تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن ورق

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع ورق را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن ورق روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت ورق اسلب فولاد هرمزگان

تاریخ به روز رسانی :-9:24
کدشرحقیمتضخامتبرندمحل بارگیری
1اسلب ST37 ضخامت عرض میلیمترتماس-فولاد هرمزگانبنگاه تهران
2اسلب ST37 ضخامت 50 عرض میلیمترتماس50فولاد هرمزگانبنگاه تهران
3اسلب ST37 ضخامت 70 عرض میلیمترتماس70فولاد هرمزگانبنگاه تهران
4اسلب ST37 ضخامت 80 عرض میلیمترتماس80فولاد هرمزگانبنگاه تهران
5اسلب ST37 ضخامت 100 عرض میلیمترتماس100فولاد هرمزگانبنگاه تهران
6اسلب ST37 ضخامت 115 عرض میلیمترتماس115فولاد هرمزگانبنگاه تهران
7اسلب ST37 ضخامت 100 عرض میلیمترتماس110فولاد هرمزگانبنگاه تهران
8اسلب ST37 ضخامت 85 عرض میلیمترتماس85فولاد هرمزگانبنگاه تهران
9اسلب ST37 ضخامت 105 عرض میلیمترتماس105فولاد هرمزگانبنگاه تهران
10اسلب ST37 ضخامت 90 عرض میلیمترتماس90فولاد هرمزگانبنگاه تهران
11اسلب ST37 ضخامت45 عرض میلیمترتماس45فولاد هرمزگانبنگاه تهران
12اسلب ST37 ضخامت 95 عرض میلیمترتماس95فولاد هرمزگانبنگاه تهران
13اسلب ST37 ضخامت65 عرض میلیمترتماس65فولاد هرمزگانبنگاه تهران
14اسلب ST37 ضخامت 60 عرض میلیمترتماس60فولاد هرمزگانبنگاه تهران
15اسلب ST37 ضخامت55 عرض میلیمترتماس55فولاد هرمزگانبنگاه تهران
16اسلب ST37 ضخامت 40 عرض میلیمترتماس40فولاد هرمزگانبنگاه تهران
17اسلب ST37 ضخامت 30 عرض میلیمترتماس30فولاد هرمزگانبنگاه تهران
18اسلب ST37 ضخامت 35 عرض میلیمترتماس35فولاد هرمزگانبنگاه تهران


 

شرکت فولاد هرمزگان در کنار خلیج همیشه فارس و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس واقع گردیده و به همراه سایر کارخانجات فولادی در جنوب کشور قطب سوم تولید محصولات فولادی را ایجاد نموده است. طرح احداث این کارخانه در سال 1378 کلید خورد و پس از برطرف کردن موانع و تحصیل اقدامات و الزامات مورد نیاز در سال 1385 به بهره ‌برداری رسید. این مجموعه در جنوب در شهر بندرعباس، کیلومتر ۱۳ جاده بندر شهید رجایی واقع گردیده است. در ادامه به بررسی نرخ مهم ترین محصول این مجموعه یعنی قیمت اسلب فولاد هرمزگان و عوامل مؤثر بر آن می پردازیم. همچنین برای اطلاع از قیمت اسلب فولادی تمامی کارخانجات به صفحه اختصاصی اسلب مراجعه کرده و با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.

تولیدات کارخانه فولاد هرمزگان

اسلب مجموعه فولاد هرمزگان در حدود 5/1 میلیون تن در سال به بازار عرضه می شود و بخشی از آن در بخش صادرات نیز وارد می شود. بهتر است بدانید بخشی از فروش داخلی اسلب فولاد هرمزگان نیز در بورس کالا صورت می گیرد. شرکت فولاد هرمزگان تولید کننده تختال، بریکت، آهک و آهن اسفنجی می باشد.

واحد احیاء مستقیم یا همان فرآیند آهن سازی این کارخانه با تلاش و پشتکار بی دریغ متخصصان و صنعتگران خود انجام شد که باعث تولید آهن اسفنجی با ظرفیت اسمی ۱۶۵۰ هزار تن به صورت سالانه و در مدت کمتر از 3 سال شد که در نوع خود یک رکورد محسوب می ‌شود. همچنین در اواخر دهه 80 موفق شد وارد تست فاز گرم شده و با ذوب قوس الکتریکی در ابتدای سال 1390 اولین تختال آزمایشی کارخانه نیز ساخته گردید.

کارخانه فولاد هرمزگان توانایی تولید با ظرفیت اسمی 5/1 میلیون تن تختال را به ضخامت 180 تا 300 میلی ‌متر، عرض ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی ‌متر و طول ۶۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ میلی‌ متر را دارا می ‌باشد. همچنین این شرکت قادر به تولید آهن اسفنجی در ظرفیت بالا نیز است که قبلاً به آن اشاره گردید. جالب است بدانید نرخ اسلب فولادی در قیمت ورق اکسین و دیگر محصولات نورد گرم تأثیر به سزایی دارد.

ویژگی های ورق اسلب فولاد هرمزگان

محصولات فولاد هرمزگان علاوه بر داشتن کیفیت بالا و تولید بر اساس استانداردهای تأیید شده، در مجاورت خلیج همیشه فارس قرار داشته که سبب دسترسی آسان به آب های آزاد نزدیکی به مخازن عظیم گاز عسلویه، مجاورت با ذخایر سنگ آهن گل گهر، مجتمع بندری شهید رجایی و حمل و نقل جاده ای و ریلی شده است. بهتر است بدانید این مجموعه توانسته است در حیطه اشتغال زایی بسیار موفق شده و در حال حاضر نزدیک به 11000 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم را پوشش دهد.

همچنین افزایش خط تولیدات و ظرفیت سالیانه سبب رسیدن تعداد نیروها به 15000 نفر شده است که از این تعداد 3000 نفر به صورت شغل پایدار و مستقیم و 12000 نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار می باشند.

تختال در فولاد هرمزگان

همان طور که اشاره کردیم اسلب یا تختال در تولید محصولات تخت فولادی نقش بسیار مهمی دارد. کیفیت تختال که در تولید دیگر ورق ها به کار می رود، سبب افزایش استحکام فولاد می شود که به دو روش کوره بلند یا قوس الکتریکی به دست می آید. صفحات نورد در برخی اوقات از تختال که به روش اسلب پیوسته به وجود می آید، تولید می شوند. در برخی مواقع نیز تولید آن ها به وسیله شمش نورد شده صورت می گیرد.

از جمله افتخارات مهم کارخانه فولاد هرمزگان در تولید تختال می توان به تولید سنگین ترین اسلب فولادی به وزن 46 تن و ساخت عریض ترین تختال فولاد که مناسب برای ساخت لوله های انتقال نفت و گاز است و البته تولید تختال (اسلب) در ضخامت های متفاوت، اشاره کنیم. از دیگر مزیت های کارخانه فولاد هرمزگان می توان به استراتژی عالی این مجموعه در بخش تولید و شارژ 95 درصدی آهن اسفنجی در کوره ذوب اشاره کرد. با این استراتژی این کارخانه وابستگی به نوسانات بازار قراضه را به حداقل رسانده است.

اسلب فولاد هرمزگان

از جمله پرکاربردترین و مفیدترین فلزات اسلب فولادی است که برای تولید انواع ورق های مورد استفاده در صنایع به کار برده می شود. روش تولید آن در مجموعه هرمزگان به صورتی است که برای انتقال حرارت در کوره بلند، آهن و زغال سنگ باید از فرم پودری شکل خود به صورت جامد در آیند. فرآیند انجماد آهن و زغال سنگ را مکمل جوشی معرفی می کنند. سپس این محصولات که از پیش تصفیه شده اند در یک کوره بلند 100 متری به صورت لایه ‌هایی بر روی یک دیگر چیده می ‌شوند؛ سپس هوای داغ با دمای بالا به داخل کوره دمیده می شود و سبب سوختن زغال سنگ شده که در نهایت سنگ آهن را به صورت آهن مذاب ذوب می کند.

فرآیند تولید اسلب

فرآیند تولید ورق اسلب خوزستان و ورق اسلب هرمزگان در کارخانه ها به چندین روش انجام می شود. اصولا برای تولید ورق اسلب از کوره های بلند، الکتریکی و یا القایی استفاده می کنند. در روش کوره بلند سنگ آهک وارد کوره بلند با درجه حرارت بالا می شود، در پایان کار آهن به صورت خام بدست می آید. سپس برای تولید فولاد خام، به آهن مذاب اکسیژن اضافه می کنند. در نهایت فولاد خام درون قالب های مخصوص ریخته می شوند و پس از گذشت مدت زمانی آنها را از قالب جدا می کنند. ورق های اسلب به دست آمده را در صورت نیاز می توان به قطعات دلخواه و در سایزهای متفاوت تقسیم بندی کرد. یکی دیگر از روش های تولید کننده ورق اسلب، کوره های الکتریکی است. در این روش قراضه های آهن و یا فولاد را وارد کوره های الکتریکی می کنند. مانند روش قبل به ماده مذاب به دست آمده اکسیژن اضافه می کنند سپس کربن آن را حذف می کنند. در نهایت مواد مذاب بدست آمده را در قالب های مخصوص ریخته می شوند. برای راه اندازه کوره القایی نیاز به برق است. در نتیجه این روش نسبت به سایر روش های تولید ورق اسلب، هزینه بیشتری به همراه دارد. در روش کوره القایی اکسیژن را نمی توان به راحتی کنترل کرد.

کاربرد اسلب فولاد هرمزگان

مهمترین کاربرد اسلب فولاد هرمزگان، دست یافتن به انواع ورق فولادی است. در واقع اسلب، شمش، شمشال کاربرد گسترده ای ندارد. برای تولید هر نوع ورق فولادی ابتدا بایستی اسلب را تا دمای مشخصی حرارت داد. محصولی که پس از نورد اسلب روانه بازارمی گردد، ورق سیاه یا ورق گرم است. همین ورق گرم تولیدی تحت عملیاتی به سایر ورق های روغنی، ورق گالوانیزه، ورق اسیدشویی و... تبدیل می شود.

قیمت اسلب فولاد هرمزگان

به طور کلی قیمت اسلب فولاد هرمزگان به عوامل مهمی وابسته است که از جمله آن ها می توان به نرخ ارز، نوسانات بورس، قیمت شمش فولادی، وضعیت اقتصادی و سیاسی اشاره کرد. همچنین به دلیل کاربرد این محصول برای تولید ورق های مختلف، نرخ آن بر قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه و دیگر محصولات گرم سایر کارخانجات تأثیر دارد. تحویل محموله برای مشتریان صادراتی fob بندر و در صورت درخواست خریدار cfr کشور مقصد انجام می گیرد. با این وجود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید و نرخ بیلت و بلوم می توانید با کارشناسان واحد بازرگانی آهن آنیل تماس بگیرید. 


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .