تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن لوله

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع لوله را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن لوله روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت لوله اسپیرال 36

تاریخ به روز رسانی :-8:27
کدشرحقیمتسایزضخامتبرندحالتمحل بارگیریواحد


از زمان‌های گذشته همواره یکی از دغدغه‌های مهم و اصلی افراد انتقال برخی مواد و سیالات همچون نفت، گاز و آب به نقاط مختلف بوده است. بشر همواره سعی کرده تا با گسترش امکانات زندگی را برای خود و هم نوعان خود آسان کند، و در این راستا محصولات متنوعی را ابداع و تولید کرده‌است. نمونه‌های زیادی از این محصولات را در دنیای صنعت مشاهده می‌کنیم. نزدیک به هزار سال پیش انسان‌ها تلاش می‌کردند تا با استفاده از موادی همچون چوب، سنگ و غیره ابزاری را برای انتقال سیالات تولید کنند و با گذشت سالیان متمادی در صد سال اخیر صنعت لوله پیشرفت گسترده‌ای کرده است. به عنوان مثال لوله اسپیرال 36 یکی از انواع لوله‌های صنعتی است که در دهه‌های اخیر وارد بازار لوله و آهن شده است.

لوله اسپیرال 36 چیست؟

معنای واژه اسپیرال مارپیچ است و در اصل شکل هندسی لوله اسپیرال 36 نیز به حالت مارپیچی است. در کارخانه‌های صنعتی و کارگاه‌ها با استفاده از ورق‌هایی از جنس فولاد و با به کار گیری ماشین آلات صنعتی لوله اسپیرال 36 تولید می‌شود، ساخت این لوله از جهتی به صرفه است چرا که برای تولید آن نیاز به تجهیز کارخانه‌ها با دستگاه‌های سنگین نیست. به طور کلی در فرایند تولید لوله اسپیرال 36 نیازی به خرید تجهیزات سنگین صنعتی وجود ندارد. همواره فشارهای مختلفی از دو طرف یعنی هم از جانب سطح خارجی و هم از جانب سطح داخلی به لوله اسپیرال 36 وارد می‌شود، اما یکی از مزیت‌های لوله اسپیرال 36 مقاومت آن در برابر فشارها و نیروهای مختلف است.

مقاومت و استحکام بی‌نظیر لوله اسپیرال 36 توجه زیادی به خود جلب کرده است و همواره در پروژه‌های صنعتی و ساختمانی از این لوله فولادی استفاده گسترده‌ای می‌شود. یکی از عوامل تاثیرگذار در استحکام لوله اسپیرال 36 خواص مکانیکی بالای این لوله است، در فرایند تولید این نوع لوله اسپیرال از ترکیبات شیمیایی خاصی استفاده می‌شود که در افزایش خواص مکانیکی آن مؤثر است. لوله اسپیرال 36 سطح داخلی صاف و یکدستی دارد، همین موضوع باعث کاهش زیان ناشی از نیروی اصطکاک می‌شود.

در گذشته بیشتر لوله‌های مورد استفاده در کشور بیشتر از کشورهای اروپایی وارد ایران می‌شد، اما با پیشرفت صنعت کشور ایران در تولید انواع مختلف لوله به خودکفایی رسیده است تا جایی که بخشی از تولیدات خود را به کشورهای همسایه نیز صادر می‌کند. بیشتر کارخانه‌ها و کارگاه‌های سراسر کشور تلاش می‌کنند تا لوله اسپیرال 36 متناسب با استانداردهای بین‌المللی و با کیفیت فنی بالا تولید کنند.

کاربرد لوله اسپیرال 36

لوله اسپیرال 36 در ابعاد و اندازه‌های گوناگون برای استفاده‌های مختلف ساخته می‌شود و کاربرد فراوانی در صنعت دارد. صنایعی همچون صنعت شیمیایی، گازرسانی، آبرسانی، تصفیه هوا و غیره از لوله اسپیرال 36 به طور گسترده استفاده می‌کنند.

وزن و قیمت روز لوله اسپیرال 36

لوله اسپیرال 36 به طور کلی در ابعاد بزرگ تولید می‌شود اما با این حال از وزن مناسبی برخوردار است و در تعیین وزن نهایی سازه‌های فلزی نیز بسیار موثر است. با توجه به اینکه لوله اسپیرال 36 در ابعاد گوناگون تولید می‌شود بنابراین گستره‌ی وزنی آن نیز زیاد است و تنوع قابل قبولی برای صنایع دارد.

در خرید هر محصول یکی از مهم‌ترین بخش‌ها بررسی قیمت است. در محصولات صنعتی به هر میزان که کیفیت محصول بالا باشد به طبع قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. اما به طور کلی قیمت لوله اسپیرال 36 از لحاظ اقتصادی و کیفی کاملا به‌صرفه است.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .