تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

واحد فروش قالب و داربست

Image

کوپلر تبدیل STR

تاریخ به روز رسانی :1403/04/289:05
کدشرحقیمتوزن
1کوپلر انتهایی STE - سایز 16226,000-
2کوپلر انتهایی STE- سایز 18262,000-
3کوپلر انتهایی STE - سایز 20315,000-
4کوپلر انتهایی STE- سایز 22340,000-
5کوپلر انتهایی STE - سایز 25465,000-
6کوپلر انتهایی STE- سایز 28570,000-
7کوپلر انتهایی STE - سایز 30640,000-
8کوپلر انتهایی STE- سایز 32730,000-
9کوپلر انتهایی STE - سایز 36995,000-
10کوپلر انتهایی STE- سایز 401,320,000-


کوپلر تبدیل STR چیست؟

در بسیاری از مواقع در سازه نیاز به وصله دو آرماتور با دو قطر مختلف پیش می آید. در این مواقع استفاده از کوپلر استاندارد ممکن نیست و باید از نوعی دیگر از وصله های مکانیکی استفاده شود. کوپلر تبدیل می تواند در این موارد راه گشا باشد. کوپلر تبدیل با توجه به اینکه قطر سوراخ در هر سمت آن متفاوت است و هر طرف آن برای بسته شدن یک نوع آرماتور طراحی شده است، امکان وصل کردن دو آرماتور با دو قطر مختلف را فراهم می کند. کوپلر تبدیل امکان اتصال دو آرماتور با هر قطر را می‌تواند فراهم کند و بسته به درخواست امکان تولید انواع مختلف آن به صورت اختصاصی وجود دارد. کوپلر تبدیل برای میلگرد از قطر 16 تا 40 و از آلیاژ 1.1191 با پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات و با بالاترین کیفیت در آهن آنیل تولید می‌شود. سیستم های کوپلر میلگرد، که به عنوان اتصال مکانیکی نیز شناخته می‌شوند، به عنوان جایگزینی برای اتصال اورلپ در بتن استفاده می‌شود. این اتصالات بار وارده بر میلگرد را مستقیماً از یک میلگرد به میلگرد دیگر بدون اتکا به پیوند بتن و شرایط بتن اطراف میلگرد منتقل می‌کنند.

مواردی نیز وجود دارد که در آن دو میلگرد با دو سایز مختلف در یک نقطه به هم می‌رسند و باید به یکدیگر متصل شوند و یک میلگرد واحد را تشکیل دهند. در این موارد کوپلری که برای اتصال این دو میلگرد استفاده می‌شود با میلگرد معمولی متفاوت است در واقع این کوپلر دو سایز رزوه مختلف در طرفین خود دارد و می‌تواند در دو طرف امکان اتصال دو میلگرد با قطرهای متفاوت را فراهم کند. اگر کوپلر تبدیل مورد نظر مصرف کننده اختلاف یک سایز داشته باشند جز تولیدات مداومآهن آنیل هستند و در صورتیکه مصرف کننده بخواهد، کوپلر تبدیل با هر سایز درخواستی از طرف مصرف کننده تولید خواهد شد. کوپلر تبدیل برای میلگرد سایز 20 تا 50 در شرکت ما تولید می‌شود و امکان تولید کوپلر به

صورت اختصاصی با طول و گام درخواستی توسط مشتریان محترم وجود دارد.

مزایای استفاده از کوپلر تبدیل

این مزایا عبارتند از:

کاهش وزن سازه
بهینه سازی سازه
چینش منظم سازه
یکپارچه نمودن آرماتور
صرفه جویی در میزان مواد
کاهش نیروی انسانی
کاهش وزن سازه
استفاده از وصله تبدیل وزن کمتری نسبت به اورلپ دارد و همین امر موجب کاهش وزن سازه و بالارفتن استقامت آن می‌شود.

بهینه سازی
نوع تبدیل به دلیل سبک بودن و حجم کمی که دارد، امکان بهینه سازی سازه را برای طراحان فراهم می‌نماید. علاوه بر این، میزان میلگردهای استفاده شده در سازه به دلیل وجود این نوع کوپلر‌ها کاهش می‌یابد.

چینش منظم سازه
استفاده از این وصله‌های مکانیکی سبب به وجود آمدن نظم خاص در نحوه‌ قرار گیری سازه خواهد شد و فضای مناسبی را برای بتن ریزی آن به وجود می‌آورد.

یکپارچه نمودن آرماتور
اتصالات مکانیکی مانند تبدیلی باعث پایین آمدن تراکم اتصالات پوششی شده‌اند. عملکرد مطلوب آرماتور در برابر نیروهای کششی و نیروهای ناشی از زلزله به دلیل وجود این نوع اتصالات سبب استحکام سازه در برابر زلزله می‌شود.

کاهش فشار بر میلگرد
وصله مکانیکی، دو میلگرد را به هم متصل می‌کند، بنابراین نیرو به دو میلگرد وارد می‌شود و تقسیم می‌شود.

صرفه جویی در میزان مواد
استفاده از کوپلر سبب کاهش میزان میلگرد به کار رفته در سازه شده و همچنین استفاده از این وسیله نیز منجر به کاهش ضایعات می‌شود.

کاهش نیروی انسانی
استفاده از وصله تبدیل به نصب آرماتور‌ها در سقف و ستون سرعت زیادی می‌بخشد و نیروی انسانی را که برای نصب آرماتور‌ها به کار می‌رفت را به حداقل می‌رساند.

استفاده از کوپلر تبدیل در ساخت و ساز

مزایای اقتصادی کوپلر  تبدیل

 

کوپلر تبدیل وزن کمی دارد که این امر باعث بتن ریزی صحیح می‌شود و وزن سازه به طور چشم‌گیری کاهش می‌یابد. این مورد سبب بهینه سازی سازه می‌شود و در نتیجه می‌توان گفت این وصله مکانیکی مقرون به صرفه است.
بدون استفاده از این وسیله در این صنعت، برای در کنار هم قرار دادن آرماتور­ها آن­ها را خم می‌کردند و فرم دهی کار سخت و پر هزینه‌ای برای اتصال آرماتور­ها بود. بنابراین استفاده از کوپلرهای تبدیلی در کاهش هزینه اقدامی موثر خواهد بود. برای پوشش وصله‌های پوششی باید 30 درصد هزینه‌ بیش‌تری نسبت به پوشش‌های مکانیکی پرداخت کنیم. بنابراین استفاده از اتصالات تبدیل مقرون به صرفه خواهد بود.

دستورالعمل بستن آرماتورهای رزوه شده به يکديگر توسط کوپلرتبدیل

1-کوپلر تبدیل معمولا در ابتدا به آرماتور با قطر بزرگتر بسته میشود.
2-پس از جدا کردن محافظ پلاستیکی رزوه میلگرد با استفاده از آچار مخصوص و یا آچار لوله گیر کوپلر را تا انتهای رزوه آرماتور بسته و محکم نمایید.
3- با استفاده از آچار مخصوص یا آچار لوله گیر آرماتور دوم را بصورت کامل تا آخرین رزوه آرماتور به کوپلر بسته و محکم نمایید، در این حالت تمامی رزوه های آرماتور درون کوپلربسته شده‌اند.

4 – جهت سهولت نظارت و کنترل اتصالات بسته شده توصیه می‌گردد پس از بستن کامل کوپلرها از نشانه گذاری توسط رنگ قرمز بر روی کوپلر استفاده شود.

کاربرد کوپلر تبدیل

گاهی طراحی یک سازه در بخش های مختلف به شیوه ای است که از تعداد میلگرد در ستون طبقات بالا کاسته می شود و یا تغییر سایز میلگرد جدید به میلگرد تراز قبلی وجود دارد. علت این تغییر سایز، بر حسب استاندارد ساخت و ساز بدین گونه است که هر چه تعداد طبقات بالاتر رود ستون طبقات بالا وزن کمتری نسبت به ستون پی تحمل می کند. پس بدیهی می باشد در اغلب سازه ها تغییر سایز میلگرد اعمال شود. کوپلر تبدیل می تواند به راحتی سایزهای مختلف میلگرد را به یکدیگر اتصال دهد. برای مثال میلگرد سایز 20 به میلگرد سایز 22 یا 25 با استفاده از کوپلر تبدیلی میتواند به هم متصل شوند.

ویژگی های کوپلر تبدیل

اتصال سایزهای مختلف میلگرد با روش کوپلر تبدیل محدودیتی ندارد. این بدین معنا است که تمامی میلگردها به راحتی به یکدیگر متصل می شود. این تغییر اتصال بستگی به طراحی اولیه یک سازه دارد. ممکن است هیچ تغییری در اتصالات یک سازه صورت نگیرد و برعکس.

قیمت کوپلر تبدیل

با توجه به نوسانات بازار نمی توانیم یک عدد ثابت برای قیمت کوپلر تبدیل در نظر بگیریم . محاسبه قیمت کوپلر تبدیل با در نظر داشتن قیمت بروز مواد اولیه انجام می پذیرد. کوپلر تبدیل در شرکت آهن آنیل در سایزهای متفاوت تولید و عرضه می گردد. برای استعلام لیست قیمت بروز کوپلر تبدیل و سایر محصولات ما می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.کارشناسان ما در کوتاه ترین بازه زمانی اطلاعات مفیدی در اختیارتان می گذارند.

فروش کوپلر تبدیل

کوپلر تبدیلی یا transition coupler است. جنس کوپلرهای تبدیل آهن آنیل مانند تمامی کوپلرهای تولید شده در این شرکت از فولاد آلیاژی ck45 کارخانه یزد می باشد که با دستگاه CNC تولید می شود. این مدل کوپلر با توجه به طراحی سازه در سایزهای مختلف تولید و عرضه می گردد. این محصول مورد تایید سازمان نظام مهندسی، مرکز تحقیقات راه و مسکن شهرسازی بوده و تمامی فعالیت های شرکت اعم از اجرا و خدمات رزوه در چارچوب ضوابط و شرایط سازمان ملی استاندارد و سازمان مقررات ملی می باشد.

کارشناسان ما آماده ارائه لیست قیمت و مشاوره رایگان به شما مشتریان عزیزان می باشند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین لیست قیمت با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید و از قیمت انواع کوپلر و دیگر محصولات آگاهی پیدا کنید.

کلام آخر

کوپلر در اتصالات مکانیکی نقش بسیار مهمی دارد. این قطعه محکم و با مقاومت بالا، آرماتورها را در هر سایزی که هستند، به هم وصل می‌کند. کاربرد کوپلر تبدیل برای سازه‌هایی که میلگرد‌های زیادی دارند، می باشد. به اینگونه که موجب تسریع کار و راحت‌‌ شدن کار می‌شود. آن‌ها انواع مختلفی دارند که وصله تبدیلی از با کیفیت‌ترین این تجهیزات است و مزایای زیادی دارد.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .