تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

قیمت شیر یکطرفه میراب

تاریخ به روز رسانی :-9:54
کدشرحقیمتسایزاستانداردجنسبرندانبار
1میراب شیر یک طرفه چدنیتماس2 1/2PN10چدنیمیراببنگاه تهران
2میراب شیر یک طرفه چدنیتماس2 1/2PN16چدنیمیراببنگاه تهران
3میراب شیر یک طرفه چدنیتماس2اینچPN10چدنیمیراببنگاه تهران
4میراب شیر یک طرفه چدنیتماس2اینچPN16چدنیمیراببنگاه تهران
5میراب شیر یک طرفه چدنیتماس3اینچPN16چدنیمیراببنگاه تهران
6میراب شیر یک طرفه چدنیتماس3اینچPN10چدنیمیراببنگاه تهران
7میراب شیر یک طرفه چدنیتماس4اینچPN16چدنیمیراببنگاه تهران
8میراب شیر یک طرفه چدنیتماس4اینچPN10چدنیمیراببنگاه تهران
9میراب شیر یک طرفه چدنیتماس5اینچPN16چدنیمیراببنگاه تهران
10میراب شیر یک طرفه چدنیتماس5اینچPN10چدنیمیراببنگاه تهران
11میراب شیر یک طرفه چدنیتماس6اینچPN16چدنیمیراببنگاه تهران
12میراب شیر یک طرفه چدنیتماس6اینچPN10چدنیمیراببنگاه تهران
13میراب شیر یک طرفه چدنیتماس8اینچPN16چدنیمیراببنگاه تهران


 گروه صنعتی شیرآلات میراب در ۵ محل مختلف، توان تولید ۸ خانواده کلی در ۶۵ گروه تولیدی و ۸۵۸۰ نوع از انواع شیرهای صنعتی و تجهیزات مربوطه را برای شرح وظایف مختلف داشته و مجهز به واحدهای گوناگون می باشد، شیرآلات یکطرفه یکی از محصولات پرفروش میباشد که در ادامه با انواع آن آشنا میشوید.

شیر یکطرفه وزنه ای میراب چیست؟

شیر یکطرفه وزنه ای میراب قابلیت استفاده در کلیه تاسیسات آبرسانی را دارد. در صورت بیشتر شدن فشار برگشت از فشار رفت، جریان به طور کامل با بسته شدن پروانه قطع می شود. با جا به جا نمودن وزنه روی اهرم، سرعت بسته شدن پروانه های شیر یکطرفه وزنه ای میراب را میتوان تنظیم نمود. کلیه اورینگ یاتاقان شیر یکطرفه وزنه ای میراب براحتی قابل تعویض می باشد.

پوشش رنگ شیر یکطرفه وزنه ای میراب

پوشش رنگی کلیه قطعات چدنی توسط رنگ اپوکسی پودری آبیRAL ۵۰۱۵ یا RAL ۵۰۰۵ به روش الکترواستاتیکی و با ضخامت ۲۵۰ میکرون می باشد.

گستره کاربرد شیر یکطرفه وزنه ای میراب

مورد استفاده برای سیالاتی چون آب و فاضلاب تا دمای ۷۰ درجه سانتیگراد و گاز تا دمای ۱۰۰ درجه سانتیگراد می باشد.

ویژگی شیر یکطرفه وزنه ای میراب

 • نگهداری و تعمیرات آسان
 • اتصال میان شفت و پروانه با خار
 • وزن کم بعلت کوتاه بودن طول شیر
 • رینگ آببندی بدنه از فولاد ضد زنگ
 • قابلیت نصب وزنه و اهرم در دو طرف
 • اشغال فضای نسبتا کم در جانمایی خطوط لوله
 • دیسک به صورت خارج از مرکز یاتاقان بندی شده

شیر یکطرفه وزنه ای ترمز دار تیپ ۲  میراب چیست؟

تولید و نصب سیستم ترمز بر روی شیر یکطرفه وزنه ای بر اساس سفارش انجام پذیر است. در این نوع طراحی سیستم ترمز، هم در زمان باز شدن و هم در زمان بسته شدن شیر یکطرفه وزنه ای ترمز دار تیپ2 عمل می کند. با نصب سیستم ترمز بر روی شیر یکطرفه وزنه ای ترمز دار تیپ2 ، کورس انتهایی بسته شدن دیسک با سرعت مشخص، تحت کنترل قرار می‎گیرد و از بروز پدیده ضربه جلوگیری می‎شود.

زمان واکنش این مدل از شیر یکطرفه وزنه ای ترمز دار تیپ2 به برگشت سیال، قابل تنظیم می‎باشد. با جا بجا نمودن وزنه های تعبیه شده بر روی اهرم و تنظیم اوریفیس کنترل سرعت که بر روی جک تعبیه شده، می‎توان سرعت بسته شدن پروانه را دراین شیر تنظیم نمود. طراحی محل قرارگیری محور در این شیرها به گونه ای است که امکان نصب سیستم وزنه و ترمز را در یک و یا دو طرف شیر میسر می‎سازد.

کاربرد شیر یکطرفه وزنه ای ترمز دار میراب

در نقاطی که برگشت جزیی سیال مجاز بوده و جهت جلوگیری از ضربه قوچ پروانه باید با تاخیر بسته شود، مورد استفاده قرار می گیرد. زمان باز و بسته شدن دیسک شیر یکطرفه وزنه ای ترمز دار تیپ 2 از طریق شیر تنظیم جریان قابل تغییر است. از شیرهای یکطرفه برای موارد مختلفی استفاده می شود برای مثال در صنایع فرآیندی و نیروگاهی از شیر یکطرفه استفاده می کنند زیرا در چنین مواردی لازم به رفت و برگشت سیال نیست و تنها خروج یک طرفه سیال مدنظر است. زیرا شیر یک طرفه همان طور که از نامش مشخص است فقط می ‌تواند از این یک سو و خروج داشته باشد و ورودی در کار نیست. شیر یکطرفه میراب در موارد زیر کاربرد بسیاری دارد:

 • از شیر یکطرفه برای پمپ ها استفاده می کنند.
 • تاسیسات حرارتی ساختمان های نیازمند شیر های یکطرفه است.
 • البته که برای هوای فشرده نیز از شیرهای یکطرفه استفاده می شود.
 • هم چنین در شبکه های آبرسانی شهری شیر های یکطرفه مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به چنین مواردی می توان فهمید که محدوده استفاده از شیرهای یکطرفه میراب بسیار زیاد است از هم اکنون می توانید برای خرید آن اقدام نمایید.

طراحی مطمئن شیر یکطرفه وزنه ای ترمز دار میراب

 • قابلیت نصب وزنه و اهرم در دو طرف شیر یکطرفه میراب
 • وزن کم بعلت کوتاه بودن طول شیر
 • دیسک به صورت خارج از مرکز یاتاقان بندی شده
 • رینگ آببندی بدنه از فولاد ضد زنگ شیر یکطرفه خودکار میراب
 • رینگ آببندی پروانه از فولاد ضد زنگ با اورینگ جهت آببندی مطمئن
 • اتصال میان شفت و پروانه با خار شیر یکطرفه میراب
 • اشغال فضای نسبتا کم در جانمایی خطوط لوله

اورینگ ها از جنس EPDM یا NBR تهیه شده و در صورت سفارش برای سیالات دیگر و دمای بالاتر از اورینگ مناسب استفاده خواهد شد.

شیر یکطرفه لولایی میراب چیست؟

اين شيرها معمولا دارای يك قطعه‎ی مسدود‎کننده صفحه‎ای هستند كه به لولايی خارج از صفحه نشمين‏گاه متصل است و با حركت شبه آونگی خود مسير عبور سيال را باز يا مسدود می‎كند. درپوش و بدنه توسط پیچ و مهره به هم متصل شده اند. آب بندی به صورت فلز به غیر فلز انجام میگرد. برای استفاده از مواد غیر خورنده، مایعات، گاز و بخار در صنعت آب، فاضلاب، نیروگاه ها و صنایع کاربرد دارد.

پوشش رنگ شیر یکطرفه لولایی میراب

کلیه قطعات چدنی توسط رنگ اپوکسی پودری آبی (RAL 5015 یا RAL 5005) به روش الکترواستاتیکی و با ضخامت ۲۵۰ میکرون پوشش داده میشوند.

مزایای شیر یکطرفه لولایی میراب

 • امکان نصب در خطوط افقی و عمودی
 • قابلیت استفاده در بازه‎ی وسیع نوع سیالات و شرایط فرآیندی متفاوت
 • قابلیت آب‌بندی بسیار مناسب در طرح آب‌بندی فلز به غیر فلز
 • وزن کم و ابعاد وجه تا وجه کوچک در نوع بدون فلنج
 • به دلیل باز شدن کامل پروانه برای سیالاتی که دارای مواد جامد هستند مانند فاضلاب نیز مناسب است.
 • حرکت آونگی قطعه‎ی مسدود‎کننده این شیرها دارای حساسیت کمی نسبت به ذرات معلق موجود در سیال می‎باشد.
 • افت فشار و اغتشاش سیال در این نوع شیرها نسبت به سایر شیرهای یکطرفه بسیار کم است.
 • قابلیت عملکرد باز و بسته شدن در حداقل اختلاف فشار دو طرف قطعه‎ی مسدود‎کننده
 • این مدل شیرها به دلیل تعداد قطعات کم آنها نسبت به سایر مدل های شیرهای یکطرفه و امکان دسترسی به دیسک و قطعات داخلی شیر، از طریق درپوش، تعمیرات و نگهداری آسان‏تری دارند.

تاریخچه شرکت شیرآلات میراب

شرکت میراب با برقراری ارتباط با بزرگان صنعت اتوماسیون جهان توانست گام موفق دیگری در این مسیر بردارد و با تامین عملگر برقی مدرن ساخت گروه بزرگ صنعتی AUMA آلمان، عملگر هیدرولیک با تجهیزات ساخت شرکت HAWE و Rexroth آلمان و عملگر بادی ساخت   Festo  آلمان خدمت دیگری را به صنعت آب میهن عزیزمان ارائه نمود.

شرکت فرمینکار با نام جدید میراب عزم راسخ شرکت را برای پیوند همکاری با صنعت آب و فاضلاب کشور نشان داد و ضمن ایجاد ارتباط با شرکت صاحب نام صنعت شیرسازی دنیا و کسب تجارب و فن آوری آنان، ساخت اولین سری شیر پروانه ای را با کیفیت مطلوب و برابر با استاندارد بین المللی آغاز کرد. در سال بعد از آنجایی که نتایج بررسی میدانی به کارگیری و استفاده از تجهیزات هوشمند در صنعت آب نشان از بهبود روش ها و افزایش سطح کمی و کیفی بهره برداری از تاسیسات صنعت و از جمله شیرالات آب را دربرداشت.

همکاری با سایر صنایع میراب

کاربرد تولیدات میراب در بخشی از صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی کشور نیز نقش موثری داشته و این مجموعه با شرکت های مختلف تابعه وزارت نفت ، همکاری های قابل توجهی دارد که از جمله می توان به تولید شیرهای مخصوص آب شور دریا برای بخش آب گیر پالایشگاه گاز عسلویه در فازهای ۱، ۲ و ۳ درسالهای ۱۳۷۵ و فازهای بعدی در سال های بعد از آن، اشاره کرد.

گواهینامه شرکت شیرآلات میراب

امروزه میراب با داشتن نزدیک به چهار دهه سابقه حضور در صنعت شیرسازی و دریافت گواهینامه های بین المللی از جمله گواهی کیفیت محصول از شرکت لویدز رجیستر انگلیس وDVGW آلمان (در حال تمدید) و همچنین گواهی نامه های IMS شامل ۲۰۱۵:OHSAS 18001:2007 ، ISO 9001  و ۲۰۱۵ :ISO 14001  از شرکت TÜVNORD آلمان، اطمینان خاطر بیشتری برای مشتریان خود فراهم کرده است شرکت میراب با داشتن گواهینامه معتبر بین المللی احراز شده مشتریان برون مرزی علاوه بر تامین نیاز داخل کشور، توانسته با تغییر جهت صادرات بجای واردات سهم قابل توجهی از محصولات خود را به کشور آسیایی، اروپایی، آفریقایی و آمریکای جنوبی صادر کرده و سهم صادراتی حدود ۲۰ تا ۵۰ درصد تولید سالیانه خود را محقق نماید.

وزن شیر یکطرفه خودکار میراب

شیر های یکطرفه ای که در بازار وجود دارد با سایز ها و ابعاد مختلفی است که این ابعاد بر روی وزن آن هم تاثیر گذار می باشد. بنابراین لازم نیست نگران وزن این نوع شیر ها باشید زیرا بسیار سبک هستند و می توان آن ها را به راحتی حمل نمود. عامل دیگری که در افزایش یا کاهش وزن شیر یکطرفه میراب اثر گذار است جنس آن می باشد که در اصل شیر های یکطرفه را از جنس ضد زنگ می سازند تا دچار خوردگی و زنگ زدگی نشود. شیر یکطرفه میراب را با توجه به سفارش مشتری می سازند بنابراین طبیعی است که وزن آن کاهش یا افزایش یابد. البته که وزن شیر های یکطرفه بار ساختمان را افزایش نمی دهد.

قیمت شیر یکطرفه میراب

قیمت ها در بازار متفاوت است و این تفاوت قیمت دلایل مختلفی دارد که مربوط به ساختار شیر یکطرفه می باشد. یکی از این عوامل به خاطر جنس شیر یکطرفه میراب است هر چه جنس شیر یکطرفه مرغوب تر و با کیفیت تر باشد قطعاً دیر تر خراب می شود و همین موضوع باعث می ‌شود که قیمت آن نسبت به نمونه های بی کیفیت بازار افزایش داشته باشد. از جمله موارد دیگر که در قیمت شیر یکطرفه خودکار میراب موثر است برند تولید کننده آن است که میراب یکی از بهترین و با کیفیت ترین تولید کنندگان شیر یکطرفه می باشد. از آن گذشته باید نوسانات بازار را هم در نظر داشته باشید که تاثیر مستقیمی بر قیمت شیر دارند.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .