تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

واحد فروش قالب و داربست

Image

کوپلر پیچی STP

تاریخ به روز رسانی :1403/04/289:05
کدشرحقیمتوزن
1کوپلر پیچی STP - سایز 162,000,000-
2کوپلر پیچی STP- سایز 182,300,000-
3کوپلر پیچی STP - سایز 202,600,000-
4کوپلر پیچی STP- سایز 222,850,000-
5کوپلر پیچی STP - سایز 253,700,000-
6کوپلر پیچی STP- سایز 287,000,000-
7کوپلر پیچی STP - سایز 308,100,000-
8کوپلر پیچی STP- سایز 328,100,000-
9کوپلر پیچی STP - سایز 368,800,000-
10کوپلر پیچی STP- سایز 409,900,000-


کوپلر پیچی چیست؟

 

کوپلر یکی قطعه بوشنی شکل با مقاومت بالا می باشد که توانایی اتصال دو میلگرد به یکدیگر را دارد و جایگزینی برای اتصال اورلپ و دیگر روش‌های اتصال میلگرد است. برای استفاده از کوپلر باید دو آرماتوری که قرار است به آن متصل شوند رزوه داشته باشند و با یک آچار مخصوص به کوپلر محکم بسته می‌شوند. کوپلر پیچی یکی از انواع مختلف کوپلر است که در موارد خاص کاربرد دارد.

اگر طول آرماتور به هر دلیلی از حد لازم برای اتصال میلگرد ها کوتاه‌تر شود، ادامه کار با استفاده از اتصال اورلپ غیر ممکن است چون باید یک طول حداقلی از آرماتور در دسترس باشد تا بتوان آرماتور بعدی را به آن متصل کرد و بر طبقات ساختمان افزود.
در کوپلر پیچی هیچکدام از میلگردها امکان چرخش ندارند. در کوپلر پیچی آرماتور انتظار توسط تعدادی پیچ مخصوص در داخل کوپلر مهار می گردد و طرف دوم کوپلر که مطابق کوپلر استاندارد رزوه کاری شده است، با استفاده از یک آرماتور رزوه شده ، امکان افزایش طول آرماتور انتظار را فراهم می کند.

برای انجام رزوه کوپلر پیچی با دستگاه رزوه زن میلگرد نیاز به انجام تنظیمات خاص و تغییر جهت دستگاه نیز میباشد که توسط اپراتور شرکت آهن آنیل در هنگام فروش دستگاه آموزش داده خواهد شد. لازم به توضیح است جنس کوپلرهای تولیدی آهن آنیل عمومآ فولاد آلیاژی 1.1191 می باشد و تولید کوپلرهای اختصاصی برای موارد خاص امکان پذیر است.

کاربرد کوپلر پیچی

از کوپلر پیچی زمانی که آرماتور های ما از طول کمی برخوردار باشند، جهت ایجاد اتصال مکانیکی در آرماتور ها استفاده خواهد شد. درواقع مواقعی که طول آرماتور ها در حدود 20 سانتی متر می باشند، کوپلر پیچی قابلیت استفاده را پیدا

کرده و آرماتور بندی را میسر خواهد ساخت.

مزایای کوپلر پیچی

همانطور که می دانید کوپلرهای پیچی در مدل های مختلفی تولید شده اند، میتوان در قسمت های مختلفی از بتن مورد استفاده قرار گیرند. کوپلر پیچی سبب از بین بردن یک سری اختلالات مهم از جمله مشکلات ادامه آرماتور بندی در

توسعه سازه های موجود، مشکلات تعمیرات و بازسازی، مشکلات و خطا های احتمالی به هنگام عملیات اجرایی، مشکلات و خطا های احتمالی به هنگام ساخت و

ساز های جدید خواهد شد.

انواع کوپلر پیچی

کوپلر پیچی از نظر نوع به دو دسته تقسیم خواهد شد :

کوپلر پیچی نوع اول : در این نوع کوپلر پیچی عملیات رزوه کردن وجود ندارد پس در نتیجه نیازی به چرخش آرماتور ها در داخل کوپلر پیچی نخواهد بود. آرماتور ها در داخل این نوع کوپلر پیچی توسط دنده هایی که در داخل خود کوپلر تعبیه شده اند به صورت کاملا مستحکم نهادینه و جایگذاری می شوند.
کوپلر پیچی نوع دوم : در این نوع کوپلر پیچی، آرماتور از یک طرف وارد کوپلر پیچی شده و توسط پیچ هایی که بر روی کوپلر قرار گرفته شده است با عملیات رزوه زنی کاملا محکم بسته خواهند شد و همچنین آرماتور دیگر از طرف مخالف به کوپلر پیچی وارد شده و به همین منوال بسته خواهد شد. آرماتور انتظار توسط تعدادی پیچ مخصوص در داخل کوپلر مهار می گردد و طرف دوم کوپلر که مطابق کوپلر استاندارد رزوه کاری شده است، با استفاده از یک آرماتور رزوه شده

،امکان افزایش طول آرماتور انتظار را فراهم می نماید.

آموزش بستن کوپلر پیچی


تعداد پیچ های مورد نیاز در هر کوپلر پیچی یک طرف بنا به سایز آن از 3 تا 7 عدد متغیر می باشد نحوه قرار گرفتن آرماتور در داخل کوپلر پیچی بایستی به نحوی باشد که از تماس میلگرد با کف کوپلر پیچی اطمینان حاصل گردد، چنانچه آج های طولی میلگرد بلندتر از حد متعارف باشند قبل از انجام عملیات باوسیله مناسب ( سنگ سایش ) نسبت به کاهش ارتفاع آج های طولی میلگرد اقدام می نماییم. پس از قرار دادن میلگرد درون کوپلرپیچی ، بستن پیچ شماره 1 را از موقعیت 1 شروع کرده و در امتداد طول کوپلر ادامه می دهیم. ( چنانچه آج های عرضی ( مورب ) میلگرد مزاحم بسته شدن پیج ها شوند، نسبت به حذف آج های مزاحم با استفاده از سنگ ساب اقدام می نماییم. تذکر : قبل از بستن پیچ های کوپلر پیچی حتما محل رزوه و خود پیچ ها را به گریس آغشته کرده و حتما از آچار با دسته دو طرفه ( آچار بکس و ... ) استفاده می نماییم  بستن پیچ ها را تا قطع شدن آچارخور آن از محل شیار موجود ادامه می دهیم. ( تذکر : از سایز 32 به بالا پیچ ها به صورت یکی در میان به طرف بیرون بسته می شوند. ) تذکر : محافظ لاستیکی کوپلر جهت جلوگیری از ورود هر گونه مواد خارجی بداخل آن تعبیه شده است، لذا قبل از بستن آرماتور رزوه شده به هیچ وجه آن را از کوپلر جدا نکنیم.  جهت بستن آرماتور، پس از جدا کردن محافظ لاستیکی کوپلر و رزوه میلگرد، آن را تا حد امکان توسط دست به کوپلر بسته و با استفاده از آچار مخصوص یا آچار لوله گیر آن را بصورت کامل تا آخرین رزوه آرماتور به کوپلر پیچی می بندیم، در این حالت تمامی رزوه های آرماتور درون کوپلر بسته شده اند. * چنانچه به هر دلیل رزوه های میلگرد دچار زنگ زدگی شده باشند با استفاده از برس سیمی آن ها را تمیز کرده و با افزودن گریس و روغن بر روی رزوه ها اقدام به بستن آن ها می نماییم.

قیمت کوپلر پیچی

قیمت کوپلر پیچی متفاوت بوده است، از شما کاربران عزیز سایت آهن آنیل خواهشمندیم، جهت دریافت استعلام قیمت از کوپلر پیچی و یا انواع دیگر کوپلر ها از شماره تلفن های مندرج در سایت جهت برقرای ارتباط با کارشناسان مربوطه استفاده نمایید. لازم به توضیح است که جنس کوپلر پیچی تولیدی توسط آهن آنیل عمومآ فولاد آلیاژی 1.1191 می باشد و تولید کوپلرهای اختصاصی برای موارد خاص به درخواست شما مشتریان عزیز نیز امکان پذیر است.

اجرا کردن کوپلر پیچی

اجرا کردن و پیاده سازی کوپلرها اهمیت بسیاری دارد زیرا باعث استحکام و مقاومت سازه میشود. بدیهی است که برای نصب آن حتما باید اقدامات لازم را انجام داد. افرادی که در این زمینه تخصص دارند ، میتوانند این کار را به درستی انجام دهند و برای استفاده از کوپلر پیچی مواد لازم را استفاده نمایند.
نصب درست آن ها باعث میشوند تا دو قطعه میلگرد ها و مفتول ها هم راستای هم و به صورت یکپارچه در کنار هم قرار گیرند. در اجرای کوپلر های پیچی در اتصالات مکانیکی ، میلگردها به صورت کامل به یکدیگر متصل می شوند. این قطعه نسبت به کوپلرهای دیگری که میتوان استفاده کرد مطمئن تر می باشد.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .