لیست وزن

 

قیمت لوله اسپیرال 12

تاریخ به روز رسانی :8:191401/11/10
کدشرحقیمتسایزضخامتواحدبرندمحل بارگیری
1لوله اسپیرال 4تماس بگیرید12اینچ4کیلوگرمکالوپکارخانه
2لوله اسپیرال 524,49612اینچ5کیلوگرمکالوپکارخانه
3لوله اسپیرال 624,49612اینچ6کیلوگرمکالوپکارخانه
4لوله اسپیرال 8تماس بگیرید12اینچ8کیلوگرمکالوپکارخانه
5لوله اسپیرال 1024,49612اینچ10کیلوگرمکالوپکارخانه


  لوله اسپیرال ۱۲

یکی از انواع لوله هایی که به شکل اسپیرال تولید می شود لوله اسپیرال ۱۲ می باشد. همانطور که می دانید این لوله ها معمولاً به دلیل کاربردهای زیادی که در کشورمان ندارند زیادی تولید نمی شود اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بالاتر رفتن کیفیت لوله های اسپیرال معمولا از آن ها برای صنعت نفت و گاز بیشترین استفاده ها را دارند. در این مقاله می خواهیم به معرفی لوله اسپیرال ۱۲ بپردازیم.

لوله اسپیرال 12 چیست؟

در ابتدا بهتر است بگوییم که اصلا لوله اسپیرال چیست؟ اسپیرال یک روش برای تولید لوله های فولادی می باشد که در این روش درز آن ها به صورت مارپیچ خواهد بود. این لوله ها را با ضخامت های مختلف می سازند چون ورق هایی که برای ساخت آن ها استفاده می شود ضخامت و قطر متفاوت دارند.

تولید لوله اسپیرال 12

 تولید لوله اسپیرال به این شکل است که در ابتدا رول لوله باز شده و بر اساس قطر و ضخامتی که دارد به آن شکل می دهند. ورق زمانی که از غلتک ها می گذرد تبدیل به یک لوله خواهد شد برای اینکه بتوانیم درزهای لوله ها را به دیگر جوش دهیم از روش جوشکاری قوس زیر پودری استفاده می شود. تمامی لوله های اسپیرال به یک روش ساخته نخواهند شد بعضی از آن ها به روش تک مرحله ای و بعضی از آن ها به روش دو مرحله ای ساخته می شوند که این نیز بستگی به کارخانه تولید کننده دارد‌ تفاوتی که این دو مرحله با یکدیگر دارند معمولاً بر اساس فرآیند جوش خوردگی آن ها خواهد بود.

مثلاً در روش اول یعنی روش تک مرحله ای برای اینکه بتوانید لوله ها را برش دهید نیاز به عملیات جوشکاری ندارید و فقط یک جوشکاری نهایی می خواهید تا بتوانید لوله ها را به یک دیگر وصل کنید، در روش دوم یعنی روش دو مرحله ای شما حتماً باید عملیات جوشکاری را از برش تا پایان استفاده کنید. ساخت لوله اسپیرال یک روش اقتصادی و به صرفه است چون شما می توانید با کمترین هزینه لوله های زیادی را تولید کنید. لوله های اسپیرال ۱۲ بر اساس استاندارد های زیادی تولید می شود و از آن ها می توانیم برای لوله های آب و انتقال نفت و گاز استفاده کنیم. طول هایی که برای آن ها در نظر می‌گیرند بین ۶ تا ۱۲ متر است و در سایز ۱۶ اینچ به بالا تولید می شوند.

مزیت های لوله اسپیرال 12

 مزیت هایی که لوله اسپیرال دارد شامل موارد زیر است:

 • شما می توانید لوله های اسپیرال را در سایز های مختلف و به صورت دلخواه بسازید.
 • قطر لوله ها بسیار زیاد است.
 • قابلیت شکل پذیری بالایی دارند.
 • افت فشار در یک لوله اسپیرال کمتر است.
 • نشت هوا درون آن ها کمتر است.
 • استحکام و قدرت بالایی دارند.
 • و راندمان انرژی آن ها بیشتر است.
 • در برابر شکستگی و ترک خوردگی نیز مقاومت بالایی از خود نشان دادند.
 • هزینه نصب شان کمتر
 • هزینه تولیدشان کمتر
 • و زمان تولید شان نیز کمتر خواهد بود.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .