تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن چهارپهلو

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع چهارپهلو را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن چهارپهلو روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت چهارپهلو آلیاژی ترانس ST52

تاریخ به روز رسانی :1403/04/028:37
کدشرحقیمتآلیاژحالتسایزمحل بارگیری
1چهارپهلو آلیاژی ST52 ترانس48,680st52ترانس4*4بنگاه تهران
2چهارپهلو آلیاژی ST52 ترانس49,130st52ترانس5*5بنگاه تهران
3چهارپهلو آلیاژی ST52 ترانس49,180st52ترانس6*6بنگاه تهران
4چهارپهلو آلیاژی ST52 ترانس48,880st52ترانس8*8بنگاه تهران


چهار پهلو آلیاژی ترانس St 52 چیست؟

امروز قرار است که درباره یکی دیگر از مشتقات فولاد به نام چهار پهلو آلیاژی ترانس st52  با یک دیگر صحبت کنیم پس با ما همراه باشید. لازم به ذکر است که چهار پهلو ها در واقع یک پروفیل توپر از جنس فولاد هستند که سطح مقطع چهار گوشی دارند. باید خدمتتان عرض کنیم که این چهار پهلو ها به دو شکل ساخته می شوند.

  • نورد سرد
  • نورد گرم

برای روش نورد گرم از شمش فولادی و یا ضایعات آهن استفاده می شود.  در این روش به شمش ۵۲ حرارت می دهند و سپس آن را در اندازه های استاندارد برش می دهند اما در روش سرد این گونه نیست و بدون این که شمش مورد نظر را حرارت بدهند آن را برش می دهند.  چهار پهلو ها در ورق ها و گرید های مختلفی تولید می شوند که st52   یکی از این گرید ها است. این چهار پهلو ها علاوه بر این که استاندارد های ایرانی را دارند دیگر استاندار هایی مثل استاندارد آلمانی DINEN10060  را نیز دارند.

کاربرد چهار پهلو آلیاژی ترانس st52

شایان ذکر است که این چهار پهلو ها در سایز های مختلفی  تولید می شوند. طول این چهار پهلو ها از ۵ تا ۷ متر است و سایز آن ها نیز از ۴×۴ تا ۹۰× ۹۰ میلی متر ساخته می شود. این سایز ها و هم چنین نوع فولاد به کار رفته در چهار پهلو ها کاربرد چهار پهلو آلیاژی ترانس st52  را مشخص می کنند.  این چهار پهلو ها به طور معمول در صنعت ریل سازی، کشتی سازی، مخابرات،  ساخت جرثقیل و ساخت و ساز به کار گرفته می شوند. دقت کنید که گاهی اوقات نیز این چهار پهلو ها را با جنس الومینیوم،  برنج، برنز و مس هم می سازند که قطعا در صنایع دیگری از آن ها نیز استفاده می شود. 

یک نکته ی خیلی مهمی که در این جا وجود دارد این است که این اختلاف جنس ها موجب اختلاف وزن چهار پهلو آلیاژی ترانس st52 نیز می شود. قطعا می دانید که چهار پهلویی که از فولاد ساخته شده باشد از دیگر چهار پهلو ها سنگین تر و مقاوم تر است.

قیمت چهار پهلو آلیاژی ترانس st52  

قطعا بار ها این اتفاق برای شما هم افتاده است که یک وسیله را با دو یا چند قیمت متفاوت دیده اید  و زمانی که علت این اختلاف قیمت را جویا شده اید فروشنده به شما گفته است که جنس این محصولات با یک دیگر متفاوت است.  در رابطه با قیمت دقیق چهار پهلو آلیاژی ترانس st52 نیز همین مسئله وجود دارد. این طبیعی است که چهار پهلویی که با فولاد درست شده است و مقاومت فوق العاده ای دارد با چهار پهلویی که با برنز و یا برنج درست شده است اختلاف قیمت داشته باشد.  علاوه بر این ها سایز و ابعاد این چهار پهلو ها خیلی در قیمت گذاری موثر هستند. 

علاوه بر تمام این نکات یک قیمت جهانی برای آهن آلات وجود دارد و این قیمت ها نیز بر اساس شرایط سیاسی و اقتصادی دائم در نوسان هستند پس قیمت جهانی آهن آلات و نرخ ارز نیز در قیمت روز  چهار پهلو آلیاژی ترانس st52 موثر است اگر می خواهید از به روز ترین قیمت ها نیز مطلع شوید می توانید لیست قیمت های موجود در سایت را چک کنید.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .