تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن نبشی و ناودانی

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع نبشی و ناودانی را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن نبشی و ناودانی روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت نبشی ماهان

تاریخ به روز رسانی :1403/04/029:04
کدشرحقیمتسایزضخامتطول شاخهوزن هر شاخه(kg)واحدمحل بارگیری


تاریخچه شرکت صنعت ماهان

شرکت پروفیل صنعت ماهان تامین کننده انواع نبشی بال مساوی سبک از سایز L80*80*8 و L100*100*10 می باشد . نبشی شرکت پروفیل صنعت ماهان با حداقل تلرانس تولید می شوند و خواص مکانیکی انها بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی مختلفی مانند استاندارد ملی شماره ISIRI 13968-1 و استاندارد اروپایی DIN EN 10056-2 و استاندارد روسی GOST 8510 است در صنعت این نوع نبشی باعنوان Hot Equal Angle Steel و در بازار با عنوان نبشی های گرم نورد دیده بال مساوی شناخته می شود از مصارف این نوع نبشی می توان به صنایع سازه های فلزی و فضایی ، ساخت ستون و خرپا ، ساخت سازه های آسانسور ، ساخت فونداسیون های ساختمانی و صنعتی و اتصالات پل ها وستون ها نام برد .

به علت نوسانات در بازار آهن در صورت اقدام به خرید ، گرفتن تأیید قیمت روز نبشی شرکت پروفیل صنعت ماهان الزامی می‌باشد. قیمت نبشی شرکت پروفیل صنعت ماهان در لیست بصورت کیلویی ارایه می گردد . در بازار نبشی شرکت پروفیل صنعت ماهان با نامهای نبشی شرکت ماهان ، نبشی تهران ، نبشی پروفیل صنعت ماهان و نبشی فولاد ماهان شناخته می شود .

نبشی ماهان چیست؟

قبل از آشنایی با انواع نبشی ماهان ذوب بهتر است ابتدا با مفهوم نبشی و ساختار آن آشنا شوید. همان‌طور که اشاره شد نبشی‌ها از رایج‌ترین و پرکاربردترین مصالح مورد استفاده در انواع سازه‌های فلزی و ساختمانی هستند. این محصولات بنا بر ضخامت و نوع آن‌ها، در قسمت‌های مختلف سازه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انوع نبشی ماهان ذوب

نبشی‌ها دارای ۲ مقطع عمود بر هم با زاویه‌ی ۹۰ درجه هستند. از تفاوت‌های آن‌ها می‌توان به طول بال‌های مقطعی نبشی اشاره نمود. در مواردی بال‌ها با یکدیگر برابر و در موارد دیگر نامساوی هستند. بر این اساس می‌توانیم دو نوع نبشی داشته باشیم:

 • نبشی بال مساوی:نبشی‌های بال مساوی همان‌طور که از نام آن‌ها پیداست دارای ۲ بال مساوی با زاویه‌ای ۹۰ درجه هستند.
 • نبشی بال نامساوی:در نبشی های بال نامساوی یکی از بال‌های آن طول بیشتری به نسبت دیگری دارد. زاویه بین این ۲ بال نیز در حالت نامساوی به‌صورت ۹۰ درجه است و در مواردی که امکان استفاده از نبشی بال مساوی وجود ندارد از این دسته استفاده می‌شود.

نبشی ماهان نیز دارای انواع نبشی‌های بال مساوی در ۳ سایز نبشی 4*50*50 ماهان ذوب، نبشی 8*80*80 ماهان ذوب و نبشی 10*100*100 ماهان ذوب است. که از ۳ ضخامت مختلف ۵، ۸ و ۱۰ میلی‌متری برخوردار هستند و شما می‌توانید برای مصارف مختلف از آن‌ها استفاده نمایید. لازم به ذکر است که از نبشی‌ها به ۲ صورت منفرد و یا مرکب در سازه‌های ساختمانی و صنعتی استفاده می‌شود.

کاربردهای نبشی ماهان

نبشی ماهان ذوب، یک محصول فولادی بسیار پرکاربرد است. این محصول علاوه‌ بر کاربرد در قسمت‌های اصلی، جهت مقاوم‌سازی قسمت‌های فرعی ساختمان، مانند دیوارهای داخلی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربردهای نبشی ماهان ذوب می‌تواند استفاده برای تقویت و افزایش استحکام سازه‌ها باشد. همچنین از این محصول به‌عنوان یک تکیه‌گاه در قسمت‌های خاصی از سازه‌ها بهره برده می‌شود.

در برخی اوقات از نبشی به‌عنوان مهارکننده و نگهدارنده در ستون‌های اصلی نیز استفاده می‌کنند. از دیگر کاربردهای رایج نبشی ماهان ذوب در سازه‌های فولادی، ایجاد پشت‌بند در فاصله بین ستون‌ها است. این کار در مقاومت سازه در برابر زلزله نیز تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

نبشی‌های شرکت ماهان

نبشی‌ها نیز از جمله مهم‌ترین، اصلی‌ترین و پراستفاده‌ترین تولیدات دیگر شرکت پروفیل صنعت ماهان هستند که با شکل L لاتین در بازار به فروش می‌رسند. از جمله کلیدی‌ترین و مهم‌ترین استفاده از این فلزات می‌توان به موارد اتصالات برای ستون‌ها، ساخت انواع چارچوب درب‌های بزرگ فلزی و قالب‌های غول‌پیکر اشاره کرد. به دلیل ظاهری چنین نام‌گذاری انتخاب شد و در دودسته کلی بال مساوی و نامساوی قرار می‌گیرد. ضمن این که دلیل اصلی این نام‌گذاری میزان طول یا ضخامت بال‌ها می‌باشد.

ویژگی های نبشی صنعت ماهان

نبشی‌های تولید شده در کشور ما معمولاً ضخامتشان بین 3 تا 20 میلیمتر است. درحالی‌که استاندارد اشتغال رقم 3 تا 35 می‌باشد. باتوجه‌به استفاده از روش نورد گرم، فابریک نامیده شده می‌شوند. در این روش نخست شمش‌ها به درون کوره‌ها توسط دست‌های مکانیکی هدایت می‌شوند. پس از آن از قفسه‌های مختص به نورد عبور داده می‌شوند. در نهایت پس از عبور از این بخش به محصول نهایی تبدیل می‌گردند. درواقع نورد گرم سبب می‌شود مقاومت بسیار بالایی داشته باشند.

میزان تولیدات و ظرفیت سالیانه

مسئله مهم دیگر میزان تولیداتی است که این کارخانه در بخش مقاطع فولادی به خود اختصاص داده است. از جمله آن‌ها می‌توان به مقاطع فولادی به سبک ساده و کربنی با کم آلیاژ و شکل H اشاره کرد. میزان آن 50 هزار تن در سال است. در مقابل مقاطع ساده کربنی کم آلیاژی به شکل U قرار می‌گیرد که همان ناودانی است. 29 هزار تن از ظرفیت این کارخانه در بخش تولیدات داخل کشور را به خود تخصیص می‌گیرد. در مقابل نبشی‌های L شکل نیز دقیقاً با همین میزان و چنین ظرفیتی در کارخانه پروفیل صنعت ماهان به بخش بهره‌برداری و عرضه نهایی ارسال می‌شوند. 108 هزار تن در نهایت رقم اصلی است که این شرکت برای تولیدات خود در نظر گرفته است. به دلیل حجم خالص تولید، در بازار به‌عنوان یک شرکت مهم از پروفیل صنعت ماهان یاد می‌شود. البته این شرکت در طول چند سال اخیر تغییرات زیادی را در بخش هیئت‌مدیره اعمال کرده است. در حال حاضر نیز جز معتبرترین و مهم‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید انواع فلزات به روش‌های نورد می‌باشد. در طول چند سال اخیر سوءاستفاده‌های زیادی از این شرکت با نام‌های متفرقه شد. به همین مضمون، آن‌ها روش‌هایی را برای شناسایی فلزات و تولیدات خود در اختیار شما قرار می‌دهند و لازم به ذکر است. شما باید در هنگام خرید این فلزات از فروشنده گواهی‌نامه و همین‌طور شناسنامه اصالت را نیز حتماً دریافت کنید.

از دیگر استفاده‌ها و کاربردهای نبشی ماهان ذوب عبارت‌اند از:

 • بهره بردن برای ساخت سازه‌های خرپا
 • استفاده برای بادبندها و اسکلت‌های فلزی
 • کاربرد در پل‌سازی
 • استفاده در سدسازی
 • افزایش استحکام فونداسیون ساختمان
 • وصل نمودن ستون‌های اصلی با یکدیگر
 • استفاده در ساخت دکل‌های انتقال نیرو
 • ساخت تجهیزات و ماشین‌آلات و… 

  مراحل ساخت نبشی ماهان

  مراحل ساخت نبشی ماهان، این محصول را به ۲ دسته مجزا نیز تقسیم‌بندی می‌کند. به‌طورکلی مراحل ساخت نبشی، شامل فرآیندی برای تبدیل فولادهای خام به مقاطعی L شکل است. اما مراحل تولید و محصول نهایی می‌تواند کاملاً با هم متفاوت باشند.

  مواد اولیه استفاده‌شده برای ساخت نبشی به‌طور معمول از انواع مختلف فولاد هستند اما از جمله باکیفیت‌ترین و استانداردترین نبشی‌ها از فولاد ST37 ساخته می‌شوند.

  فرآیند تولید نبشی‌ها به ۲ روش مختلف پرسی و فابریک انجام می‌گیرد که در ادامه شرح داده شده‌ است.

  ۱. تولید نبشی ماهان به روش پرسی

  نبشی‌های تولید شده با این روش، از جمله پرکاربردترین نبشی‌های مورد استفاده هستند. این روش، با استفاده از ورق‌های فولادی به‌عنوان مواد اولیه خط تولید آغاز می‌گردد. ورق‌های فولادی به‌صورت نوارهای باریک‌تر برش می‌خورند و پس‌از آن نوارهای برش داده‌شده فولادی طی فرآیندهای مختلف تولیدی که روی ورق‌ها اعمال می‌شود وارد مراحل بعدی یعنی حالت پذیری می‌گردند.

  در این مرحله ورق‌های برش داده‌شده از میان غلطک‌هایی به شکل هلالی یا همان L شکل عبور می‌کنند. پس‌ از آن ورق‌های صاف درنهایت به شکل ۲ ضلع عمود بر هم ایجاد می‌شوند و با استفاده از دستگاه‌های برش، در اندازه‌های مختلف ۶ یا ۱۲ متری برش می‌خورند.

   ۲. تولید نبشی ماهان به روش فابریک

  در روش نبشی فابریک نبشی‌های تولید شده در نهایت از ظرافت و دقت بالاتری برخوردارند. اما در مقابل هزینه بیشتری دربرخواهند داشت. برای تولید این نوع نبشی با استفاده از مواد اولیه فولادی آن‌ها را حرارت داده و با استفاده از روش نورد گرم که فولاد دارای استحکام بیشتری نیز خواهد شد از بین غلطک های سنگین عبور خواهند کرد.

  پس‌از آن ورق‌ها از بین قالب‌های مخصوص L شکل با زاویه ۹۰ درجه عبور داده می‌شوند و به شکل یک نبشی L دقیق با زاویه‌ای ۹۰ درجه درنهایت درخواهند آمد. در تولید این نوع نبشی نیز از استاندارد  GOST 8510 استفاده می‌شود و دارای گوشه‌های تیز و منظم‌تری است. این نبشی دارای دقت بیشتری است به‌همین دلیل در صنایع مختلف بسیار بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  کارخانه نبشی ماهان

  از مصارف نبشی‌های تولیدی در شرکت ماهان فولاد سپاهان می‌توان به ساخت ستون و خرپا، ساخت سازه‌های آسانسور، ساخت فونداسیون‌های ساختمانی و صنعتی و اتصالات پل‌ها و ستون‌ها اشاره نمود. به دلیل نوسانات قیمت نبشی ماهان می‌توانید پیش از خرید به صورت روزانه قیمت این محصول را استعلام نموده و یا جهت اطمینان از قیمت نهایی با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید. نبشی ماهان یکی از پراستفاده‌ترین نبشی‌های موجود در بازار است. برای اطلاع از شرایط ویژه خرید و بهره‌مندی از تخفیفات با آهن آنیل تماس بگیرید.

  وزن نبشی ماهان

  وزن نبشی ماهان در ابعاد و سایزهای مختلف متفاوت بوده و لازم است پیش از خرید نسبت به آن اطلاع کافی داشته باشید. وزن این محصول را می‌توانید در جدول زیر به همراه سایر مشخصات نبشی ماهان مشاهده‌کنید. با افزایش وزن، شاهد افزایش قیمت نبشی ماهان در هر کیلوگرم خواهیم بود به همین‌دلیل توصیه می‌شود پیش از نهایی شدن سفارش وزن محصول را بررسی کنید.

  قیمت نبشی ماهان

  قیمت نبشی ماهان با توجه به کیفیت بالای محصولات صنعت ماهان قابل توجیه می باشد. نبشی هایی که در شرکت پروفیل صنعت ماهان تولید می شوند معمولا دارای ضخامت 3 تا 20 میلی متر هستند. طول استاندارد نبشی در محدوده 6 تا 12 میلی متر است. در کارخانه پروفیل صنعت ماهان، نبشی ها با ضخامت 3 تا 8 میلی متر تولید می شوند. نبشی هایی که با روش نورد گرم تولید می شود، فابریک نامیده می شود. در این روش ابتدا شمش ها به درون کوره حرارتی فرستاده می شوند و پس از آن از بین قفسه های نورد عبور داده می شود و پس از عبور از سایر قفسه ها به محصول نهایی تبدیل می شود. شما می توانید قیمت ناودانی پروفیل صنعت ماهان ، وزن ناودانی پروفیل صنعت ماهان ، قیمت نبشی پروفیل صنعت ماهان ، وزن نبشی پروفیل صنعت ماهان را در سایت آهن آنیل جستجو نمایید و یا نسبت به سفارش محصولات مورد نظر خود با ما در تماس باشید .

  چگونگی اجرای نبشی کشی در نمای ساختمان

  نحوه اجرای شاسی کشی در نمای ساختمان، به نوع مصالح مورد استفاده در نازک‌کاری و طراحی نمای ساختمان بستگی دارد، اما به‌صورت کلی نبشی کشی نما، شالوده و بنیان طراحی نما بوده و فرورفتگی یا برجستگی‌های موردنظر را ایجاد می‌کند. درساخت نماهای سنگی و سیمانی، باید ابتدا نبشی‌های عمودی و افقی به تیر و ستون‌ها جوش دهید و پس از اجرای زیرسازی با میلگرد، اطراف کلاف نبشی را با کمک رابیتس و سیم گالوانیزه، ببندید.

در ساخت سازه‌های بتنی و فلزی باید به این نکته توجه کرد که نبشی کشی دیوارهای پیرامونی با بیرونی، الزامی است؛ اما شاسی کشی تیغه‌های داخلی به طول و ارتفاع تیغه بستگی دارد. همچنین به‌صورت کلی تیغه‌ها بایستی داخل نبشی‌کشی‌های اصلی که با ضدزنگ و توری مرغی محافظت شده‌اند، مهار شوند.

نبشی کشی ساختمان بتنی چگونه انجام می‌شود؟

نبشی کشی ساختمان بتنی معمولاً به دو روش انجام می‌شود. در روش اول نبشی کشی پیش از بتن‌ریزی انجام می‌شود. در این روش ابتدا نبشی‌ها، صفحه‌ستون‌ها و  ... به میلگردها و نبشی کشی ستون بتنی متصل می‌شوند و پس از بتن‌ریزی انجام می‌شود.

در روش دوم، نبشی کشی ساختمان بتنی پس از بتن‌ریزی انجام می‌شود. در این روش از تفنگ‌های مخصوصی برای متصل کردن نبشی‌ها به نبشی کشی ستون بتنی استفاده می‌کنند.

سایز نبشی کشی ساختمان چیست؟

برای نبشی کشی ساختمان از نبشی‌های بال مساوی سایز 50*50 تا 150*150 میلی‌متر استفاده می‌کنند که به جدول وزنی این نبشی‌ها، اصطلاحاً جدول سایز نبشی کشی ساختمان می‌گویند. انتخاب سایز مناسب نبشی از این جدول به اصول نبشی کشی ساختمان بستگی دارد. به عنوان مثال سایز نبشی مناسب برای اتصال به ستون با نبشی مناسب برای اتصال به فونداسیون، متفاوت است.

اصول نبشی کشی ساختمان چیست؟

اصول نبشی کشی ساختمان همان الزاماتی هستند که بایستی بر اساس استانداردهای 2800 (آیین‌نامه مقاوم‌سازی ساختمان‌ها در برابر زلزله) و مقررات ملی ساختمان، آن‌ها را در اجرای وال پست یا نبشی کشی، رعایت کنید. مهم‌ترین ضوابط نبشی کشی ساختمان بر اساس این آیین‌نامه‌ها، به شرح زیر است:

 • در تمامی بازشوها باید از وال پست استفاده شود.
 • دیوارهای داخلی یا تیغه‌هایی که ارتفاع آن‌ها بیشتر از 1.8 متر است باید از نظر جانبی به سازه مهار شوند.
 • حداکثر طول مجاز هر دیوار غیر سازه‌ای موجود بین دو کلاف قائم، نباید از 6 متر یا 40 برابر ضخامت تجاوز کند.
 • حداکثر ارتفاع دیوارهای غیرسازه‌ای نباید بیشتر از 5.3 متر باشد و در صورت تجاوز از این ارتفاع، باید برای مهار آن از وال پست استفاده کرد.
 • لبه‌های قائم تیغه‌ها باید به یک دیوار عمود، یک تیغه دیگر یا وال پست متصل شوند.
 • لبه‌های افقی تیغه‌ها یا دیوارهای غیر سازه‌ای که در تمام ارتفاع ادامه ندارد باید به‌وسیله کلاف فولادی؛ ناودانی سایز 6 یا بتن مسلحی که مقطعی معادل دارد، به دیوارهای اصلی متصل شوند.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .