تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

قیمت شیر صافی میراب

تاریخ به روز رسانی :-9:56
کدشرحقیمتسایزاستانداردجنسبرندانبار
1میراب شیر صافی چدنیتماس2 1/2PN10چدنیمیراببنگاه تهران
2میراب شیر صافی چدنیتماس2 1/2PN16چدنیمیراببنگاه تهران
3میراب شیر صافی چدنیتماس10اینچPN10چدنیمیراببنگاه تهران
4میراب شیر صافی چدنیتماس10اینچPN16چدنیمیراببنگاه تهران
5میراب شیر صافی چدنیتماس12اینچPN16چدنیمیراببنگاه تهران
6میراب شیر صافی چدنیتماس12اینچPN10چدنیمیراببنگاه تهران
7میراب شیر صافی چدنیتماس2اینچPN16چدنیمیراببنگاه تهران
8میراب شیر صافی چدنیتماس2اینچPN10چدنیمیراببنگاه تهران
9میراب شیر صافی چدنیتماس3اینچPN16چدنیمیراببنگاه تهران
10میراب شیر صافی چدنیتماس3اینچPN10چدنیمیراببنگاه تهران
11میراب شیر صافی چدنیتماس4اینچPN16چدنیمیراببنگاه تهران
12میراب شیر صافی چدنیتماس4اینچPN10چدنیمیراببنگاه تهران
13میراب شیر صافی چدنیتماس5اینچPN16چدنیمیراببنگاه تهران
14میراب شیر صافی چدنیتماس5اینچPN10چدنیمیراببنگاه تهران
15میراب شیر صافی چدنیتماس6اینچPN16چدنیمیراببنگاه تهران
16میراب شیر صافی چدنیتماس6اینچPN10چدنیمیراببنگاه تهران
17میراب شیر صافی چدنیتماس8اینچPN16چدنیمیراببنگاه تهران


شیر صافی میراب در بسیاری از صنایع و سیستم‌ها کاربرد ضروری و انکار ناپذیر دارد. از این رو جهت تهیه نوع شیر صافی باید اطلاع کاملی از حساسیت پروژه نسبت به رسوب و ذرات جامد و شرایط محیط کاری، فشار کاری سیستم، مانند دما، شوک حرارتی، مکانیکی و خورندگی سیال داشته باشید. اگر شیر صافی مناسبی انتخاب کنید می توانید طول عمر و کارایی بیشتری برای سیستم و تجهیزات خود فراهم کرده اید.

شیرآلات بهداشتی ار هر روز در منازل و محل کار مشاهده میکگنیم و از به آنها نیاز داریم. همچنین شیرآلات کاربرد واضح و حیاتی در صنعت ساختمان‌سازی دارند و البته کاربرد وسیع تر شیرآلات در صنایع مختلف قابل مشاهده است. شیرآلات بر اساس نوع مکانیزم، جنس و کاربرد به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می شود.

شناخت انواع مختلف شیر صافی میراب می‌تواند در مواقع نیاز شما را در خرید درست و به جای شیرآلات کمک کند. در این بخش از به صورت تخصصی با شیر صافی میراب، ویژگی‌ و کاربرد آن آشنا می‌شویم، مطابق با مورد استفاده خواهید دانست که استفاده از چه نوع شیر صافی میراب برای شما مناسب‌تر، کاراتر و بادوام‌تر است.

شیر صافی میراب چیست؟

شیر صافی میراب یکی از انواع پرکاربرد شیرآلات است که برخلاف دیگر انواع آن‌ها، برای باز و بسته کردن جریان سیال به کار نمی‌رود، بلکه وظیفه جداسازی ناخالصی معلق در سیال یا جداسازی مایعات از جامدات را ایفا می‌کند. قیمت شیر صافی میراب بستگی به جنس و نوع آن دارد. اجزای تشکیل‌دهنده شیر صافی میراب شامل بدنه، توری و درپوش است. در این محصول از دو نوع صفحه توری زیر می‌تواند استفاده شود:

صفحه مش شیر صافی میراب: این صفحه از شکل‌دهی سیمی نازک به شکل توری ساخته می‌شود. اغلب این مش بر روی یک صفحه سوراخ‌دار که مانند قفس حمایتی برای مش عمل می‌کند، قرار داده می‌شود. سوراخ‌های صفحه مش در مقایسه با نوع سوراخ‌دار می‌تواند بسیار ریزتر باشد. در دسته‌بندی صفحه مش از تعداد سوراخ‌ها در هر اینچ از صفحه که با نام مش صفحه شناخته شده است، استفاده می‌شود. استفاده از صفحه مش در انواع شیر صافی می‌تواند منجر به حذف ذرات ریزتری از سیال شود.

صفحه سوراخ‌دار شیر صافی میراب: در این نوع صفحه با استفاده از یک پانچ چندگانه تعداد زیادی سوراخ در یک صفحه صاف با جنس ماده مورد نظر ایجاد می‌شود. سپس این صفحه سوراخ به شکل لوله نورد شده و با جوشکاری نقطه‌ای به هم متصل می‌شود. این نوع صفحه زبر و زمخت بوده و اندازه سوراخ‌ها بین ۸/۰ تا ۲/۳ میلی‌متر متغیر است.

صفحه مش فولادی در ابتدای خط لوله و سیستم پایپینگ نصب می‌شود تا از ورود هر گونه ناخالصی و ذرات جامد معلق جلوگیری کند. سوراخ شیر صافی در قسمت توری با توجه به حساسیت پروژه و محیط کاری می‌تواند ریز یا درشت باشد. سوراخ شیر صافی با توجه به نوع کاربرد طراحی بدنه متفاوتی دارد. نکته مهمی که درباره سوراخ شیر صافی وجود دارد، تفاوت آن با فیلتر است. در واقع سوراخ شیر صافی نوعی فیلتر است، اما همه صافی فیلتر نیستند.

انواع شیر صافی میراب

شیر صافی میراب با توجه به کاربرد می‌تواند از آلیاژ و فلزات مختلفی ساخته شود. در ادامه به شرح انواع پرکاربرد شیر صافی میراب می‌پردازیم:

شیر صافی چدنی میراب

در ساخت شیر صافی چدنی میراب از فلز آلیاژی چدن داکتیل استفاده می‌شود. شکل ظاهری بدنه شیر صافی چدنی میراب متشکل از یک سه راه ۴۵ درجه است که در قسمت دهانه ۴۵ درجه آن توری استیل نصب می‌شود. توری استیل این شیر صافی چدنی میراب که در تمام مدت عمر کارکرد درون آب و محیط خورنده قرار دارد، دارای مقاومت به خوردگی و طول عمر بالایی است. درپوش انتهای این مخزن توری دارای قابلیت باز و بسته شدن است تا امکان تمیز کردن و استفاده مجدد از توری فراهم شود. انتهای قسمت دهانه این شیر، با کپ به وسیله پیچ و مهره کور می‌شود.

مزیت استفاده از این نوع شیر صافی، هزینه ساخت نسبتا پایین آن است و از این جهت نوع محبوبی از شیر صافی محسوب می‌شود. استفاده از شیر صافی چدنی میراب در محیط‌ کاری همراه با شوک حرارتی و مکانیکی توصیه نمی‌شود.

شیر صافی استیل میراب

شیر صافی استیل میراب که صفحه توری و بدنه آن از جنس آلیاژ‌ ضدزنگ فولاد ساخته می‌شود، دارای مقاومتی بالا نسبت به حرارت بالا و خوردگی است. مزیت شیر صافی استیل میراب سطح صیقلی آن است که باعث شده به راحتی قابل تمیز کردن باشد. شیر صافی استیل با توجه به کاربرد می‌تواند به صورت افقی، عمودی یا زاویه‌دار نصب شود.

شیر صافی برنجی میراب

شیر صافی برنجی میراب به اصطلاح دارای دو نوع سبک و سنگین است و از نظر تحمل فشاری در گروه‌ مختلف ۱۰،۱۶،۲۰ و ۲۵ بار قرار دارد. مقدار فشار کاری سیستم عامل تعیین‌کننده نوع شیر صافی برنجی میراب است. سایز شیر صافی برنجی میراب بین ۱۵ تا ۸۰ میلی‌متر متغیر است. شیر صافی برنجی میراب از مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالایی برخوردار بوده و سطح آن در برابر لکه، خوردگی اسیدی، بازی و اکسایش مقاوم است.

شیر صافی فولادی میراب

فشار کاری برای شیر صافی فولادی میراب، نشان‌دهنده میزان فشار کاری قابل تحمل برای آن‌ها است. شیر صافی فولادی با توجه به کاربرد، طبق استاندارد ASME B16.34 در کلاس‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شود، ۲۵۰۰، ۱۹۰۰، ۹۰۰، ۶۰۰، ۳۰۰ و ۱۵۰، شیر صافی فولادی میراب تحمل دمای تا ۴۰۰ درجه سانتی‌گراد را دارد، در صورتی که محیط کاری نیاز به ایجاد مقاومت مکانیکی و حرارتی داشته و دما و فشار کاری بالا باشد، از شیر صافی فولاد کربنی استفاده می‌شود، در دما و فشارهای کاری بالاتر از شیر صافی فولادی میراب ساخته شده از آلیاژ کروم/مولیبدن استفاده می‌شود.

مراحل نصب شیر صافی میراب

برای نصب شیر صافی میراب طی مراحل زیر ضروری است:

  • کسب اطمینان از تمیز بودن قسمت داخلی لوله و توری
  • نصف صافی مطابق با جهت جریان مشخص شده روی بدنه
  • روش نصب توری صافی در خطوط لوله
  • اطمینان از تمیز بودن شیر صافی میراب در مراحل حمل و نقل و نگهداری آن
  • وجود فضای کافی جهت انجام تنظیمات و بازبینی

کاربرد شیر صافی میراب

شیر صافی میراب به کاربرد آن پی ببرید در اصل این دسته از شیرآلات جهت فیلتر کردن انواع سیالات به کار می‌روند. سروکار بسیاری از صنایع با سیالاتی است که تصفیه آن‌ها جهت عملکرد صحیح تمام سیستم، لازم و ضروری است، در تمام این صنایع از شیر صافی استفاده می‌شود. به طور مثال در تمام صنایع مربوط به آب و فاضلاب، نفت، گاز و پتروشیمی. سیالات مختلفی مانند آب، نفت، گاز، بخار، هوای فشرده، سیالات خورنده، روغن و حتی فاضلاب نیاز به تصفیه به کمک شیر صافی دارند.

استفاده از این محصول باعث افزایش عمر مفید تجهیزات و عدم نیاز به پمپ‌های گران‌قیمت می‌شود، تاسیسات برج‌ها و ساختمان‌ها، تاسیسات کارخانه‌ها، سیستم‌ آبیاری قطره‌ای و پروژه‌ آبرسانی همگی از مزایای شیر صافی میراب بهره‌مند می‌شوند.

مزایا و معایب استفاده از شیر صافی میراب

در صورتی که از شیر صافی استفاده نشود، سیستم لوله‌کشی سیال، قطعات و تجهیزات نیاز به پاکسازی در فواصل زمانی کوتاه‌مدت دارند. اما حضور شیر صافی در صنایع مختلف می‌تواند حلال چنین مشکلاتی باشد. بدون شیر صافی، کارخانه‌ و صنایع متحمل هزینه‌ بسیار زیاد جهت نگهداری و تمیز کردن قطعات و لوله‌ از رسوبات و ناخالصی‌ها می‌شوند. حتی در صورت صرف این هزینه‌ نیز احتمال خطای انسانی مانند تمیز کردن لوله‌ دیرتر از زمان مورد نیاز هم وجود دارد.

این آسیب برای هر صنعت و واحد تولیدی می‌تواند ریسک بالای توقف کار جهت بازسازی آن قطعه را به همراه داشته باشد. به کمک شیر صافی می‌توان فواصل زمانی پاکسازی لوله و قطعات از رسوبات را افزایش داد، بسیاری از انواع شیر صافی دارای عمر طولانی و مقاومت در برابر پوسیدگی و خوردگی هستند.

توری از جنس فولاد زنگ‌نزن و مقاوم به خوردگی بوده و قابلیت تعویض دارند، هزینه تعمیر و نگه‌داری این قطعات پایین بوده و قابلیت نصب آسان دارند، می‌تواند حجم زیادی از رسوبات به بخش غربال انتقال دهد با توجه به محیط کاری می‌توان برای جریان عبوری افقی یا عمودی از انواع شیر صافی استفاده کرد. یکی از ویژگی‌ شیر صافی که می‌تواند در گروه معایب قرار بگیرد، نیاز آن‌ها به بازدید و پاکسازی دوره‌ای است در غیر این صورت مواد زائد به مرور انباشته شده و جلوی جریان آزاد سیال را گرفته و باعث افت عملکرد تمام سیستم می‌شود، همچنین در صورتی که سیستم پایپینگ شامل تغییر جهت باشد، سیال عبوری با استفاده از شیر صافی دچار افت فشار خواهد شد.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .