تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن ورق

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع ورق را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن ورق روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت ورق گالوانیزه سمنان

تاریخ به روز رسانی :1403/04/029:47
کدنامقیمتضخامتحالتعرضکارخانهمحل بارگیری
1ورق گالوانیزه 0.3 سمنانتماس0.3رول1سمنانکارخانه
2ورق گالوانیزه 0.3 سمنانتماس0.3رول1.25سمنانکارخانه
3ورق گالوانیزه 0.4 سمنانتماس0.4رول1سمنانکارخانه
4ورق گالوانیزه 0.4 سمنانتماس0.4رول1.25سمنانکارخانه
5ورق گالوانیزه 0.5 سمنان51,6000.5رول1سمنانکارخانه
6ورق گالوانیزه 0.5 سمنان51,6000.5رول1.25سمنانکارخانه
7ورق گالوانیزه 0.6 سمنان48,8000.6رول1سمنانکارخانه
8ورق گالوانیزه 0.6 سمنان48,8000.6رول1.25سمنانکارخانه
9ورق گالوانیزه 0.35 سمنانتماس0.35رول1سمنانکارخانه


ورق گالوانیزه سمنان که برای مصارف بیرونی ایده آل است، برای محافظت از زنگ زدگی با اکسید روی پوشانده شده است. اکسید روی نوعی پوشش محافظ جهت جلوگیری از زنگ زدگی به وجود می آورد. ترکیب پوشش اکسید روی نسبت به فولاد غیر گالوانیزه زمان بیشتری برای خوردگی دارد. به عنوان یک فرآیند مقرون به صرفه، ورق گالوانیزه سمنان یک گزینه مواد بدون نیاز به تعمیر و نگهداری را ارائه می دهد که در طیف گسترده ای از صنایع استفاده می شود.

ورق گالوانیزه سمنان چگونه کار می کند؟

به طور معمول، سازندگان فولاد را به درون مذاب فرو می ‌برند، که مانند هر آلیاژ دیگری به فولاد می ‌چسبد. این  مسئله سبب آن می شود که روی به عنوان چیزی بیش از یک پوشش محافظ عمل کند چرا که بخشی از ترکیب شیمیایی فولاد خواهد شد. داخل ممکن است فولاد و بیرون ممکن است روی باشد، اما در این بین مخلوط های گرادیان فولاد و روی هستند که خواص هر دو فلز را با هم ترکیب می کنند.  گالوانیزه گرم رایج ترین شکل گالوانیزه است. شما همچنین می توانید روی را روی فولاد اسپری کنید، اما این روش لایه ضعیف تری از روی ایجاد می کند.

اسپنگل در ورق گالوانیزه سمنان

به عنوان یک پوشش زیبایی شناختی، اسپنگل در ورق گالوانیزه سمنان ظاهری به شکل گل یا دانه برف ارائه می دهد. ظاهر کریستالی توسط یک فرآیند گالوانیزه گرم شکل می گیرد که در آن ورق فولادی به روی مذاب فرو می رود. سپس ورق فلزی در سطوحی خنک می شود که روی مایع خود را در ظاهر اسپنگل قرار می دهد. عناصر آلیاژی متفاوت، اندازه و ظاهر اسپنگل را تشکیل می دهند. فرآیند انجماد spangle شامل انجماد اتم‌ های روی به دانه است و در نتیجه پوشش کریستالی را تشکیل می ‌دهد.

عناصر آلیاژی رایجی که باعث به وجود آمدن اسپنگل می شوند عبارتند از:

  • آلومینیوم
  •  سرب
  •  قلع
  •  مس

مزایای ورق گالوانیزه سمنان

1. مقاومت در برابر زنگ : آهن موجود در فولاد به طور باورنکردنی مستعد زنگ زدگی است، اما روی به عنوان یک بافر محافظ بین رطوبت، اکسیژن و فولاد عمل می کند.

2. بازرسی آسان : تشخیص این که یک پوشش گالوانیزه چقدر قوی است، فقط با نگاه کردن به آن بسیار ساده است. یک تست سریع می تواند به شما بگوید ضخامت روی چقدر است.

3. آند قربانی : این تضمین می کند که هر فولاد آسیب دیده توسط پوشش روی اطراف محافظت می شود. اهمیتی ندارد که قسمت فولادی به طور کامل در معرض دید باشد. روی همچنان ابتدا خورده می شود.

4. عمر طولانی تر : با گالوانیزه کردن، انتظار می رود که یک قطعه فولاد صنعتی در محیط های متوسط بیش از 50 سال دوام بیاورد و با قرار گرفتن در معرض شدید آب بیش از 20 سال دوام بیاورد. (بدون نیاز به نگهداری)

معایب ورق گالوانیزه سمنان

1. غوطه ور کردن برخی اقلام غیر عملی است : برخی از قطعات فولادی آن قدر ریز یا بزرگ هستند که نمی توان آنها را گرم کرد و گالوانیزه کردن آن ها با روش های دیگر منطقی نیست.

2. روی می تواند مزاج باشد : مهم است که زمان کافی را صرف کنید تا ورق گالوانیزه سمنان خنک شود و در آن ته نشین شود تا روی کنده نشود. اگر روی به فولاد متصل نشود، گالوانیزه کردن تقریباً به آن اندازه مؤثر نیست. ضخامت پوشش مناسب باید اعمال شود.

آیا ورق گالوانیزه سمنان زنگ می زند؟

در حالی که ورق گالوانیزه سمنان یک مانع محافظ اکسید روی ایجاد می کند، در نهایت حتی ورق گالوانیزه سمنان نیز زنگ می زند. این سوال باقی می ماند که ورق گالوانیزه سمنان با چه سرعتی زنگ می زند و چگونه تا 50 سال یا بیشتر دوام می آورد. برخی از عوامل افزایش خوردگی عبارتند از:

  • یک. مسائل محیطی: در فضای باز بودن مانند آب شور یا رطوبت.
  • دو. ملاحظات جوی مانند گاز طبیعی یا باران اسیدی.
  • سه. نوسانات دما.
  • چهار. آلودگی هوا.

اجزای فولادی گالوانیزه مانند مهره ها یا بست ها می توانند در برابر آب مقاومت کنند، اما قرار گرفتن آن ها در معرض آب شور یا غوطه ور شدن در زیر آب باعث تسریع تخریب پوشش گالوانیزه می شود.

جهت مشاهده روز قیمت ورق گالوانیزه سمنان به سایت آهن آنیل مراجعه یا با کارشناسان  ما در این مجموعه در تماس باشید.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .