تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن تیرآهن

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع تیرآهن را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن تیرآهن روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت تیرآهن IPE فولاد ناب تبریز

تاریخ به روز رسانی :1403/04/029:01
کدشرحقیمتسایزتعداد شاخه در هر بستهواحداستانداردمحل بارگیری
1تیرآهن 14 بلند ناب تبریزتماس1430کیلوگرمIPEکارخانه
2تیرآهن 14 کوتاه ناب تبریزتماس1430شاخهIPEانبار
3تیرآهن 16 بلند ناب تبریزتماس1627کیلوگرمIPEکارخانه
4تیرآهن 16 کوتاه ناب تبریزتماس1627شاخهIPEانبار


تیر آهن IPE  فولاد ناب تبریز

پر کاربردترین محصولات در صنعت ساختمان سازی تیر آهن می باشد که در انواع مختلفی ساخته و در بازار ارائه می‌شود بر همین اساس کارخانه های زیادی نیز دست به تولید تیر آهن زده اند که یکی از آن ها کارخانه فولاد ناب تبریز می باشد.  شرکت فولاد ناب تبریز برای تولید نبشی، ناودانی و انواع تیر آهن ها در سال ۱۳۸۲ در شهر تبریز تاسیس شد.

از سال ۸۳ و تا سال ۸۴ تمامی مراحل ساخت و راه اندازی کارخانه به طول انجامید و اکنون حدود ۴۵۰ هزار تن در این کارخانه می‌تواند فولاد تولید شود بنابراین می توان گفت یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان نبشی، ناودانی و تیر آهن در کشور محسوب می‌شود.  این کارخانه در ۳۵ کیلومتری غرب تبریز و با وسعت ۱۷۰ هزار متر مربع تاسیس شده است. در این کارخانه خطوط تولیدی وجود دارد که از کوره های پیشگرم، استند های نورد، بسترهای خنک کننده، ماشین های تاب گیری، تجهیزات عملیات نهایی و بسته بندی اتوماتیک تشکیل شده است و همانطور که گفته شد ۴۵۰ هزار تن می‌تواند به صورت سالانه تولید انجام دهد.

تیر آهن IPE  فولاد ناب تبریز چیست؟

 بلیت هایی با ابعاد ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی متر در طول ۴ تا ۶ متر درون کوره های پیش گرم شارژ می شوند، در فاز اول کارخانه فولاد ناب تبریز شاهد تولید نبشی ها با سایز ۲۵ تا ۸۰ میلی متر هستیم و سپس شاهد ساخت تیر آهن IPE فولاد ناب تبریز می باشیم. در این شرکت امکاناتی همچون ساخت قطعات چدنی، قطعات ماشین کاری شده سنگین، قطعات سبک و سنگین نورد گرم، ساخت چرخدنده های پیچیده، پیچ و مهره‌های خاص صنعتی و غیره نیز وجود دارد.

همانطور که در بالا اشاره کردیم محصولات کارخانه فولاد ناب تبریز شامل: ناودانی، نبشی و تیر آهن هستند. تیر آهن هایی که در این کارخانه تولید می شود به صورت سبک و نیمه سبک هستند که در سایزهای ۱۴۰ و ۱۶۰ و ۱۸۰ میلی متر تولید می شود تمامی استانداردها در ساخت تیر آهن IPE فولاد ناب تبریز رعایت شده و به همین دلیل یکی از با کیفیت ترین تیر آهن های موجود در کشور به شمار می رود.

استانداردهایی که در ساخت تیر آهن فولاد ناب تبریز استفاده می‌شود استانداردهای ملی و بین المللی هستند که شامل:

 • استاندارد تحویل ISIPI 16348
 • استاندارد تحویل ISIRI 1791
 • استاندارد تحویل DIN EN 10056-1 1998
 • استاندارد تحویل GOST 8510 1986

می باشند بنابراین می‌توان گفت که کارخانه فولاد ناب تبریز یکی از قابل اعتماد ترین تولید کنندگان تیر اهن در کشور می باشد که توانسته تیر آهن های سبک و نیمه سبک با کیفیت و خواص مکانیکی عالی را تولید کند بنابراین از تیر آهن های این شرکت می توانید به صورت گسترده در صنایع ساختمان سازی بهره ببرید. قطعاً همانطور که در ابتدای بحث اشاره شد، می‌دانید که یکی از اساسی ترین پروفیل های ساختمانی تیر آهن ها هستند که این تیر اهن ها در دو نوع مختلف به صورت IPE و IPN وجود دارد.

از جمله ویژگی ‌های بارز تیر آهن IPE می توان گفت که ضخامت بال های آن می باشد که کاملاً یکنواخت هستند و تمامی نقشه های ساختمانی که مهندسان طراحی می‌کنند بر اساس استانداردهای همین تیر آهن ها نیز خواهد بود.

 بنابراین تیر آهن های IPE محبوبیت بیشتری نسبت به سایر تیر آهن ها پیدا کرده اند.

 مزایای استفاده از تیر آهن در ساختمان شامل موارد زیر می باشد:

 • برای ساختمان های مرتفع بسیار پرکاربرد هستند.
 • فضای کمتری را نسبت به بتن اشغال می کنند.
 • یک تیر آهن می‌تواند چندین قطعه را به یکدیگر متصل کند.
 • نصب یک تیر آهن بسیار سریع و آسان می باشد و بعد از اتمام سازه می توانید آن را باز هم توسعه دهید.

   

 • قطعا می دانید که برای قیمت گذاری هر محصولی چندین عامل دست به دست یک دیگر می دهند تا یک قیمت را به عنوان قیمت نهایی به مشتری اعلام کنند و قیمت تیر آهن  IPE  فولاد ناب تبریز نیز از این قاعده مستثنی نیست.  یکی از چندین عواملی که در قیمت گذاری تاثیر می گذارند وزن تیر آهن است هر چه تیر آهن سنگین تر باشد قیمت آن نیز بالا تر است.

  وضعیت خرید و فروش بازار نیز یکی دیگر از این عوامل است. همان گونه که می دانید این روز ها قیمت دلار روزانه بالا و پایین می رود باید به این نکته اشاره کنیم که نرخ دلار نیز در تعیین قیمت موثر است.  سایز و هم چنین قیمت ماده اولیه از دیگر موارد تاثیر گذار هستند.  کارشناس های ما در سایت ضخامت ، ابعاد، عرض و ارتفاع تیر آهن معمولی را مشخص کرده اند  و قیمت روز تیر آهن  IPE  فولاد ناب تبریز را نیز در سایت نوشته اند لطفا آن را چک کنید.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .