۴۴
  • فولاد ۵۲

استفاده می شود.

ترکیبات شیمیایی تیرآهن ذوب آهن اصفهان

 ترکیبات شیمیایی فولادی که برای ساخت تیرآهن IPE ذوب اهن اصفهان استفاده می شود شامل:

  • کربن
  • سیلیسیوم
  •  منگنز
  •  فسفر
  • گوگرد
  •  نیتروژن

کربن معادل می‌باشد و دارای خاصی همچون تنش تسلیم، مقاومت کششی و طول نسبی نیز خواهد بود.

تفاوت تیر اهن IPE  و تیراهن بال پهن موازی در ذوب اهن اصفهان

تمامی ویژگی‌ها و ترکیباتی که برای تیر آهن بال نیم پهن موازی یا همان تیرآهن IPE ذوب ‌آهن اصفهان به آن اشاره شد برای دیگر تیر آهن ها که شامل تیر آهن بال پهن موازی و تیر آهن باریک شیب دار می باشد نیز استفاده خواهد شد.

 تنها تفاوتی که این تیر آهن ها با یک دیگر دارند در میزان ترکیب شیمیایی آن ها می باشد که مثلاً در تیر اهن بال نیم پهن موازی حدود نیم درصد فسفر و گوگرد استفاده می‌شود این در حالی است که در تیر آهن بال پهن موازی ۰.۰۴۵ درصد فسفر و گوگرد استفاده شده است. تیر آهن یکی از مهم ترین مصالح در ساختمان و صنعت ساخت و ساز می باشد که کارخانه ذوب آهن اصفهان توانست یکی از بهترین ها را وارد بازار کند و شما می توانید از کارخانه ذوب آهن اصفهان تیر آهن IPE مرغوبی را تهیه کرده و با خیال راحت از آن استفاده کنید قیمتی که برای تیر اهن ها نیز محاسبه می‌شود بر اساس قیمت روز بوده و بر حسب نوع، جنس و کیفیت کار بالا و پایین می شود‌.

ذوب آهن اصفهان IPE قیمت تیرآهن

از آن جایی که قیمت روز تیرآهن ذوب آهن اصفهان  بر اساس قیمت جهانی آهن آلات مشخص می شود ما نمی توانیم امروز یک قیمتی را به شما اعلام کنیم زیرا که ممکن است فردا همه چیز تغییر کند. اما باید خدمتتان عرض کنیم که این قیمت ها بر اساس ضخامت بال یا همان وزن تیر آهن مشخص می شود و هر چه وزن تیر آهن بیش تر باشد قیمت آن نیز بالا تر باشد.حال میتوانید جهت مشاهده قیمت دقیق تیرآهن ذوب آهن اصفهان با کارشناسان آهن آنیل در تماس باشید


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .