تمامی قیمت ها ، بدون احتساب 9% ارزش افزوده می باشد.

جدول وزن ورق

تمامی مشخصات و جداول مربوطه به انواع ورق را در این لینک می توانید مشاهده کنید . 

برای مشاهده جدول جامع وزن ورق روی دکمه زیر کلیک کنید .

قیمت ورق رنگی فولاد مبارکه اصفهان

تاریخ به روز رسانی :1403/03/249:32
کدشرحقیمتضخامتسایزاستانداردواحدحالتمحل بارگیری
1ورق رنگی قرمز 0.5 رول 1250 مبارکه55,5000.512503000کیلوگرمرولانبار اصفهان
2ورق رنگی سفید 0.5 رول 1250 مبارکه55,5000.512509016کیلوگرمرولانبار اصفهان
3ورق رنگی نارنجی 0.5 رول 1250 مبارکه55,5000.512502004کیلوگرمرولانبار اصفهان
4ورق رنگی پرتقالی 0.5 رول 1250 مبارکهتماس0.512501028کیلوگرمرولانبار اصفهان
5ورق رنگی قهوه ای 0.5 رول 1250 مبارکه55,5000.512508004کیلوگرمرولانبار اصفهان


کارخانه فولاد مبارکه اصفهان به عنوان یکی از معتبرترین تولید کنندگان محصولات ذوبی در ایران شناخته گردیده و به همین جهت محصولات آن مورد استقبال بسیاری از مصرف کنندگان ، تولیدکنندگان تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی و صنایع خانگی و غیره قرارگرفته است. از محصولات پرطرفدار این کارخانه ، ورق رنگی آن است که توسط عملیات رنگ کاری بر روی ورق های گالوانیزه تبدیل به ورق رنگی در ضخامت ها و رنگ های متنوع می گردد .

نحوه تولید ورق رنگی فولاد مبارکه اصفهان

به دنبال تولید ورق گالوانیزه که یکی از مهمترین محصولات کارخانه فولاد مبارکه است ، کلاف ورق گالوانیزه درخط تولید ورق رنگی قرارمی گیرد. در اولین مرحله و پس از اتصال لبه کلاف ورق گالوانیزه به لبه کلاف قبلی ازطریق عملیات جوشکاری اتوماتیک، هر دوطرف ورق توسط محلول های شیمیایی شسته شده و پولیش می شود تا ذرات گرد و خاک، چربی و روغن از آن جدا شود.

پس از خشک کردن بوسیله دمیدن هوای گرم ، دو طرف ورق ها بوسیله موادشیمیایی اسپری گردیده تا از پوسته شدن جلوگیری شود. این کارها اولین مرحله به منظور مقاوم سازی ورق  رنگی فولاد مبارکه است.

نحوه رنگ کردن ورق رنگی فولاد مبارکه اصفهان

در اولین مرحله یک لایه پلایمری به عنوان رنگ آستر بر روی ورق ها قرارمی گیرد. معمولاً جنس این رنگ های پلایمری از نوعی پلی استر است. در مرحله بعد ذرات یا گردهای رنگی بر روی سطح ورق پاشیده شده و وارد کوره های پخت می گردند.

در آنجا با درجه و تایم استاندارد رنگ های آستر پخته شده و با تکمیل مراحل الکترواستیلی و با استفاده از بار مثبت ذرات و بار منفی زمینی که روی آن قرارگرفته اند رنگ دانه ها داخل بافت ورق گالوانیزه می شوند و علاوه بر قطور شدن ضخامت ورق، مقاومتی درحدود سه برابر سایر رنگ ها ایجاد می گردد.

بعد از پخت و ثبات رنگ آستر و سرد شدن ، توسط غلطک هائی رنگ اصلی روی آنها کشیده میشود و مجدداً داخل کوره می شوند. پس از این مرحله درحدود 20 تا 25 میکرون به ضخامت ورق اضافه می گردد. لایه سطح ورق در این مرحله درحدود 7 تا 15 میکرون است. به علت استفاده از رنگ های با کیفیت و عملیات مهندسی ورق رنگی فولاد مبارکه از شفافیت و کارایی بالایی برخوردار است.

کاربرد ورق رنگی فولاد مبارکه اصفهان

ورق های رنگی فولاد مبارکه به جهت مزایایی که دارا می باشند در صنایع گوناگون کاربردهای فراوانی دارند. از نمونه کاربردهای وسیع این ورق ها به چند مورد اشاره می شود :

  • صنعت ساختمان سازی در بخش هایی مانند سقف های کاذب ، نماهای بیرونی و نماهای دکوراسین داخلی.
  • سقف و بدنه انبارها و کارگاه های صنعت.
  • ساخت کابینت ، بدنه داخلی و بیرونی کانکس و کانتینرها و ماشین آلات صنعتی.
  • لوازم خانگی مانند یخچال ها ، لباسشویی ، اجاق گاز و امثال آنها.

تنوع رنگی ورق های رنگی فولاد مبارکه اصفهان

رنگ های مورد استفاده در ورق های رنگی فولاد مبارکه با استانداردهای جهانی موسوم به رال رنگ ، است. برخی از مشخصات تنوع رنگ های فولاد مبارکه در زیر آورده می شود:

  • ورق قرمز : با کد شناسائی 3000 که جزو پرفروش ترین ورق های رنگی است.
  • ورق سفید : رنگ سفید یخچالی با کد شناسائی 9016 که بیشتر در وسایل و تجهیزات خانگی مورد استفاده است.
  • ورق آبی : با کد شناسائی 5015 که در صنایع ساختمان سازی و مخصوصاً در نقاط سرد و مرطوب قابل استفاده است.
  • ورق نارنجی : با کد شناسائی 2004 به علت رنگ به اصطلاح گرم آن در بسیاری از موارد مانند انبارها ، گلخانه ها ، کارگاه ها و امثال آنها مورد استفاده است.

قیمت و نحوه خرید ورق رنگی فولاد مبارکه

مراجعه به سایت کارخانه و یا تماس با بخش فروش کارخانه با استفاده از کارشناسان فروش جهت ارائه آخرین قیمت ورق رنگی فولاد مبارکه اصفهان و شرایط تحویل از در کارخانه ، استعلام از سایت های نمایندگی ها و فروشندگان معتبر و مورد تأیید کارخانه بهترین روش برای خریدی مطمئن است.      


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه صنعتی آنیل می باشد .