تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن میلگرد

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به میلگرد را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن میلگرد روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت میلگرد آجدار میانه

تاریخ به روز رسانی :1403/03/109:11
کدشرحقیمتسایزحالتاستانداردمحل بارگیریبرندواحد
1میلگرد 10 میانه26,41010شاخه 12 متریA3کارخانه آجدار میانهکیلوگرم
2میلگرد 12 میانه26,41012شاخه 12 متریA3کارخانه آجدار میانهکیلوگرم
3میلگرد 14 میانه25,91014شاخه 12 متریA3کارخانه آجدار میانهکیلوگرم
4میلگرد 16 میانه25,91016شاخه 12 متریA3کارخانه آجدار میانهکیلوگرم
5میلگرد 18 میانه26,09018شاخه 12 متریA3کارخانه آجدار میانهکیلوگرم
6میلگرد 20 میانه25,91020شاخه 12 متریA3کارخانه آجدار میانهکیلوگرم
7میلگرد 22 میانه26,00022شاخه 12 متریA3کارخانه آجدار میانهکیلوگرم
8میلگرد 25 میانه26,00025شاخه 12 متریA3کارخانه آجدار میانهکیلوگرم
9میلگرد 28 میانه25,91028شاخه 12 متریA3کارخانه آجدار میانهکیلوگرم


 

میلگرد آجدار میانه یکی از محصولات پرمصرف در صنعت ساختمان سازی است که باتوجه به محل استفاده  آن در قطرهای متفاوت بکار گرفته می شود. بطورکلی برای جبران ضعف کشش بیشتر در بتن ریزی ها و جهت مسلح کردن بتن استفاده می گردد. میلگرد آجدار نسبت به میلگرد ساده به دلیل وجود برجستگی های آن که به آج معروف است چسبندگی بیشتری دارند . میلگرد آجدار میانه یکی از انواع مرغوب سری A3 است که در اندازه ها و قطرهای استاندارد عرضه می گردد .

قیمت میلگرد آجدار میانه

اهمیت میلگرد آجدار در ساختمان سازی

از آنجائی که مقدار مصرف میلگرد آجدار در یک ساختمان درحال احداث که از نوع بتن آرمه است تناژ بالایی را به خود اختصاص می دهد، باید درچند موضوع به آن پرداخته شود. مواردی که باید مورد بررسی قرارگیرد عبارتند از : تولید کدام کارخانه است، دارای استاندارد کشوری و جهانی باشد و قیمت تمام شده آن چقدر است.

انواع میلگرد آجدار

میلگردهای آجدار را براساس شکل ظاهری آنها به سه دسته تقسیم می کنند که شامل مرکب، دوکی و یکنواخت هستند. نظر به اینکه بتن های ریخته شده در ساختمان ها مقاومت و چسبندگی لازم را ندارند، قبل از بتن ریزی، میلگردها را درهم تنیده و بایکدیگر شبکه های لازم را بوجود می آورند. سپس آنها را توسط ریختن بتن پوشانیده و مسطح می نمایند که محصول و نتیجه کار را بتن مسلح می گویند.

ویژگی های میلگرد آجدار میانه

میلگردهای آجدار در سه گرید A2 ، A3 و A4 تولید می شوند.

 میلگرد آجدار A2  

نسبت به سایر میلگردهای آجدار از کربن کمتری در تولید آن استفاده می شود و به همین جهت جزو میلگردهای نیمه سخت هستند و قابلیت خم پذیری بیشتری دارند. بیشتر در ساخت خاموت بکارگرفته می گردند، میزان تنش سیلان آن برابر با 3000 کیلوگرم و تنش گسیختگی آن 5000 کیلوگرم برسانتیمتر مربع است.

میلگرد آجدار A3

جزو میلگردهای نیمه سخت محسوب شده و طرح آج های آن جناغی یا هفت و هشت می باشد. در ساختمان سازی برخلاف میلگرد A2 که به شکل عرضی قرارمی گیرد به صورت طولی قرارمی گیرند. دارای تنش سیلان 4000 و تنش گسیختگی 6000 کیلوگرم برسانتی مترمربع است، پس نسبت به میلگردهای A2 از مقاومت بالاتری برخوردار هستند. در این دو نوع میلگرد عملیات جوشکاری بر روی آنها مجاز نبوده و صحیح نمی باشد. 

میلگرد آجدار A4

شکل مرکب آج های آن باعث گردیده به سادگی بتوان از دیگر میلگردها متمایز و تشخیص داد. نظربه اینکه بناها و سازه های ساخته شده از میلگرد های A4 از وزن پایین تری برخوردار هستند به همین جهت از میلگرد های A2 وA3  با قیمت بالاتری ارائه می شوند. نحوه ساخت میلگرد آجدار با انجام فرایند نورد گرم، شمش های فولادی که میزان کربن و آلیاژ آنها قبلاً مشخص گردیده در 1100 درجه سانتیگراد نرم شده و بوسیله غلتک های تعبیه شده در نوردها در سه مرحله با اعمال فشار و کشش به قطرهای مشخص گردیده رسیده و توسط کاترهای مخصوص برش با طول استاندارد 12 متر بریده می شوند. ولی قبل از اینکه بریده شوند، در میلگردهای A2 در زمان نورد زدن و در میلگردهای A3 وA4   پس از رسیدن به دمای خنک مشخص گردیده بوسیله غلتک های مخصوص، آج زنی می شوند. درنهایت بعداز سرد شدن، بسته بندی و در بندیل هایی در تناژهای نزدیک به یکدیگر به انبار منتقل می گردند.

موارد مصرف میلگرد آجدار میانه

همانطور که گفته شد بیشترین مصرف میلگردهای آجدار در صنعت ساختمان سازی است. البته عموماً فقط به شکل شاخه ای استفاده نمی شوند بلکه به صورت خاموت، سنجاقی، رکابی، عصایی و زیگزاگ درآمده و بعداز آن جهت استحکام در بتن استفاده می شوند. میلگردهای آجدار در دو نوع شاخه ای و کلاف در اندازه های 5/5 تا 40 میلیمتر عرضه می شوند.

میلگرد آجدار میانه

تا اینجا درحدودی ، از جهات گوناگون درمورد میلگرد و انواع آن مطالبی آورده شد که یک شناخت کلی را می دهد. یکی از بهترین تولیدکنندگان میلگرد آجدار A3 در سایزهای استاندارد که به صورت تخصصی تولید می نماید، کارخانه فولاد آذربایجان میانه است  که محصولات آن را با نام میلگرد آجدار میانه می شناسند. این کارخانه در استان آذربایجان شرقی، شهر میانه، جنب ایستگاه راه آهن واقع شده است. مجموعه میلگرد آجدار میانه از نوع A3 با طرح جناغی است که در سایزهای 10 ، 12 ، 14 ، 16 ، 18 ، 20 ، 22 ، 25 ، 28  و 32 در متراژهای 12 متری ارائه می گردد. میلگردهای آجدار میانه به صورت شاخه ای و براساس استاندارد INSO 3132 تولید می شوند.        

نحوه تشخیص میلگرد آجدار میانه از سایر میلگردهای آجدار

بر روی میلگردهای میانه دو حرف f انگلیسی به صورت داخل یکدیگر حک گردیده است. علاوه بر این علامت ، نوع جناغی آج ها، علامت نوع تولید به روش ترمکس و سایزمیلگرد از دیگر موارد حک شده بر روی میلگردهای آجدار میانه است.

نحوه محاسبه قیمت میلگرد آجدار میانه

قیمت میلگرد آجدار میانه باتوجه به قیمت های عرضه شده به بورس کشور تعیین می گردد. درحال حاضر واحد فروش کارخانه میلگرد میانه درخواست های بالاتر از تناژ 300 تن را به صورت مستقیم عرضه می کنند ولی درخواست های زیر این مقدار توسط تجار آهن در بازارهای گوناگون آهن در تهران و شهرستان ها تعیین و عرضه می شود. با اینحال متقاضیان میلگردهای میانه می توانند به سایت آهن آنیل که دائماً قیمت محصولات را که بروز رسانی شده است اعلام می کند و یا قادر خواهید بود با تلفن های بخش فروش کارخانه از قیمت روزانه تحویل در کارخانه اطلاع حاصل نمایید .

کاربردهای میلگرد آجدار میانه

همانطور که از جداول تولیدات کارخانه مشخص است، نوع تولید میلگردهای آجدار میانه از انواع A3 می باشد که در ساختمان سازی و بیشتر در بخش مسلح کردن بتن است که به شکل طولی قرارمی گیرند. این نوع از میلگردها در احداث هر ساختمان، تناژ قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد، به همین دلیل در زمان قیمت گیری، خرید و قیمت تمام شده که موارد حاشیه ای مثل حمل و .... به آن اضافه می شود بسیار دقت فرمایید. وزن میلگرد آجدار میانه طبق جداول ارائه شده در سایت کارخانه مشخص و قابل محاسبه است.

درخاتمه و کلام آخر

میلگرد آجدار میانه جزو بهترین محصولات و میلگردهای ساختمانی است که با تلاش مهندسین و کارگران متعهد این کارخانه تولید و عرضه می شود پس در استفاده از متر، متر آنها دقت فرمایید.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .