تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

واحد فروش قالب و داربست

Image

کوپلر استاندارد SST

تاریخ به روز رسانی :1403/04/289:05
کدشرحقیمتوزن
1کوپلر استاندارد SST - سایز 16197,000-
2کوپلر استاندارد SST - سایز 18265,000-
3کوپلر استاندارد SST - سایز 20315,000-
4کوپلر استاندارد SST - سایز 22345,000-
5کوپلر استاندارد SST - سایز 25455,000-
6کوپلر استاندارد SST - سایز 28555,000-
7کوپلر استاندارد SST - سایز 30654,000-
8کوپلر استاندارد SST - سایز 32695,000-
9کوپلر استاندارد SST - سایز 36995,000-
10کوپلر استاندارد SST - سایز 401,230,000-


کوپلر استاندارد چیست؟

کوپلر استاندارد SST یا رزوه راستگرد به عنوان پر مصرف‌ترین کوپلر میلگرد شناخته می‌شود که در همه جای سازه بتنی قابلیت مصرف دارد. کوپلر استاندارد در محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد که حداقل یکی از آرماتورها امکان چرخش داشته باشد. رزوه داخلی این قطعه از نوع راستگرد بوده و رزوه آرماتور باید تا انتها درون آن بسته شود. کوپلر استاندارد برای میلگرد سایز 16 تا 50 در آهن آنیل تولید می‌شود و امکان تولید اتصالات مکانیکی استاندارد به صورت اختصاصی با طول و گام سفارشی وجود دارد. لازم به توضیح است تولید کوپلرهای اختصاصی برای موارد خاص و با هر متریال سفارشی نیز بنا به درخواست مشتریان امکان پذیر است.

کوپلر چیست؟

کوپلر یک قطعه مکانیکی بوشنی شکل است که باعث اتصال دو شاخه میلگرد کوتاهتر و تبدیل آنها به یک میلگرد بلند می‌شود که خواص یک میلگرد واحد را دارد. این روش، جایگزینی برای اتصال اورلپ (Overlap connection) است. استفاده از کوپلر در سازه به جای روش‌های اتصال دیگر، مزایای فراوانی دارد که از مهم‌ترین آن‍ها می‌توان به بالا رفتن استحکام سازه، سبک شدن وزن سازه، پایین آمدن هزینه تمام شده و بتن ریزی آسان‌تر و روان‌تر اشاره کرد. نام دیگر این قطعه اتصال مکانیکی است. اتصال مکانیکی میلگرد انواع مختلفی دارد که در قسمت‌های مختلف سازه بنا به فراخور مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته‌ای که در مورد استفاده از اتصال مکانیکی میلگرد باید مورد توجه قرار داد این است که در صورت استفاده از آن، نیاز است که میلگرد مورد استفاده رزوه دار شود تا رزوه میلگرد و رزوه این قطعه به همدیگر بسته شوند. استقامت بسیار بالای کوپلر در تحمل نیرو و فشار های وارده بسیار مورد اهمیت می باشد و تراکم آرماتور ها را کاهش داده و کیفیت اجرای بتن ریزی را مطلوب میسازد.
کوپلر ها را وصله مکانیکی هم می نامند که روشی نوین و نه چندان جدید در وصله آرماتور ها استفاده از وصله مکانیکی است

مزایای استفاده از کوپلر استاندارد

یکپارچگی بیشتردر سازه های بتنی
تراکم پایینتر میلگرد
صرفه جویی در مصرف میلگرد
امکان استفاده از سایزهای بزرگتر آرماتور و کاهش ابعاد مقاطع بتنی

مزایای فنی استفاده از کوپلر

سبک تر شدن وزن سازه به دلیل وزن ناچیز اتصال مکانیکی نسبت به اتصال پوششی
امکان طراحی بهینه سازه به دلیل کاهش وزن سازه و در نتیجه کاهش سطح مقاطع بتنی
ایجاد اتصال یکپارچه بین آرماتورها در نتیجه یکپارچه عمل نمودن آرماتور در محل اتصال هنگام اعمال نیروهای کششی و نیروهای ناشی از زلزله
صرفه جویی در مواد اولیه (میلگرد) به علت کاهش ضایعات
سرعت اجرا و نصب آرماتورها را به خصوص در سبد های بافته شده تیر و ستون به حداکثر می رساند،لذا نیروی کارگری در نصب آرماتورها کاهش می یابد.
امکان وصله آرماتورهای با قطر بالا در سازه های سنگین بتنی
کوتاه تر شدن طول ناحیه وصله در نتیجه عدم نیاز به آرماتور گذاری ویژه در ناحیه اتصال
کاهش نقش عوامل انسانی در استفاده از اتصالات، و اطمینان خاطر در پروژه های حساس (سد – پل – نیروگاه – پالایشگاه )

مزایای اقتصادی استفاده از کوپلر استاندارد

استفاده از کوپلر استاندارد، بر اساس عملکردهای ایجاد شده مزایای اقتصادی زیر در ساخت اجزای بتنی قابل دست‌یابی خواهند بود.

* در وصله پوششی برای در امتداد هم قرار دادن محور میلگردها بایستی با خم‌کاری و ایجاد فرم این امکان فراهم گردد که با افزایش هزینه همراه است. ولی در کوپلر دو میلگرد در امتداد یکدیگر قرار می‌گیرند و نیازی به فرم دادن آرماتور نمی‌باشد.
* با توجه به سبکی وزن اتصال مکانیکی (نسبت وزن اتصال مکانیکی به اتصال اورلپ ۶ به ۱۰۰ می باشد) وزن سازه بطور محسوسی کاهش خواهد یافت که در نتیجه امکان طراحی بهینه در مقاطع به وجود می آید (۱۳ کیلوگرم وزن اتصال اورلپ در مقابل ۶۰۰ گرم وزن اتصال مکانیکی برای آرماتور ۳۲) که در نتیجه کاهش هزینه را در پی خواهد داشت.
* مطابق بند ۲۰-۵-۲-۲-۳ آئین نامه در محل اتصال اورلپ طول اتصال را بایستی برابر ۳ طول وصله های کششی در نظر گرفت که افزایش هزینه مواد اولیه را در پی دارد.
* مطابق بند ۲۰-۵-۲-۳-۴ تعداد خاموتهای مصرفی در محل اتصال اورلپ تقریبآ به دو برابر افزایش می یابد که باعث افزایش هزینه میلگرد مصرفی خواهد شد ولی با استفاده از اتصال مکانیکی که طول بسیار کوتاهی دارد (نسبت طول اتصال مکانیکی به طول اتصال اورلپ برابر ۴ به ۱۰۰ است و بطور مثال اتصال مکانیکی برای قطر ۳۲ برابر ۵ سانتی متر است) نیاز به مصرف خاموت بیشتر وجود ندارد زیرا طول اتصال مکانیکی کمتر از فاصله دو خاموت متوالی است و در نتیجه صرفه جویی در مصرف میلگرد را در پی خواهد داشت.

آموزش نصب کوپلر استاندارد SST

پس از تعیین سایز کوپلر مصرفی در سازه ،میلگردها در محل پروژه رزوه می شوند. رزوه به دو روش انجام میشود :

* روش اول : ایجاد رزوه به صورت براده برداری از روی میلگرد است. به علت کاهش قطر میلگرد در محل رزوه مقاوت آن کاهش یافته و میلگرد در هنگام تست کشش در ناحیه رزوه دچار شکست میگردد.
* روش دوم : رزوه به صورت نورد سرد انجام می شود، این عمل طی فرآیند خاص، توسط دستگاه رولینگ رزوه زنی بر روی میلگردها انجام می شود. در این روش قر قره هایی با گام کوپلر طراحی شده است، فشار این قرقره ها در حالت چرخش سبب ایجاد رزوه روی میلگرد می شود.
پس از دنده کردن میلگردها ،درپوش داخل کوپلر را جدا کرده و میلگرد را تا انتهای رزوه داخل کوپلر می چرخانیم. برای تعیین میزان نیروی اعمال شده از ترک متر استفاده می شود. معمولا نیروی گشتاور اعمال شده در سایزهای مختلف از ۶۰ الی ۳۰۰ نیوتن بر متر می باشد.
ابتدا آرماتور های انتخاب شده را به اندازه استاندارد تعریف شده رزوه می کنیم.
درپوش سر اول را جدا کرده و کوپلر را به آرماتور متصل می کنیم.
این اتصال لازم به اعمال حداقل نیروی گشتاور تعریف شده برای اتصال کوپلر استاندارد SST است ، تا جایی که رزوه میلگرد قابل مشاهده نباشد.
درپوش طرف بعدی را جدا کرده و مرحله سوم را تکرار می کنیم.

کاربرد کوپلر استاندارد SST

به طور کلی کوپلرهای استاندارد یا کوپلر رزوه راستگرد به دلیل ایجاد شرایطی برای چرخش حداقل یکی از آرماتورها در محل بتن بسیار مورد استقبال متخصصین حوزه ساخت و ساز قرار گرفته و از کاربردهای عمده استفاده از آن می توان به موارد مطرح شده در زیر اشاره کرد:

* قابلیت مصرف در زمان اتصال دو آرماتور با سایز و قطر یکسان با چرخش حداقل یکی از آرماتور ها در داخل بتن
* قابلیت استفاده به هنگام بازسازی، تعمیر و یا ساختن ساختمان های جدید
* قابلیت تحمل بار و نیرو زیاد وارده بر آرماتور رده S500 AVI
* قابل استفاده در تمامی قسمت های سازه بدون هیچگونه محدودیت در جهت به صفر رسیدن ضایعات آرماتورها بر اساس آیین نامه ACI318
* قابلیت استفاده در سازهای بتنی همچون پل ها، هتل ها، سدها، واحدهای مسکونی و …
* انتقال مساوی نیرو بین آرماتورها با سایز مختلف هنگام اتصال

خرید و قیمت کوپلر استاندارد SST

قیمت این محصول نیز همانند نمونه های مشابه خود در بازار به فاکتورهای گوناگونی همچون نوسانات بازار ارز کشور و قیمت تمام شده برای تهیه مواد اولیه آن بستگی داشته و بر همین اساس نمی توان به طور ثابت، هیچ قیمت دقیق و تعیین شده ای را برای شما خریداران عزیز اعلام کنیم. لذا برای کسب اطلاعات و آگاهی کامل از آخرین لیست قیمت محصولات کوپلر استاندارد با شماره تماس کارشناسان فروش در سایت شرکت ما در تماس باشید. تمامی محصولات شرکت ما بر اساس آیین نامه های ACI ( مقررات ملی ساختمان) تولید شده و کیفیت خوب آنها را برای شما مشتریان عزیز تضمین می کنیم.

نکته: هنگام سفارش و خرید کوپلر استاندارد و دیگر کوپلرهای مورد نیاز خود بهتر است که درباره نوع، جنس ، سایز میلگرد مورد نظر و …. با کارشناسان ما مشورت کنید.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .