تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن تیرآهن

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع تیرآهن را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن تیرآهن روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت تیرآهن IPE فولاد شاهین بناب

تاریخ به روز رسانی :-9:03
کدشرحقیمتسایزحالتواحداستانداردمحل بارگیری
1تیرآهن 14 شاهین بنابتماس1412متریکیلوگرمIPEکارخانه
2تیرآهن 14 شاهین بناب شاخه ایتماس1412متریشاخهIPEکارخانه
3تیرآهن 16 شاهین بنابتماس1612متریکیلوگرمIPEکارخانه


 تیرآهن IPE 16 شاهین بناب دارای استاندارد IPE بوده و در طبقات زیرین ، بعنوان تیر در پوشش سقف ها ، پل های لانه زنبوری و در سازه های سنگین استفاده می شود . واحد فروش تیرآهن 16 مجتمع فولاد صنعت بناب ( مجتمع فولاد شاهین بناب ) شاخه ای است . مجتمع فولاد صنعت بناب یکی از تولیدکنندگان با کیفیت تیرآهن شمال غرب کشور می باشد. شرکت آهن آنیل به عنوان بزرگترین مرجع به روز ترین قیمت محصولات فولادی، تیرآهن شاهین بناب را به صورت عمده خریداری می نماید و با بهترین قیمت در بازار ارائه می نماید.

مشخصات تیرآهن 16 (IPE) شاهین بناب

طول هر شاخه از تیرآهن 16 فولاد شاهین بناب 12 متر می باشد . وزن هر شاخه تیرآهن 16 مجتمع فولاد صنعت بناب ( شاهین بناب ) 160 کیلوگرم می باشد .

تیر آهن 14 مجتمع فولاد شاهین بناب ، تیرآهن IPE ، به عنوان اساسی ترین پروفیل ساختمانی میباشد که در ساختمان به صورت ستون ، خرپا ، نعل ، تیر در پوشش سقف ها و پل های لانه زنبوری استفاده می شود . تیرآهن ها در استاندارد های تیرآهن IPE ، تیرآهن INP ، تیرآهن IPB و یا تیرآهن H تولید می گردند .

به علت نوسانات در بازار آهن در صورت اقدام به خرید, گرفتن تأیید قیمت روز تیرآهن 14 مجتمع فولاد شاهین بناب الزامی می‌باشد. قیمت تیرآهن تحویل کارخانه بصورت کیلویی و تحویل از بنگاه اصفهان و بنگاه تهران نیز بصورت شاخه ای است . طول هر شاخه تیرآهن 14 مجتمع فولاد شاهین بناب ، 12 متری می باشد . برای تهیه تیرآهن 14 مجتمع فولاد شاهین بناب با آهن آنیل در تماس باشید .

در بازار ، تیرآهن 14 مجتمع فولاد شاهین بناب ، با نام های تیرآهن 14 فولاد شاهین بناب ، تیرآهن 14شاهین بناب ، تیرآهن 14 شاهین ، تیرآهن 14 فولاد صنعت بناب ، تیرآهن 14 صنعت بناب هم شناخته می شود .

و همچنین در بازار ، تیرآهن 16 مجتمع فولاد شاهین بناب ، با نام های تیرآهن 16 فولاد شاهین بناب ، تیرآهن 16شاهین بناب ، تیرآهن 16 شاهین ، تیرآهن 16 فولاد صنعت بناب ، تیرآهن 16 صنعت بناب هم شناخته می شود .

تیرآهن (Beam) ازجمله مقاطع طویل فولادی است که در صنعت ساختمان‌سازی کاربرد گسترده‌ای دارد. این مقطع فولادی در سایزها و انواع مختلفی در بازار موجود است که با توجه به خواص مورد نیاز، برای کاربردهای مختلف انتخاب می‌شود.

انواع تیرآهن بر اساس استاندارد تولید آن در سه دسته زیر قرار می‌گیرند:

 • تیرآهن بال نیم پهن موازی (IPE)
 • تیرآهن بال پهن موازی یا هاش (IPB)
 • تیرآهن بال باریک شیبدار (INP)

تفاوت هرکدام از این انواع تیرآهن، مربوط به هندسه سطح مقطع آن‌ها می‌شود. سطح مقطع تیرآهن دارای دو بخش اصلی به نام‌های بال و جان است. بال تیرآهن به دو بخش موازی در مقطع آن گفته می‌شود که توسط یک بخش عمودی به نام جان، به یکدیگر متصل می‌گردند. تیرآهن معمولی (IPE) در بازار با نام تیرآهن شناخته می شود. تیرآهن معمولی و هاش در ایران قابلیت تولید داشته و همچنین تقاضای بیشتری را نیز به خود اختصاص داده‌اند. دانستن تفاوت تیرآهن و هاش می‌تواند به شما در انتخاب بهتر این دو مقطع کمک کند.

تیرآهن (Beam) ازجمله مقاطع طویل فولادی است که در صنعت ساختمان‌سازی کاربرد گسترده‌ای دارد. این مقطع فولادی در سایزها و انواع مختلفی در بازار موجود است که با توجه به خواص مورد نیاز، برای کاربردهای مختلف انتخاب می‌شود.

انواع تیرآهن بر اساس استاندارد تولید آن در سه دسته زیر قرار می‌گیرند:

 • تیرآهن بال نیم پهن موازی (IPE)
 • تیرآهن بال پهن موازی یا هاش (IPB)
 • تیرآهن بال باریک شیبدار (INP)

در انتخاب تیرآهن بناب باید مواردی را مورد توجه قرار داد که در این مقاله سعی داریم تا برخی از این عوامل را مورد بررسی قرار دهیم.

برند تولید تیرآهن بناب

برند تولید کننده تیرآهن از جمله مواردی است که تعیین‌کننده کیفیت آن می‌باشد. کارخانه‌های بسیاری در داخل کشور دست به تولید تیرآهن زده‌اند. در نتیجه کیفیت‌های مختلفی از آن نیز در بازار موجود است. بنابراین باید نسبت به بزرگترین تولیدکنندگان تیرآهن در ایران و محصولات تولیدی هر کدام، شناخت داشت تا خرید بهتری متناسب با نیاز صورت گیرد.

تیرآهن بناب ، محصول تولیدی دو کارخانه مجتمع فولاد شاهین بناب و مجتمع فولاد ظفر بناب است. انتخاب هرکدام از این دو برند، باید متناسب با نوع، قیمت، کیفیت و وزن تیرآهن تولیدی هرکدام و همچنین تطابق این خصوصیات با خواص مورد انتظار شما، صورت گیرد. در واقع انتخاب تیرآهن ظفر بناب یا تیرآهن شاهین بناب با توجه به شناخت کافی از این دو کارخانه مربوط می‌شود. در ادامه به طور مختصر، این دو مجتمع تولیدی را معرفی می‌کنیم.

مجتمع فولاد ظفر بناب

کارخانه ظفر بناب در شهرک صنعتی بناب در شمال غرب ایران واقع شده و یکی از پرافتخارترین واحدهای تولید میلگرد در کشور محسوب می‌شود. در حالت کلی محصولات تولیدی این کارخانه را می‌توان در چهار گروه زیر قرار داد:

 • میلگرد
 • تیرآهن
 • نبشی
 • ناودانی

این مجموعه با تجهیز آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت خود به تجهیزات پیشرفته و همچنین با بهره‌گیری از دانش متخصصان، کیفیت محصولات خود را در سطح شاخص‌های بین‌المللی و قابل رقابت با محصولات تولیدی سایر کشورهای صنعتی بالا برده است.

کارخانه فولاد شاهین بناب

مجتمع فولاد شاهین بناب زیرمجموعه مجتمع فولاد صنعت بناب می‌باشد که در شهرک صنعتی بناب واقع شده است. این مجتمع از چند کارخانه ذوب و نورد تشکیل شده که ظرفیت تولید واحدهای ذوب و ریخته‌گری آن، 500 هزار تن و ظرفیت واحدهای نورد آن یک میلیون و نهصد هزار تن در سال اعلام شده است.

محصولات کارخانه فولاد صنعت بناب عبارتند از:

 • انواع شمش‌های فولادی و آلیاژی
 • تیرآهن
 • میلگرد A2 و A3
 • نبشی
 • ناودانی

مجتمع فولاد شاهین بناب محصولات خود را کاملا منطبق بر استاندارد ملی ایران و مورد تایید سازمان استاندارد، تولید می‌کند. ارائه محصولات با کیفیت سبب شده تا این مجتمع تولیدی، جایگاه بسیار خوبی را در بازار آهن‌آلات کسب نماید.

 

ظرفیت تولید مجتمع فولاد شاهین بناب

میزان و مقدار برنامه‌ریزی شده برای ظرفیت تولید فولاد شاهین بناب، در بخش نورد گرم مقاطع فولادی، یک میلیون و نهصد هزار تن می‌باشد. از سوی دیگر در بخش ذوب و ریخته‌گری، ظرفیت پانصد هزار تن در سال در نظر گرفته شده است. وقتی که خطوط تولید شماره یک و دو این شرکت در سال ۸۴ به بهره برداری رسید. فولاد شاهین بناب توانست با ارائه انواع میلگرد آجدار فولادی بخش مهمی از بازار را از آن خود کند.

بعد از آن، سومین خط نورد، در سال ۹۰ به مرحله تولید رسید. با برخورداری از ماشین‌آلات و فن‌آوری‌های مدرن، امکان نورد پیوسته برای شمش‌های ۱۲ متری ایجاد و ارائه شد. به همین دلیل سرعت تولید این خط نورد بیش از خط‌های دیگر است و خود به تنهایی، ظرفیت تولید ۶۰۰ هزار تن میلگرد را در سال دارد.

فولاد شاهین بناب، اولین مجتمع فولادی است که کوره قوس الکتریکی را در منطقه شمال غرب کشور دارد. با استفاده از این کوره قوس الکتریکی با ظرفیت ۵۰ تن و خط ریخته‌گری پیوسته‌ای که تدارک دیده شده، شمش‌های فولادی به ابعاد ۱۵۰*۱۵۰ و به‌طول ۱۲ متر تولید می‌شوند. این شمش‌ها به بخش‌های دیگر تولید فرستاده می‌شوند و پروفیل های آهنی و فولادی دیگر مانند تیرآهن شاهین بناب را می‌سازند.

تولیدات کارخانه فولاد صنعت بناب

مجتمع فولاد شاهین بناب از چند کارخانه ذوب و نورد تشکیل شده که هر کدام برای پیگیری هدفی فعالیت می‌کنند. عمده تولیدات این مجتمع صنعتی شامل انواع شمش‌های فولادی و آلیاژی است. این محصولات در دو واحد تولیدی ذوب شاهین و ذوب شهریار تولید می‌شوند.

علاوه بر این تولیدات، میلگردهای آجدار در اندازه‌های گوناگون با کیفیت A2 و A3 ،نبشی و ناودانی و تیرآهن شاهین بناب نیز توسط فولاد شاهین بناب به بازار ارائه می‌شوند و به واحدهای گوناگون صنعتی راه پیدا می‌کنند.

تیرآهن شاهین بناب

تیرآهن شاهین بناب در نوع IPE یا همان تیرآهن بال نیم پهن موازی تولید و به بازار عرضه می‌شود. این نوع تیرآهن به شکل حرف I انگلیسی است که در آن طول جان بیشتر از طول بال بوده و ضخامت بال در سرتاسر آن، تغییر نمی‌کند. در زبان لاتین به این نوع تیرآهن، i beam نیز گفته می‌شود.

مجتمع شاهین بناب قدمی نیز در جهت کاهش وزن تیرآهن تولیدی خود برداشته است. علاوه بر تیرآهن معمولی، تیرآهن‌هایی را تولید می‌کند که از وزن تیرآهن معمولی کمتر بوده و با نام تیرآهن نیمه سبک شاهین بناب در بازار خرید و فروش می‌شود. در ادامه توضیحات بیشتری را درباره انواع تیرآهن شاهین بناب ارائه می‌کنیم.

انواع تیرآهن شاهین بناب

تیرآهن شاهین بناب در سایزهای ۱۴، ۱۶، ۱۸ و ۲۰ تولید و به بازار عرضه می‌شود. اما لازم به ذکر است که هر کدام از این سایزها را از نظر وزنی می‌توان در دو گروه زیر جای داد: 

 • تیرآهن نیمه سبک شاهین بناب

تیرآهن نیمه سبک شاهین بناب مطابق با استاندارد ملی به شماره ۱۶۳۴۸ با عنوان تیرآهن نیمه‌سبک بال نیم پهن موازی (I-7) تولید می‌شود.  هدف از تولید این کالا کاهش وزن مصالح ساختمانی در عین حفظ یا ارتقای استحکام آن‌ها می‌باشد. تیرآهن‌ شاهین بناب در این استاندارد، دارای وزن کمتری نسبت به تیرآهن بال نیم پهن موازی (I-2)  موسوم به تیرآهن‌های IPE است. آلیاژ مورد استفاده در تولید این نوع تیرآهن شاهین بناب ، فولاد با گریدهای ۲۷۵ و ۲۹۵ می‌باشد.

 •  تیرآهن معمولی شاهین بناب

تیرآهن معمولی شاهین بناب که به تیرآهن بال نیم پهن موازی (I-2) معروف است، با استاندارد IPE تولید می‌گردد. در تولید این نوع تیرآهن شاهین بناب از آلیاژهای st37 و st44 استفاده می‌شود.

ماده اولیه تولید تیرآهن شاهین بناب

از شمش‌های فولادی به صورت بیلت در تولید تیرآهن شاهین بناب استفاده می‌شود. این ماده توسط واحد فولادسازی کارخانه تولید شده و به بخش نورد منتقل می‌شود. ابعاد شمش‌های مورد استفاده به صورت ۱۵۰*۱۵۰ و در طول ۶ و ۱۲ متر است.

روش تولید تیرآهن شاهین بناب

در حالت کلی در تولید تیرآهن می‌توان از دو روش نورد سرد و گرم استفاده کرد. استفاده از هر کدام از این روش‌ها ممکن است در کیفیت و خواص محصول نهایی تاثیرگذار باشد. اغلب تولیدکننده‌های تیرآهن در ایران از روش نورد گرم برای تولید محصولات خود استفاده می‌کنند. تیرآهن شاهین بناب نیز با روش نورد گرم تولید می‌شود.

روش نورد گرم در تولید تیرآهن، راحت‌تر و کم هزینه‌تر از روش نورد سرد است. مشاهده ویدیوی نورد گرم تیرآهن، می‌تواند اطلاعات بیشتری را در مورد این روش در اختیار شما قرار دهد.

تیرآهن ۱۴ شاهین بناب

تیرآهن ۱۴ شاهین بناب در استاندارد IPE و در دو نوع نیمه سبک و معمولی تولید می‌شود. عدد ۱۴ در نام تیرآهن شاهین بناب ، به سایز آن اشاره دارد که نشان دهنده طول جان آن می‌باشد که ۱۴۰ میلی‌متر یا ۱۴ سانتی‌متر است.

این سایز از تیرآهن، معمولا این مقطع در بخش ساختمان‌سازی کاربرد گسترده‌ای دارد و از جمله تیرهای پرمتقاضی در بازار ایران محسوب می‌شود. میزان تقاضا، در بسیاری موارد، کنترل قیمت تیرآهن بازار را در دست می‌گیرد.

وزن تیرآهن ۱۴ شاهین بناب

وزن تیرآهن ۱۴ نیمه سبک شاهین بناب، ۱۱.۴ کیلوگرم و وزن هر متر از تیرآهن ۱۴ معمولی شاهین بناب،  ۱۲.۹ کیلوگرم می‌باشد. بدیهی است که وزن هر مقطع فولادی متاثر از ابعاد آن است. اختلاف وزن موجود در تیرآهن ۱۴ شاهین بناب در دو حالت سبک وزن و معمولی به اختلاف ضخامت بال و جان در این دو نوع تیرآهن، مربوط می‌شود که بر روی قیمت تیرآهن ۱۴ نیز موثر است.

خرید تیرآهن شاهین بناب

در خرید انواع تیرآهن شاهین بناب یا هر برند دیگری، باید نکاتی مانند وزن، ابعاد، نوع استاندارد و آلیاژ مورد استفاده در تولید آن را مدنظر قرار داد تا بهترین خرید و متناسب با نیاز، صورت گیرد. مطالعه راهنمای خرید تیرآهن می‌تواند به شما در انتخاب محصول مورد نظرتان کمک کند.

قیمت تیرآهن 16 صنعت بناب

قیمت تیرآهن IPE 16 شاهین بناب بصورت روزانه در سایت آهن آنیل بروز رسانی میشود. تیرآهن 16 (IPE) صنعت بناب از دیگر محصولاتی است که آهن آنیل به صورت مستقیم و بدون واسطه به سراسر کشور عرضه می کند. جهت دریافت قیمت تیرآهن IPE 16 مجتمع فولاد بناب به سایت مجموعه مراجعه نموده و یا از طریق شماره ی مندرج در سایت با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و همچنین میتوانید از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه در مورد محصول انتخابی مورد نظر بهره مند شوید.

نحوه خرید تیرآهن 16 (IPE) صنعت بناب

به علت نوسانات در بازار آهن در صورت اقدام به خرید تیرآهن 16 ظفر بناب (135 کیلویی)، گرفتن قیمت روز تیرآهن IPE 16 ظفر بناب شاخه ای  الزامی می باشد. فروش تیرآهن ظفر بناب به صورت شاخه ایی است.

برای تهیه و اطلاع از قیمت روز تیرآهن 16 مجتمع فولاد ظفر بناب و وزن تیرآهن 16 مجتمع فولاد صنعت بناب ( مجتمع فولاد شاهین بناب )که در بازار تحت عنوان هاش 16 سبک شناخته شده و همچنین ابعاد تیر آهن مجتمع فولاد صنعت بناب ،تیرآهن صادراتی با آهن آنیل تماس بگیرید.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .