تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن لوله

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع لوله را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن لوله روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت لوله اسپیرال 40

تاریخ به روز رسانی :-8:29
کدشرحقیمتسایزضخامتبرندحالتمحل بارگیریواحد


در پروژه‌های صنعتی و عمرانی لوله یکی از مواد اولیه پر استفاده است، لوله‌ها در اندازه‌های گوناگون تولید می‌شوند و هر کدام برای مصرف خاصی به بازار عرضه می‌شوند. همواره با پیشرفت در بخش‌های صنعتی شاهد توسعه ابزارآلات و دستگاه‌های صنعتی نیز هستیم. پس با این وجود از گذشته تا کنون انتظار می‌رود که جنس و کیفیت و کارایی لوله‌ها چند برابر شده باشد. لوله از جمله لوله صنعتی و فولادی در ساختمان سازی و ساخت قطعات بسیار پرکاربرد است، در ایران انواع مختلف لوله تولید می‌شود و گاها به برخی از کشورهای همسایه نیز صادر می‌شوند. البته در برخی موارد گروهی از لوله‌ها از کشورهای اروپایی به ایران وارد می‌شوند.

لوله اسپیرال 40 چیست؟

یکی از انواع مختلف لوله فولادی، لوله اسپیرال 40 است، این لوله به دست صنعتگران پرتلاش ایران در کارخانجات صنعتی سراسر کشور تولید و در بازار لوله و فولاد عرضه می‌شود. با توجه به کاربرد لوله اسپیرال 40، این لوله در محیط‌های بیرونی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد از این رو در ساخت لوله اسپیرال 40 باید به این نکته مهم توجه کرد. یکی از ویژگی‌های مهم و اساسی لوله اسپیرال 40 استحکام و مقاومت بالای آن در برابر عوامل محیطی است. لوله‌های اسپیرال 40 که در مکان‌های مرطوب استفاده می‌شوند توسط ترکیبات شیمیایی خاصی عایق بندی می‌شوند، از این رو به راحتی تحت تاثیر رطوبت قرار نمی‌گیرند و دچار زنگ زدگی نمی‌شوند. لوله اسپیرال 40 قابلیت این را دارد که در ابعاد و اندازه‌های مختلف و ضخامت‌های متفاوت تولید شود.

 فرایند جوش در تولید لوله اسپیرال 40 یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مرحله‌ها است، اتمام این فرایند بدون ایجاد هرگونه آسیب احتمالی تضمین کننده کیفیت لوله در طولانی مدت است. یکی از ویژگی‌های مهم لوله اسپیرال 40 وزن آن است، چون از لوله اسپیرال 40 به طور گسترده در ساخت و ساز استفاده می‌شود باید از وزن مناسبی برخوردار باشد، چرا که وزن لوله اسپیرال 40 در نهایت در وزن کلی سازه‌های فلزی موثر است‌.

در فرایند تولید لوله اسپیرال 40 ابتدا ورق‌های فولادی توسط دستگاه‌های مخصوص بریده می‌شوند، در مرحله بعد ورق‌ها توسط دستگاه جوش تحت فرایند جوشکاری قرار می‌گیرند. در جوشکاری لوله اسپیرال 40 معمولاً از روش زیرپودری استفاده می‌شود، این روش از اکسایش و زنگ زدگی لوله جلوگیری می‌کند. پس از اتمام جوشکاری و شکل دهی بخش اول تولید به اتمام می‌رسد، در ادامه برخی کارهای جزئی و نهایی بر روی لوله اسپیرال 40 انجام می‌شود.

کاربرد لوله اسپیرال 40

از لوله اسپیرال 40 در صنایع مختلفی همچون پروژه‌های عمرانی و زیرساختی، ساخت ستون، صنایع شیمیایی، سیستم‌های گرمایشی، سیستم گاز شهری و روستایی، لایه روبی، ساخت پل، حفاظ پل‌های عابر پیاده، سازه‌های فلزی، اسکلت و فونداسیون ساختمان‌ها و در پروژه‌های زیباسازی شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وزن و قیمت لوله اسپیرال 40

لوله اسپیرال 40 بیشتر با طول 12 متر تولید می‌شود، البته طول 6 متری آن هم در بازار یافت می‌شود. همچنین لوله اسپیرال 40 با توجه به نوع استفاده ضخامت‌های متفاوتی نیز دارد که تمام این موارد در وزن لوله موثر است.

در تعیین قیمت روز لوله اسپیرال 40 ضخامت آن یک فاکتور بسیار مهم است، عوامل دیگری که در قیمت لحظه ای لوله اسپیرال 40 نقش دارند عبارتند از: حمل و نقل، چرا که پس از تولید لوله در کارخانه مبدا ماشین‌های سنگین لوله‌ها را به شهرها و استان‌های دیگر منتقل می‌کنند. کارخانه تولید کننده، بسیاری از کارخانه‌ها سال‌های طولانی در حال تولید لوله هستند؛ بنابراین تجربه کاری بالایی دارند و در نتیجه با تولید لوله اسپیرال 40 با کیفیت قیمت بالاتری نیز خواهند داشت.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .