تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن پروفیل

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع پروفیل را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن پروفیل روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت پروفیل صنعتی 12

تاریخ به روز رسانی :1403/04/028:34
کدشرحقیمتسایز(mm)ضخامت(mm)طول(m) واحدمحل بارگیری


 پروفیل یک فراورده فولادی است که به عموما از فولاد و آهن تهیه می‌شود. برای اولین بار در کشور آلمان پروفیل توسط متخصصان تولید شد، با گذشت زمان و افزایش نیازهای جامعه مردم متوجه شدند که پروفیل برای ساخت انواع گوناگونی از مواد اولیه برای صنایع مختلف بسیار پرکاربرد است. به این ترتیب پروفیل وارد بازار کشورهای اروپایی و به تدریج سایر کشورهای جهان شد. امروزه در ایران نیز تولید کنندگان مختلف در حوزه ساخت انواع گوناگون از پروفیل صنعتی و ساختمانی فعال هستند.

پروفیل صنعتی 12 چیست؟

پروفیل صنعتی 12 یکی از انواع پروفیل است که در برابر ارتعاشات مقاومت بالایی دارد و از طول عمر بالا و دوام مناسب برخوردار است. این نوع پروفیل برای شرایط مختلف آب و هوایی بسیار مناسب است. پروفیل صنعتی 12 به دو روش تولید می‌شود، روش نورد گرم و روش نورد سرد. در روش نورد گرم از شمش فولادی به عنوان ماده اولیه در تولید پروفیل استفاده می‌کنند و در روش نورد سرد از ورق‌های فولادی برای تولید پروفیل صنعتی 12 استفاده می‌شود. به طور کلی اغلب از روش نورد سرد و با استفاده از ورق سیاه که یک ورق فولادی است برای تولید پروفیل صنعتی 12 استفاده ‌ می‌کنند. ‌پروفیل صنعتی 12 قابلیت تحمل نیروی زیادی را دارد و به ندرت دچار شکستگی می‌شود، در همین راستا این نوع پروفیل باید بدون درز و جوش باشد.

 در اصل با استفاده از جوشکاری القایی درزها را از بین می‌برند. برای اتصالات پروفیل صنعتی 12 علاوه بر جوشکاری القایی از جوشکاری مقاومتی نیز استفاده می‌شود، روند جوشکاری در کیفیت نهایی پروفیل از اهمیت بالایی برخوردار است. پروفیل صنعتی 12 به دلیل ترکیب آلیاژی که دارد بسیار باکیفیت، مقاوم، مستحکم و سبک است. این پروفیل مقاومت کششی بالایی دارد و بدون کوچکترین آسیب احتمالی تحت فرایندهای جوشکاری، خم‌کاری و سوراخکاری قرار می‌گیرد. در برابر عوامل محیطی نیز بسیار مقاوم است، طول عمر بالایی دارد و مقرون به صرفه است. برای تولید پروفیل صنعتی 12 با کیفیت در کارخانجات مختلف از دانش فنی متخصصان، امکانات تولیدی، تجربه کاری افراد و تجهیزات موجود در کارخانه استفاده می‌شود. همچنین برای افزایش کیفیت این نوع پروفیل در سطوح مختلف صنعتی به ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی پروفیل توجه زیادی می‌شود.

قیمت پروفیل صنعتی 12

 همانگونه که اشاره کردیم کارخانجات مختلف سعی می‌کنند با توجه به استانداردهای معتبر پروفیل صنعتی 12 با کیفیت بالا و مقرون به صرفه تولید کنند، یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت روز پروفیل صنعتی 12 کارخانه تولیدکننده و برند محصول تولید شده است. قیمت مواد اولیه و متریال‌های مورد استفاده در بازار داخل و خارج از کشور نیز در قیمت پروفیل صنعتی 12 نقش مهمی دارد. و در نهایت با بررسی کیفیت محصول نهایی قیمت مناسبی برای پروفیل تعیین می‌کنند.

کاربرد پروفیل صنعتی 12

 پروفیل صنعتی 12 برای تولید ماشین آلات سنگین مورد استفاده در کارخانجات و کارگاه‌ها، ساخت بیلبوردهای تبلیغاتی بزرگ، اسکلت سازی، ستون‌های عظیم، انواع پل و ساخت سدهای مختلف، صنعت کشتی سازی، ساخت انواع یدکش، اسکلت فلزی ساختمان‌ها، ادوات و تجهیزات نظامی، صنعت پزشکی، دستگاه‌های سوخت رسانی و فونداسیون ساختمان‌ها به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وزن پروفیل صنعتی 12

  پروفیل صنعتی 12 در اندازه‌های مختلف و اشکال گوناگون تولید می‌شود و با توجه به اینکه بیشترین استفاده از پروفیل صنعتی 12 در صنایع عظیم و سنگین است، انتظار می‌رود تا این نوع پروفیل نسبت به سایر پروفیل‌ها وزن بیشتری داشته باشد.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .