تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن لوله

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع لوله را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن لوله روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت لوله اسپیرال 12

تاریخ به روز رسانی :-8:19
کدشرحقیمتسایزضخامتواحدبرندمحل بارگیری
1لوله اسپیرال 4تماس12اینچ4کیلوگرمکالوپکارخانه
2لوله اسپیرال 5تماس12اینچ5کیلوگرمکالوپکارخانه
3لوله اسپیرال 6تماس12اینچ6کیلوگرمکالوپکارخانه
4لوله اسپیرال 8تماس12اینچ8کیلوگرمکالوپکارخانه


 لوله اسپیرال ۱۲

یکی از انواع لوله هایی که به شکل اسپیرال تولید می شود لوله اسپیرال ۱۲ می باشد. همانطور که می دانید این لوله ها معمولاً به دلیل کاربردهای زیادی که در کشورمان ندارند زیادی تولید نمی شود اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بالاتر رفتن کیفیت لوله های اسپیرال معمولا از آن ها برای صنعت نفت و گاز بیشترین استفاده ها را دارند. در این مقاله می خواهیم به معرفی لوله اسپیرال ۱۲ بپردازیم.

لوله اسپیرال 12 چیست؟

در ابتدا بهتر است بگوییم که اصلا لوله اسپیرال چیست؟ اسپیرال یک روش برای تولید لوله های فولادی می باشد که در این روش درز آن ها به صورت مارپیچ خواهد بود. این لوله ها را با ضخامت های مختلف می سازند چون ورق هایی که برای ساخت آن ها استفاده می شود ضخامت و قطر متفاوت دارند.

تولید لوله اسپیرال 12

 تولید لوله اسپیرال به این شکل است که در ابتدا رول لوله باز شده و بر اساس قطر و ضخامتی که دارد به آن شکل می دهند. ورق زمانی که از غلتک ها می گذرد تبدیل به یک لوله خواهد شد برای اینکه بتوانیم درزهای لوله ها را به دیگر جوش دهیم از روش جوشکاری قوس زیر پودری استفاده می شود. تمامی لوله های اسپیرال به یک روش ساخته نخواهند شد بعضی از آن ها به روش تک مرحله ای و بعضی از آن ها به روش دو مرحله ای ساخته می شوند که این نیز بستگی به کارخانه تولید کننده دارد‌ تفاوتی که این دو مرحله با یکدیگر دارند معمولاً بر اساس فرآیند جوش خوردگی آن ها خواهد بود.

مثلاً در روش اول یعنی روش تک مرحله ای برای اینکه بتوانید لوله ها را برش دهید نیاز به عملیات جوشکاری ندارید و فقط یک جوشکاری نهایی می خواهید تا بتوانید لوله ها را به یک دیگر وصل کنید، در روش دوم یعنی روش دو مرحله ای شما حتماً باید عملیات جوشکاری را از برش تا پایان استفاده کنید. ساخت لوله اسپیرال یک روش اقتصادی و به صرفه است چون شما می توانید با کمترین هزینه لوله های زیادی را تولید کنید. لوله های اسپیرال ۱۲ بر اساس استاندارد های زیادی تولید می شود و از آن ها می توانیم برای لوله های آب و انتقال نفت و گاز استفاده کنیم. طول هایی که برای آن ها در نظر می‌گیرند بین ۶ تا ۱۲ متر است و در سایز ۱۶ اینچ به بالا تولید می شوند.

مزیت های لوله اسپیرال 12

 مزیت هایی که لوله اسپیرال دارد شامل موارد زیر است:

 • شما می توانید لوله های اسپیرال را در سایز های مختلف و به صورت دلخواه بسازید.
 • قطر لوله ها بسیار زیاد است.
 • قابلیت شکل پذیری بالایی دارند.
 • افت فشار در یک لوله اسپیرال کمتر است.
 • نشت هوا درون آن ها کمتر است.
 • استحکام و قدرت بالایی دارند.
 • و راندمان انرژی آن ها بیشتر است.
 • در برابر شکستگی و ترک خوردگی نیز مقاومت بالایی از خود نشان دادند.
 • هزینه نصب شان کمتر
 • هزینه تولیدشان کمتر
 • و زمان تولید شان نیز کمتر خواهد بود.

قیمت لوله اسپیرال 12

لوله اسپیرال 12 در طول و قطر مختلف تولید و عرضه می شود. قیمت گذاری لوله اسپیرال 12 بر مبنای ضخامت ورق، طول و ابعاد لوله، جنس ورق بکار رفته و همچنین کیفیت ساخت لوله اسپیرال 12 انجام می شود. لوله اسپیرال 12 به طور عمده در محدوده ضخامت 8 تا 15 و قطر 400 تا 2500 میلیمتر از جنس ورق فولاد کربنی ساخته می شوند، اصلی ترین دلایل محبوبیت لوله اسپیرال سهولت در فرآیند تولید این لوله می باشد. بدین صورت که با توجه به اینکه لوله اسپیرال از ورق کویل فولادی تولید می گردند، می توانند در هنگام تولید از یک ورق کویل عرض ۱متر و نیم به راحتی بیش از ۳۰ سایز لوله اسپیرال را تولید نمود. در فرآیند تولید لوله اسپیرال با توجه به شکل مارپیچ این لوله ها این لوله ها می توانند با گیج بندی دستگاه اسپیرال زن در کارخانجات تولید لوله اسپیرال به راحتی به سایز گوناگون لوله تبدیل گردد، این در حالی است که این فرآیند برای لوله اسپیرال امکان پذیر نمی باشد.

از دیگر دلایل محبوبیت این لوله ها، تامین این لوله ها می باشد. برای مثال شما اگر لوله اسپیرال سایز بالا و ضخامت خاص نیاز داشته باشید، برای بدست آوردن لوله درزمستقیم، نیاز به ثبت سفارش از کارخانه های تولید ورق و در نهایت ثبت سفارش در کارخانجات تولید لوله و تا رسیدن به محصول نهایی پروسه ای بین ۴ تا ۶ ماه را می بایست سپیری نماید. این در حالی است که برای تولید لوله های اسپیرال کافی است که دهنده ی خروجی دستگاه تولید لوله اسپیرال را تنگ تر کرده یا گشادتر کرده تا به سایز مورد نظر برسیم. سپس ورق با زاویه ی خاص همان سایز اینچ وارد دستگاه شده و لوله به راحتی استحصال می گردد. شما می توانید به منظور اطلاع از قیمت روز لوله اسپیرال 12  به سایت مراجعه کنید و یا جهت خرید لوله اسپیرال با کارشناسان واحد لوله اسپیرال با شرکت در تماس باشید.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .