تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن ورق

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع ورق را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن ورق روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت ورق آتشخوار

تاریخ به روز رسانی :1403/03/3110:06
کدشرحقیمتضخامتابعادحالتمحل بارگیریبرند
1ورق آلیاژی mn4 ضخامت 6تماس66*1/5شیتبنگاه تهرانفولادمبارکه
2ورق آلیاژی mn4 ضخامت 8تماس86*1/5شیتبنگاه تهرانفولادمبارکه
3ورق آلیاژی mn4 ضخامت 1248,300126*1/5شیتبنگاه تهرانفولادمبارکه
4ورق آلیاژی mn4 ضخامت 1548,300156*1/5شیتبنگاه تهرانفولادمبارکه


 ورق‌های آلیاژی لایه‌های نازک از جنس فولاد هستند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. در مراحل اولیه تولید ورق آلیاژی عناصر و یا فلزهای گوناگون با یکدیگر ترکیب می‌شوند، بیشتر ورق‌های آلیاژی ترکیبی از فولاد، آهن و کربن هستند. از ویژگی‌های بارز ورق‌های آلیاژی می‌توان به سختی بالا، کم بودن نقطه ذوب و مقاومت کششی بالای آن‌ها اشاره کرد. ورق‌های آلیاژی به دو روش نورد سرد و نورد گرم تولید می‌شود، ورق‌هایی همچون ورق سیاه طی فرایند نورد گرم ساخته و ورق‌هایی همچون ورق روغنی یا همان ورق سرد طی فرایند نورد سرد ساخته می‌شود. ورق‌های آلیاژی در دو شکل ظاهری کویل (رول فرم) و ورقه‌های بریده شده (شیت فرم) تولید می‌شوند.

ورق آلیاژی آتشخوار چیست؟

ورق آلیاژی آتشخوار یک نوع ورق فولادی با ظاهر نازک است. عنصر غالب این ورق آلیاژی آهن است و از این رو جزو فولاد دسته بندی می‌شود. ورق آلیاژی آتشخوار در برابر حرارت بالا و آتش از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است، از این رو به این محصول ورق آلیاژی آتشخوار گفته می‌شود.

عناصر تشکیل دهنده ورق آلیاژی آتشخوار غالبا کربن و منگنز است، این ورق آلیاژی در گریدهای مختلف تولید و عرضه می‌شود. نسبت و درصد هر عنصر در گریدهای مختلف به صورت متفاوت تنظیم می‌شود.در هر گرید از ورق آلیاژی آتشخوار مقدار تحمل نسبت به دما متفاوت و درصد ترکیب عناصر تشکیل دهنده نیز متفاوت است.

ورق آلیاژی آتشخوار معمولاً از اسلب تولید می‌شود و فرایند تولید این ورق با روش نورد گرم است. در این روش ورق آلیاژی آتشخوار در داخل یک دستگاه با غلتک‌های فشار بالا قرار می‌گیرد و از دو سمت رو و زیر بر روی ورق آلیاژی آتشخوار حرکت می‌کنند. غلتک‌ها تا زمانی بر روی ورق آلیاژی حرکت می‌کنند تا ضخامت مورد نیاز ایجاد شود.

ورق آلیاژی آتشخوار به خوبی تحت فعالیت‌های ماشینکاری قرار می‌گیرند، در صورت نیاز فرایند جوش و یا خم کاری بر روی این ورق آلیاژی آتشخوار انجام می‌شود.

ورق آلیاژی آتشخوار در مقابل حرارت بالا و فشارهای مختلف مقاومت بالایی دارد و این ویژگی سبب شده تا در صنعت پتروشیمی بسیار مورد استفاده قرار گیرد. ورق آلیاژی آتشخوار در برابر دو دسته از حرارت‌ها مقاومت بالایی دارد، حرارت ایجاد شده تا دمای ۲۵۸ درجه سانتیگراد و حرارت ایجاد شده تا دمای ۱۲۵۰ درجه سانتیگراد.

ورق آلیاژی آتشخوار درصد تطویل بسیار قابل قبولی دارد و همچنین از استحکام کششی بسیار بالا برخوردار است.

کاربرد ورق آلیاژی آتشخوار

ورق آلیاژی آتشخوار با توجه به ویژگی‌های بی‌نظیری که دارد در صنایع متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ورق آلیاژی آتشخوار در برابر حرارت بسیار مقاوم است، از این رو برای انتقال مایعات و گازهای فوق العاده گرم بسیار مناسب است. از دیگر کاربرد ورق آلیاژی آتشخوار می‌توان به مواردی همچون پالایشگاه، پتروشیمی، ساخت دیواره مخازن، ساخت تجهیزات انرژی‌های تجدیدپذیر، ساخت مخازن کروی، صنایع نفت و گاز، صنایع مخزن سازی، اتصالات و مبدل‌های تحت فشار اشاره کرد.

قیمت و وزن ورق آلیاژی آتشخوار

ورق آلیاژی آتشخوار با ضخامت و ابعاد و اندازه‌های گوناگون تولید می‌شوند، این موارد در وزن این ورق آلیاژی موثر هستند. در صنعت آهن و فولاد یکی از مهم‌ترین بخش‌ها توجه به قیمت است، به خصوص اینکه قیمت ابزارهایی همچون ورق آلیاژی آتشخوار که به عنوان مواد اولیه برای تولید محصولات دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد، درقیمت ورق آلیاژی آتشخوار نقش دارند. قیمت روز ورق آلیاژی آتشخوار با توجه به کیفیت، روش تولید، مواد اولیه به کار رفته و نوسانات بازار آهن تعیین می‌شود.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .