تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

قیمت بولت و مهره 25

تاریخ به روز رسانی :1403/04/028:57
کدشرحقیمتسایزمحل بارگیریواحد


 بولت

بولت یک اتصال‌دهنده مکانیکی با محور رزوه‌ای است که نقش نگهدارنده و ثابت‌کننده در تحمل وزن را برعهده دارد. یک بولت از طریق قطعاتی که همگی دارای سوراخ‌های بدون رزوه هستند، برای استحکام یک قطعه استفاده می‌شود و سپس یک مهره روی بولت قرار می‌گیرد تا نیروی گیره ایجاد کند و از حرکت محوری جلوگیری کند.

بولت چیست؟

اصطلاح بولت معمولاً برای بست‌هایی استفاده می‌شود که فقط بخشی از محور آن رزوه شده است. به زبان ساده‌تر، بولت‌ها همان میلگردهای شکل داده شده‌اند که برای اتصال صفحه زیر ستون به بتن استفاده می‌شوند. اتصال‌دهنده‌هایی که کل محور آن‌ها رزوه شده است، معمولاً بولت نامیده می‌شوند.

شفت بولت از حرکت شعاعی قطعات جلوگیری می‌کند در حالی که سر بولت و مهره در صورت نصب از حرکت محوری جلوگیری می‌کند. بولت، بر خلاف پیچ، برای بسته شدن به یک مهره نیاز دارد.

بولت‌ها اغلب به نیروی محوری متکی هستند که باعث می‌شود اصطکاک کافی در رزوه‌ها در جای خود باقی بماند. برای ایجاد این نیروی محوری، یک گشتاور به سر بولت اعمال می‌شود. نیرو بین سر پیچ و هر چیزی که پیچ به آن متصل می‌شود، اعم از مهره یا یکی از قطعات، وارد می شود که این کار باعث کشیدگی پیچ و فشرده شدن قطعات خواهد شد.

بولت ها در چه صنایعی قابل استفاده هستند؟

در صنعت ساختمان سازی برای اتصال و جوش دادن مقاطع فولادی مانند تیرآهن، نبشی و میلگرد، باید یک صفحه در پی ساختمان به بتن متصل شود. برای انجام این اتصال از رول بولت‌ها استفاده می‌کنند. بولت‌ها در کاربردهای زیر قابل استفاده هستند:

 • قطعاتی که بسته می‌شوند و نیاز به جداسازی و مونتاژ مجدد دارند.
 • قطعاتی که بسته می‌شوند و ضخامت متوسطی دارند. به عنوان مثال، تیرها، فلنج‌ها یا صفحات و غیره.
 • برای بستن و نصب صفحات فلزی بر روی سطوح بتنی که بتوان عملیات جوشکاری را به‌راحتی انجام داد.
 • برای ترمیم و افزایش مقاومت سازه‌های بتنی این محصول کاربرد دارد.
 • قابل استفاده در صنایع برق و دکل‌های مخابراتی

نکته مهم این است که شما باید حتما باتوجه به کاربرد موردنظر، متناسب‌ترین نوع بولت را خریداری کنید. پیشنهاد می‌کنیم که اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید، حتما با شماره موجود در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما در آهن آنیل مشورت کنید تا خرید موفقی داشته باشید.

انواع بولت

بولت را از نظر جنس و همچنین هندسه می‌توان به دسته‌های مختلفی تقسیم کرد. این محصول از نظر جنس به چند دسته سوپرآلیاژ، فولادی، زنگ نزن و همچنین تیتانیوم تقسیم می‌شود. هندسه‌های مختلفی در رزوه‌ها قابل تولید هستند که هرکدام ویژگی‌ها و خواص مختلفی دارند، از انواع رزوه‌ها می‌توان رزوه مثلثی 60 درجه، رزوه تخت، رزوه مربعی، رزوه ذوزنقه‌ای، رزوه گرد، رزوه اره‌ای و... را نام برد.

رایج ترین نوع بولت، بولت شش گوش است که دارای یک سر شش ضلعی است که سطوح صافی را برای ابزارها فراهم می‌کند تا هنگام بستن، نیروی گشتاور را اعمال کنند.

برای پیچ‌های قدیمی‌تر از سر مربعی ساده‌تر برای ساخت استفاده می‌شد و امروزه نیز برای کاربردهایی که باید گشتاور بسیار بالایی با استفاده از آچار اعمال شود، استفاده می‌شود.

یک دسته‌بندی دیگری که می‌توان برای انواع بولت درنظر گرفت، سایز این محصول است. بولت‌ها با سایزهای مختلفی اینچی و متریک تولید می‌شوند که در سایزهای 20 تا25 بیشترین کاربرد را دارند که نشان‌دهنده قطر آن می‌باشد. از پرکاربردترین سایزهای این محصول می‌توان به بولت ساده 20، بولت ساده 22 و همچنین بولت ساده 25 نام برد.

مهره چیست؟

مهره جسمی حلقه ای شکل، گرد یا چند ضلعی است که در داخل آن رزوه شده است. این رزوه ها در داخل مهره کمک می کند تا شما بتوانید پیچ یا به اصطلاح بولت را در آن بگردانید و اتصال خود را به خوبی برقرار کنید.

دو دسته کلی مهره ها

قبل از اینکه بخواهیم انواع مختلف مهره را برای شما نام ببریم و توضیح دهیم، باید در ابتدا با دسته بندی کلی مهره ها آشنا شویم. مهره ها دو دسته کلی دارند. مهره های قفل شونده و مهره های خود قفل کننده. مهره های قفل شونده، معمولا در اتصالاتی به کار می روند که تحت ارتعاش و نیرو های مختلف هستند که این موضوع باعث احتمال باز شدن مهره های معمولی می شود. در این وضعیت، از این مهره ها استفاده می شود و به آنها نیز مهره های قفل شونده یا Luck Nut گفته می شود. مهره های خود قفل کننده نیز نوع دیگری از مهره ها هستند که در سیستم های مختلف برای محکم کردن اتصالات در سیستم های دارا ارتعاشات زیاد مورد استفاده قرار می گیرند. در انتهای این دسته از مهره ها واشر های فنری وجود دارد که فشار های مضاعفی که وارد می کنند و حالت قفل کنندگی را در این مهره ها به وجود می آورند. بدیهی است که قیمت مهره در هر کدام از مدل های آن متفاوت باشد.

مهره شش گوش (Hex Nut)

مهره های شش گوش در واقع شناخته شده ترین و پر کاربرد ترین انواع مهره ها هستند که دارای شش گوش و انتهای باز می باشند و به سادگی در انواع پیچ ها و بولت های مختلف محکم می شوند. این نوع از مهره ها به دلیل ارتفاع کمی که دارند، به نام Jam نیز شناخته می شوند.

مهره مربعی (Square Nut)

مهره های مربعی نیز همانطور که از اسمشان پیداست مهره های ساده ای هستند که به طور چارگوش طراحی می شوند. ساخت این نوع مهره به سبب سادگی در استفاده از انواع برشکاری ها، که در گذشته به صورت مربعی شکل بودند، می باشد و سادگی مراحل و روند ساخت آن، باعث می شود که این مهره نیز یکی از انواع پرکاربرد مهره به حساب بیاید.

مهره های کاسه نمدی (Hex Nylon Insert Lock)

مهره کاسه‌نمدی یکی از انواع مهره است که به مهره های شش گوش شبیه است و یک قسمت پلاستیک که معمولا از پلی آمید می باشد در انتهاى آن قرار دارد تا از باز شدن مهره جلوگیری کند. از این رو قیمت مهره کاسه نمدی به نرخ پلی آمید بستگی دارد.

مهره های خروسکی یا بالدار (Wing Nut)

مهره های خروسکی که در زبان انگلیسی به مهره های بالدار یا Wing Nut مشهورند، دسته ای از مهره ها هستند که در یک طرفشان دو بال بیرون زده که می تواند از آنها برای سعولت باز و بسته کردن این مهره ها استفاده کرد.

مهره سربسته (Cap Nut)

مهره های سربسته یا Cap Nut ها همانطور که از نام آنها پیداست، یکی از انواع مهره هستند طرف بالایشان بسته شده است و پیچ یا بولت فقط تا حد خاصی در این مهره ها فرو می رود. بسته بودن سر این نوع مهره ها، باز شدن آنها را آسان تر می کند، زیرا بسته بودن سر آن باعث جلوگیری از نفوذ مواد مختلف به داخل آن می شود. این نوع مهره ها با دو نوع سر گنبدی و گرد یا نوک تیز تولید می شوند. همچنین مناسب بودن قیمت مهره سر بسته موجب محبوبیت آن شده است.

مهره فلنجی (Flange Nut)

مهره های فلنجی در قسمت پایینی خود یک صفحه فلزی دارد که نقش واشر را ایفا می کند و دیگر نیاز به واشر را برآورده می کند و کابرد های بسیاری در زمینه های مختلف دارد. برای اطلاع از قیمت بولت و مهره فلنجی می توانید با کارشناسان ما در سایت آهن آنیل  در ارتباط باشید.

مهره کوپلینگ یا مهره عریض شش پر (Coupling)

مهره های کوپلینگ در واقع همان مهره های شش پر هستند که با طول زیاد تولید می شوند و معمولا در ایجاد اتصال بین دو نرگی دارای رزوه مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این مهره های عریض به این صورت است که یک سر آن را مثل یک مهره به نرگى داراى رزوه متصل کرده و سر دیگر آن را نیز به یک مادگى داراى رزوه متصل می‌کنند، مانند یک پیچ عمل کرده و به وسیله آن می‌توان یک ‌فاصله مناسب را در مکان هایی که نیاز به فاصله انداختن است ایجاد کرد، به عنوان مثال، در ربات‌ها با استفاده از این مهره اسپیسر بین دو صفحه به‌خوبی فاصله مورد نیاز را ایجاد می‌کنند.

دیگر انواع مهره ها

 1. ماشینی (Machine Nut)
 2. شیار دار (Slottred Nut)
 3. شیاردار کستل (Castellated Nut)
 4. مهره های کی (K lock Nut)
 5. چشمی (Eye Nut)
 6. تی (Tee Nut)
 7. شیار تی (T-Slotted Nut)
 8. خاردار
 9. چاکدار
 10. ریلی
 11. چاکنت.

تفاوت پیچ و مهره (Screw) و بولت ها (Bolt)

همانطور که گفتیم بولت و مهره از دسته مهم ترین محصولات در صنایع مختلف برای ایجاد اتصالات مختلف می باشند و کارایی های بسیار زیادی دارند. اما نوعی ساده از آنها نیز وجود دارد که آنها را پیچ و مهره می نامیم و همگی از آنها در سفت کردن چیز های مختلف استفاده کرده ایم. اما به نظر شما تفاوت های این دو با هم دیگر چیست؟ در واقع هیچ تمایز جهانی پذیرفته شده بین یک بولت (Bolt) و یک پیچ وجود ندارد اما یک تمایز ساده است که در اغلب مواقع به عنوان تفاوت این دو شناخته می شود. همچنین قیمت مهره و بولت با توجه به داشتن ساختار شیمیایی و کاربرد گوناگون متفاوت است.

یک bolt از میان یک بستر می‌گذرد و یک مهره در طرف دیگر آن قرار می‌گیرد، در حالی که یک screw به طور مستقیم به بستر پیچ می‌شود و هیچ مهره‌ای وجود ندارد. یک bolt اتصال‌دهنده‌ای است که سطح خارجی آن رزوه شده است و برای عبور از میان سوراخ‌های تعبیه‌شده در قطعات مونتاژ طراحی می‌شود، و به طور معمول با چرخاندن یک مهره سفت یا باز می‌شود. یک screw اتصال‌دهنده‌ای است که سطح خارجی آن رزوه شده است و قادر به وارد شدن درون سوراخ‌های قطعات مونتاژی، جفت‌شدن با رزوه داخلی تعبیه شده یا ایجاد رزوه خود است و با چرخاندن سر پیچ می‌تواند بسته یا شل شود.

چه عواملی در قیمت بولت 25 تاثیرگذار هستند؟

یک نکته مهم این است که قیمت بولت در سایزهای مختلف بر حسب کیلوگرم است. این محصول به عنوان یک محصول نهایی به قیمت میلگرد بستگی دارد. قیمت بولت بر اساس نحوه تولید و همچنین انواع آن بر اساس رزوه یا نیمه رزوه تعیین می‌شود.

باتوجه به تناژ صورت خرید، قیمت این محصول هم به صورت کیلویی و هم عددی است. مهدفولاد با توجه به میزان سفارش موردنیاز شما، بولت‌های درخواستی‌تان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تهیه و در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

برخی از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت بولت 25 یا رزوه به شرح زیر است:

تقاضا و عرضه: همانطور که در بازارهای دیگر نیز این مسئله وجود دارد، در بازار بولت و رزوه نیز تقاضا و عرضه بر روی قیمت نهایی محصول تأثیرگذارند. اگر تقاضا برای خرید بولت و رزوه بیشتر شود، قیمت آن‌ها بالا می‌رود و برعکس، اگر تعداد خریداران

کاهش یابد، قیمت نیز کاهش می‌یابد.

عوامل فنی: عوامل فنی مانند وزن بولت، طول، ضخامت دیواره و مواد استفاده شده در ساخت آن نیز بر قیمت بولت تأثیرگذار هستند. به طور کلی، بولت و رزوه‌های سنگین‌تر و بلندتر، هزینه بیشتر و قیمت بالاتری دارند.

کیفیت مواد: موادی که در ساخت بولت و رزوه استفاده می‌شوند نیز بر قیمت آن‌ها تأثیرگذار هستند. بولت و رزوه‌هایی که از مواد با کیفیت بالا ساخته شده‌اند، قیمت بیشتری دارند.

نوع کاربری: نوع کاربری بولت نیز بر قیمت آن تأثیرگذار است. برای مثال، بولت‌هایی که برای استفاده در شرایط آب و هوایی سخت تولید می‌شوند، قیمت بالاتری دارند.

برند: برند بولت و رزوه نیز از دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت آن است. بولت و رزوه‌های برندهای مشهور و معروف، قیمت بالاتری دارند.

رول بولت چیست؟

همانطور که گفته شد، استاندارد رول بولت از مهم ترین مواد و محصولات فولادی هستند که صنایع مختلف برای ایجاد اتصالات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و رول بولت ها نیز یکی از انواع آنها هستند که اولین بار توسط شرکت Hilty تولید شدند. رول بولت ها، رول بولت ابزاری فولادی است که به صورت مکانیکی با ایجاد نیروی اصطکاکی یا انبساطی درون مصالح پایه از قبیل بتن،سنگ و آجر،  اتصال پیدا میکند و باعث اتصال صفحه پلیت با سطح ماده پایه می گردد. رول بولت ها پیچ های بزرگی هستند که در ته خود حالت رول پلاک را نیز دارند و در مکان های مختلفی مثل بتن فرو می روند و سفت می شوند و برای اتصالات استفاده می شوند.

جدول وزن رول بولت چه کاربردی دارد؟

سایز رول بولت: بولت ها و مهره ها از دسته مهم ترین محصولات آهن آلات و فولادی می باشد که در بسیاری از کار های مختلف در صنایع متنوع و بیشتر در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. استاندارد رول بولت های مختلف در کار های بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرند و یکی از مهم ترین آنها بستن صفحات ستون می باشد. اما یکی از مهم ترین نکات درباره قیمت بولت و مهره اندازه آنهاست که در هنگام خرید بولت و مهره به آن خیلی دقت می شود و اهمیت بسیار زیادی دارد. برای همین است که سایز رول بولت به صورت مختلف تولید می شوند و سایز های مختلفشان کاربرد های متفاوت دارد.

خرید بولت 25

بولت ها و مهره ها از دسته مهم ترین محصولات مختلف فولادی هستند که در صنایع بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرند تا اتصالات مختلف را به خوبی برقرار کنند. اگر برای تولید محصول خود، یا انجام پروژه خود به بولت و مهره نیاز دارید، می توانید خرید بولت و مهره را در آهن آنیل؛ مرجع فروش آنلاین انواع آهن آلات و محصولات صنعتی و ساختمانی داشته باشید و بولت و مهره را با بالاترین کیفیت و به روزترین قیمت مهره خریداری فرمایید. برای اطلاع از قیمت رول بولت 25و قیمت بولت و مهره 22 و مهره می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. لازم به ذکر است که قیمت بولت 25 نیز در فروشگاه ما برای شما نمایش داده می شود.

قیمت مهره 25

بولت و مهره از دسته مهم ترین محصولاتی هستند که به دلیل اهمیت اتصالات در صنایع مختلف، تقریبا در تمامی صنایع مختلف کاربرد دارند و برای همین است که از دسته مهم ترین محصولاتی است که باید برای تولید محصولات مختلف آنها را تهیه کرد. یکی از دیگر از معیار های مهم خرید رول بولت 25، قیمت آن می باشد. اگر قصد خرید رول بولت 25 یا انواع دیگر مهره بولت ها را دارید، می توانید به صفحه «قیمت بولت و مهره» در سایت آهن آلات آهن آنیل مراجعه کنید و خرید خود را بدون نگرانی برای استاندارد رول بولت و با بالاترین کیفیت انجام دهید.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .