تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن ورق

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع ورق را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن ورق روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت ورق گالوانیزه فولاد

تاریخ به روز رسانی :1403/04/029:50
کدنامقیمتضخامتحالتعرضکارخانهمحل بارگیری
1ورق گالوانیزه 1 فولادتماس1رول1فولاد مبارکهبنگاه اصفهان
2ورق گالوانیزه 1 فولادتماس1رول1.25فولاد مبارکهبنگاه اصفهان
3ورق گالوانیزه 40 فولادتماس40رول1.25فولاد مبارکهبنگاه اصفهان
4ورق گالوانیزه 40 فولادتماس40رول1فولاد مبارکهبنگاه اصفهان
5ورق گالوانیزه 45 فولادتماس45رول1فولاد مبارکهبنگاه اصفهان
6ورق گالوانیزه 45 فولادتماس45رول1.25فولاد مبارکهبنگاه اصفهان
7ورق گالوانیزه 50 فولاد52,00050رول1.25فولاد مبارکهبنگاه اصفهان
8ورق گالوانیزه 50 فولادتماس50رول1فولاد مبارکهبنگاه اصفهان


ورق گالوانیزه فولاد چیست و چگونه ساخته می شود؟

ورق گالوانیزه فولاد یک محصول فولادی نورد مسطح کربنی است که روی سطح آن با پوشش روی پوشانده شده است. این پوشش باعث افزایش مقاومت کویل فولادی، سیم پیچ شکاف یا ورق در برابر خوردگی می شود. رایج ترین روش گالوانیزه کردن فولاد، فرآیند گالوانیزه گرم است. در فرآیند گالوانیزه گرم، سیم پیچ فولادی کربنی پایه در یک حمام اسید غوطه ور می شود تا رسوب فولاد را از بین ببرد. هنگامی که فولاد تمیز و مقیاس آن برداشته شد، به طور مداوم در حمام روی مذاب غوطه ور می شود و یک پیوند متالورژیکی و پوشش محافظ با وزن پوشش کنترل شده تشکیل می دهد. 

وزن پوشش بلافاصله مقاومت خورنده فولاد را افزایش می دهد. حمام روی در طول فرآیند گالوانیزه گرم حاوی مقادیر کمی از عناصر مانند آلومینیوم است. وجود این مقادیر اندک چسبندگی پوشش را بهینه می کند و چکش خواری ورق فولادی گالوانیزه، کلاف فولادی گالوانیزه و کلاف شکاف فولادی گالوانیزه را بهبود می بخشد و به مواد اجازه می دهد تا به صد ها محصولی که ما هر روز استفاده می کنیم تبدیل شود. 

Spangle در ورق گالوانیزه فولاد چیست؟

در نسل‌ های قبلی فولاد سازی، ورق فولادی گالوانیزه حاوی الگو های کریستالی بزرگ و گل دار روی روی سطح فولاد به نام "spangle" بود. Spangle  شبیه دانه های برف شش ضلعی بزرگ است. اگر چه ورق گالوانیزه فولاد امروزی هنوز حاوی اسپنگل است، کارخانه‌ های فولادی مدرن ورق گالوانیزه فولاد با اسپنگل تولید می‌ کنند که عملاً با چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیست.

 این مسئله به عنوان ورق گالوانیزه فولاد حداقل اسپنگل و ورق گالوانیزه فولاد صفر اسپنگل شناخته می شود. یک تصور نادرست رایج اما در حال ناپدید شدن در مورد ورق گالوانیزه فولاد اسپنگل بزرگ این است که مقاومت در برابر خوردگی بهتری نسبت به حداقل اسپنگل یا صفر اسپنگل دارد. این مسئله اصلی نیست. سطح صاف‌ تر ورق گالوانیزه فولاد با حداقل اسپنگل و سطح صاف‌ تر و اسپنگل کوچک‌ تر، پوشش مقاومت در برابر خوردگی بهتری را تشکیل می‌ دهند.

وزن ورق گالوانیزه فولاد

وزن پوشش روی ذکر شده ورق گالوانیزه فولاد توسط کارخانه های فولاد در طول چرخه تولید کنترل می شود و بسته به نیاز مشتری و استفاده نهایی محصول متفاوت است. این وزن پوشش مستقیماً با طول عمر مورد انتظار فولاد متناسب است. وزن پوشش روی بر حسب اونس بر فوت مربع اندازه گیری می شود و از ورق گالوانیزه فولاد G90 تا G60، G40 و G30 متغیر است. ورق گالوانیزه فولاد G90 عمر طولانی تری نسبت به ورق گالوانیزه فولاد G60، G40 و G30 دارد، زیرا ورق گالوانیزه فولاد G90 دارای وزن پوشش سنگین تری از روی است که روی آن در 0.90 اونس/ft^2 اعمال می شود.

ورق گالوانیزه فولاد در استفاده روزمره

از مزایای استفاده از ورق گالوانیزه فولاد می توان به هزینه نسبتا پایین آن در مقایسه با محصولاتی مانند فولاد ضد زنگ، طول عمر طولانی، نگه داری کم و قابلیت تولید سریع آن اشاره کرد. به عنوان یک نتیجه، ورق گالوانیزه فولاد در هزاران محصول اطراف ما که هر روز می بینیم و استفاده می کنیم استفاده می شود.

 ورق گالوانیزه فولاد داغ در صنایعی مانند تهویه مطبوع، ساخت و ساز، سقف سازی، لوازم خانگی، کانتینر، زباله و تجارت خودرو استفاده می شود. به عنوان مثال، در تجارت تهویه مطبوع، ورق فولادی گالوانیزه، کویل و سیم پیچ شکاف (مانند 5.394 اینچ عرض) برای تولید کانال و کانال مارپیچ استفاده می شود. ورق گالوانیزه فولاد می تواند از قبل رنگ شده، بعدا رنگ شده یا بدون رنگ باشد. جهت اطلاع داشتن از به روز قیمت ورق گالوانیزه فولاد با کارشناسان ما در آهن آنیل تماس بگیرید.

 

 


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .