تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

واحد فروش قالب و داربست

Image

کوپلر انتهایی STE

تاریخ به روز رسانی :1403/04/289:05
کدشرحقیمتوزن
1کوپلر انتهایی STE - سایز 16226,000-
2کوپلر انتهایی STE- سایز 18262,000-
3کوپلر انتهایی STE - سایز 20315,000-
4کوپلر انتهایی STE- سایز 22340,000-
5کوپلر انتهایی STE - سایز 25465,000-
6کوپلر انتهایی STE- سایز 28570,000-
7کوپلر انتهایی STE - سایز 30640,000-
8کوپلر انتهایی STE- سایز 32730,000-
9کوپلر انتهایی STE - سایز 36995,000-
10کوپلر انتهایی STE- سایز 401,320,000-


کوپلر انتهایی STE  چیست؟

 

بهترین جایگزین برای خمهای انتهایی میلگردهای مصرفی در تمام نقاط سازە کوپلر انتهایی میلگرد میباشند. کوپلر انتهایی در سایز ها و ابعاد مختلفی بر اساس سایز آرماتورهای مصرفی ساخته و کاربرد دارد. کوپلرهای انتهایی میلگرد از نوع
کوپلر ها راستگرد بوده، ولی با توجه به نوع استفاده، سایز میلگرد و شکل این نوع کوپلر ها با کوپلر استاندارد میلگرد و کاربردشان نیز متفاوت میباشد.
در انتهای تیر و محل قطع میلگردها، باید یک خم 90 درجه با طول مشخص وجود داشته باشد، که این خم‌ها مخصوصا در محل اتصال تیر به ستون باعث شلوغی محل اتصال و سختی آرماتور بندی در این محل می‌شود. یکی از راههای کاهش تراکم آرماتور در محل اتصال استفاده از کوپلر انتهایی به جای خم در انتهای آرماتور است. این نوع کوپلر در تمامی قسمت‌های سازه به جای خم قابل استفاده است.
به بیان دیگر این کوپلر جایگزین خم انتهای آرماتور می گردد و به لحاظ شکل و ابعاد، کاهش تراکم آرماتور را مخصوصا در اتصال تیر به ستون فراهم می نماید.این کوپلر در تمامی قسمتهای سازه قابل استفاده می باشد و تحمل نیرو توسط این کوپلر بر مبنای تئوری مخروط برش در بتن صورت می گیرد.
.

کاربرد کوپلر انتهایی

کوپلر انتهایی میلگرد بهترین جایگزین خم انتهای آرماتورها طبق آیین نامە بتن می گردد و به لحاظ شکل و ابعاد، کاهش تراکم آرماتور را مخصوصا در اتصال تیر به ستون و ستون بە فنداسیون و در ساختمانهای فلزی بهترین جایگزین بولت های روی بیس پلیت میباشد. این کوپلر در تمامی قسمتهای سازه قابل استفاده می باشد و تحمل نیرو توسط این کوپلر بر مبنای تئوری مخروط برش در بتن صورت می گیرد. نسبت سطح مفید این کوپلر به سطح مقطع آرماتور مصرفی 4 برابر در نظر گرفته شده است و با نصب کوپلر انتهایی در بتن ریزیها در قسمت میلگرد انتهایی تیر بە ستون و فنداسیون بتن ریزی بسیار راحت و آسان و ویبرە زنی بسیار سهل میشود.

مهار آرماتورها به بخشی از بتن (اتصال تیر به ستون) به وسیله خم آرماتور ایجاد میگردد. این عمل باعث ایجاد مشکلاتی در موقعیت آرماتور گشته و افزایش تراکم آماتور در محل خم میلگردهای انتهایی را در پی دارد. برآیند نیروی وارد بر آماتور در قسمت خم شده آرماتور و از طرفی محل خم به علت تغییر فیزیکی دچار سستی می گردد. کوپلر انتهایی بهترین جایگزین خم انتهای آرماتور شده و باعث از بین بردن تراکم آماتور ها در محل می گردد.

این نوع کوپلر برای تمامی سایزهای میلگرد از سایز 16 تا 50 تولید می شود ، همچنین امکان تولید کوپلر انتهایی به صورت اختصاصی با طول و گام درخواستی برای پروژه های خاص شما عزیزان وجود دارد.

لازم به توضیح است جنس کوپلرهای شرکت آهن آنیل عموما فولاد آلیاژی 1.1191 می باشد و تولید کوپلر انتهایی با سایر آلیاژهای فولاد دیگر بنا بە درخواست شما برای موارد خاص امکان پذیر است. فرم انتهای کوپلر به شکل شش ضلعی

طراحی گردیده است تا استفاده از هر نوع آچار برای بستن آن بر روی رزوه میلگرد به آسانی بتوان انجام نمود.

 

کوپلر انتهایی در چه بخش‌هایی استفاده می‌شود؟

استفاده از آن در سازه‌های مهم و چند بخشی: مانند بیمارستان‌ها و هتل‌ها و برج‌ها و… است. این سازه‌ها به دلیل اتصالات رو به بالا حتماً به متصل‌کننده‌های قوی نیاز دارند که در حقیقت؛ وصله‌های مکانیکی بهترین پیشنهاد هستند.

انتقال نیرو:

یکی از مهمترین بخش‌ها در بسیاری از سازه‌ها، انتقال نیرو‌ بین آرماتور‌ها است. وصله‌ها به دلیل ‌داشتن رسانای قوی، می‌توانند به عنوان بهترین اتصال برای انتقال نیرو بین آرماتور‌ها باشند. از واشر‌ها و مواد پلاستیکی به هیچ عنوان برای این کار استفاده نکنید که نمی‌توانند نیرو را به خوبی منتقل کنند.

جایگزینی به عنوان میلگرد‌ها و میله‌ها:

در مراحل پایانی کار سازه‌های عمرانی، باید از میلگرد‌های بسیاری استفاده کرد. در این بخش شما می‌توانید وصله‌های انتهایی را به عنوان بهترین جایگزین انتخاب کنید.

بازسازی ساختمان‌ها:

در بازسازی خانه‌ها و ساختمان‌ها نیاز است تا در بخش وصل کردن آهن‌ها از اتصالات مناسبی استفاده شود. در این بین، کوپلر‌ها به دلیل قیمت مطلوب نسبت به سایر اتصالات می‌توانند گزینه مناسب‌تری برای انتخاب باشند. در این بین، شما می‌توانید با کمترین هزینه‌ها اقدام به بازسازی ساختمان خود کنید.

آموزش نصب کوپلر انتهایی

 

کوپلر معمولا بصورت فیکس شده به میله تقویت، اماده برای نصب و قرار دادن در بتن عرضه میشود
بعد از ریخته گری در بتن و زمانِ اماده برای توسعه،درپوش انتهای پلاستیکی را از کوپلر جدا کنید.میله ادامه را در آستین قرار داده و میله را داخل کوپلر بچرخانید.

پیچ کردن میل داخل کوپلر را تازمانیکه محکم شود ادامه دهید.

خم انتهای آرماتور چیست و چه کاربردی دارد ؟

یکی از موارد بسیار مهم در مقاومت بتن برای تحمل بارهای فشاری، پیوستگی بتن و آرماتور است. اگر این پیوستگی وجود نداشته باشد احتمال سُر خوردگی میلگرد از داخل بتن و بیرون آمدن میلگرد وجود دارد. شاید باور آن سخت باشد اما اگر یک سری موارد رعایت نشود و مجموعه ما تحت اعمال فشار قرار بگیرد احتمال این اتفاق وجود دارد و باید با روش‌هایی از آن جلوگیری کرد. این پیوستگی زمانی ایجاد می‌شود که طولی از آرماتور درون بتن قرار بگیرد. طول مهاری به آن قسمت از آرماتور گفته می‌شود که درون بتن نفوذ می‌کند و مانع از بیرون آمدن آرماتور از فضای بتن در صورت وجود فشار به بتن خواهد شد. پس می‌توان گفت مهم‌ترین عامل برای جلوگیری از گسستگی میان میلگرد و بتن، مهار مکانیکی در انتهای میلگرد است.

مهار مکانیکی به 4 صورت می‌تواند اتفاق بیافتد.

مهار میلگرد به طور مستقیم
مهار میلگرد با خم 90 درجه
مهار میلگرد با خم 180 درجه
مهار میلگرد با وصله مکانیکی یا همان کوپلر انتهایی
اما مورد 4 از لیست بالا به صورت خلاقانه‌ای خم انتهای آرماتور را حذف کرده و با یک قطعه فلزی با وزن بسیار کم، مانع از مصرف مقدار زیادی میلگرد شده است. به این قطعه که زیر مجموعه‌ای از انواع کوپلر به حساب می‌آید کوپلر انتهایی می‌گویند.

دستورالعمل بستن آرماتورهای رزوه شده به کوپلر انتهایی

1- پس از جدا کردن محافظ لاستیکی رزوه میلگرد، کوپلر انتهایی را از طرف قطر بزرگ کوپلر توسط دست به آرماتور مربوطه تا حد امکان ببندید، توجه نمایید در این حالت علامت SAHAND و یا STE به سمت بیرون و انتهای میلگرد خواهد بود.

2- با استفاده از آچار لوله گیر کوپلر را تا انتهای رزوه آرماتور بسته و محکم نمایید.

دقت نمایید که در این حالت تمامی رزوه‌های آرماتور درون کوپلر بسته شده باشند.

3- چنانچه به هر دلیل رزوه‌های میلگرد دچار زنگ زدگی شده باشند با استفاده از برس سیمی آنها را تمیز کرده و با افزودن گریس و روغن بر روی رزوه‌ها اقدام به بستن آنها نمایید.

4- جهت سهولت نظارت و کنترل اتصالات بسته شده توصیه می‌گردد پس از بستن کامل کوپلرها از نشانه گذاری توسط رنگ قرمز بر روی کوپلر استفاده شود.

خرید کوپلر انتهایی میلگرد

 

در صورتیکه تمایل به خرید کوپلر انتهایی و ثبت سفارش برای این محصول و یا هر محصولی دیگری از شرکت آهن آنیل را دارید می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید و

هماهنگی‌ها و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

قیمت کوپلر انتهایی

قیمت خرید انواع آهن آلات در بازار، بر اساس فاکتورهای مختلفی، تعیین می شود. قیمت کوپلر انتهایی نیز مانند دیگر محصولات، به عوامل متعددی مانند نوسانات بازار ارز کشور و قیمت تهیه مواد اولیه بستگی دارد. پس نمیتوان به صورت قطعی، قیمت دقیقی برای خرید کوپلر انتهایی اعلام نمود.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .