تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن لوله

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع لوله را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن لوله روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت لوله اسپیرال 56

تاریخ به روز رسانی :-8:31
کدشرحقیمتسایزضخامتبرندحالتمحل بارگیریواحد


ابزاری که همیشه و در همه حال در صنایع مختلف استفاده می‌شود لوله است، حتی در زمان‌های گذشته که امکانات خاصی برای تولید ابزارآلات صنعتی وجود نداشت افراد با استفاده از ساده‌ترین و در دسترس‌ترین لوازم سعی در تولید این محصول می‌کردند. به عنوان مثال با استفاده از موادی همچون چوب، سنگ و غیره لوله‌هایی برای انتقال آب ایجاد می‌کردند. در ابتدا بیشترین استفاده از لوله آبرسانی در زمین‌های کشاورزی و منازل بوده است، اما با پیشرفت صنعت و ساخت لوله‌های متنوع لوله به یک ابزار صنعتی و پرکاربرد تبدیل شد. امروزه لوله‌ها در جنس‌های متفاوت و همچنین کاربردهای مختلف تولید می‌شوند.

لوله اسپیرال 56 چیست؟

لوله اسپیرال 56 یکی از لوله‌های فولادی پرکاربرد در صنعت است. لوله اسپیرال 56 با توجه به ویژگی‌هایی که دارد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که از نام این لوله مشخص است، لوله اسپیرال به صورت مارپیچ ساخته می‌شود و قطرهای متنوعی دارد و در برابر فشارهای مختلف مقاومت بالایی دارد. در ساخت فلزات از دو نوع نورد استفاده می‌شود نورد سرد و نورد گرم، در سال لوله اسپیرال 56 از روش نورد گرم استفاده می‌شود. فرایند تولید لوله اسپیرال 56 با روش نورد گرم به صورت زیر است:

ابتدا فرآورده‌هایی که از آن‌ها برای تولید لوله اسپیرال 56 استفاده می‌شود در دستگاه قرار می‌گیرد، به طور معمول از ورق‌های فولادی برای ساخت لوله اسپیرال 56 استفاده می‌شود، دستگاه نورد گرم به این صورت است که دو غلتک یکی روی ورق فولادی و دیگری در زیر ورق فولادی قرار دارد. در شروع کار غلتک‌های دستگاه شروع به حرکت بر روی ورق فولادی می‌کنند، سپس بین غلتک و ورق فولادی اصطکاک ایجاد می‌شود. در اثر اصطکاک ایجاد شده ضخامت ورق کاهش یافته و از طرفی طول آن افزایش می‌یابد. یکی از نکات مثبت در این روش تولید این است که به راحتی با تغییر زاویه ورق فولادی می‌توان ضخامت لوله را تغییر داد. با توجه به نوع تولیدات کارخانه ورق‌های فولادی را با ضخامت‌های متنوع توسط دستگاه و غلتک‌های آن تولید می‌کنند، به این ترتیب مرحله اول در تولید لوله اسپیرال 56 پایان می‌یابد. در مرحله بعد از چندین روش برای ساخت نهایی لوله اسپیرال 56 استفاده می‌شود، در ساده‌ترین حالت ورق فولادی را به شکل حرف U خم می‌کنند و سپس به شکل حرف O خم می‌کنند. البته متداول‌ترین روش ساخت لوله اسپیرال 56 در جهان روش تک مرحله‌ای است.

کاربرد لوله اسپیرال 56

همانطور که گفته کاربرد لوله اسپیرال 56 در صنعت  زیاد است، در ابتدا از این لوله بیشتر برای انتقال سیالات همچون آب، گاز و نفت استفاده می‌کردند، که با توجه به ویژگی‌های این لوله در صنعت آبرسانی بسیار پرکاربرد است. از دیگر کاربردهای لوله اسپیرال 56 می‌توان به صنعت ساختمان سازی اشاره کرد. از این لوله برای ساخت سازه‌های فلزی و اسکلت ساختمان‌ها بسیار استفاده می‌شود.

وزن و قیمت لوله اسپیرال 56

لوله اسپیرال 56 با توجه به کاربردی که دارد بیشتر در ابعاد بزرگ تولید می‌شود، اما با این حال در مقایسه با لوله‌های هم تراز خود از وزن مناسبی برخوردار است. حمل و نصب این لوله به راحتی صورت می‌گیرد و در مکان‌های مختلف می‌توان به راحتی از لوله اسپیرال 56 استفاده کرد.

قیمت روز لوله اسپیرال 56 به عوامل مختلفی همچون روش تولید در کارخانه یا کارگاه، کیفیت نهایی محصول، مواد اولیه به کار رفته در تولید لوله و غیره بستگی دارد.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .